bugün

büyük türk yalanlarından biridir. sınav öncesi feryat figan birşeyler öğrenmeye çalışan kişinin öncelikle selam verirken kullandığı durum belirtecidir. bir de utanmadan önüme otur kopya çekeyim senden derler sonra senden fazla puan alır bunlar adamı hasta ederler. sen 15 dakika dolsun da sınıftan çıkayım diye düşünürken bunlar 2. kağıdı isterler.*
genelde sınavdan 80 ve yukarısı not alabilen, en kısa sürede tenhada kıstırılıp dövülmesi gereken arkadaştır.
izafiyet teorisinin kanunlaştığı söz öbeğidir. bu sözü söyleyenin çaılştığının 67829 de birini * sen çalışsan doktora tezi hazırlayacak altyapıya sahip olursun. lakin o zatı muhterem için hiçtir.
artık neredeyse her öğrencinin sınav öncesi söylediği cümledir.zaten gördüğüm kadarıyla kimse herhangi bir sınava çalışmamaktadır.*
'geçersem kahraman olurum, geçemezsem zaten kaybedecek bir şeyim yoktu' mantığıyla aleme ilan edilen olay. bu yüzden işte, zamanla çalışmak ayıp olmaya başladı.
sık sık sarfedilen sözcük öbeğidir. hatta öğrenciler tarafından en çok sarfedilen mi desem?
islemeyen beyindir... kendini zeki göstermek icin söylenen bir söz olup, karsisindakinin o kisiyi aslinda karaktersiz bir kisi yerine koydugu düsünülmez...
(calis kardesim, calmadiysanda calistim deki seni caliskan sansinlar...)
... diyen kişi her zaman çalışan kişidir.
sınav zamanı insanların ben zekiyim çalışmadan iyi not alacağım gösterisini yapmaları için sarfedilen yalan.artık bunu söyleyenlere pek inanmamak yerinde bir davranıştır.
hiç çalışmadan yaşama isteğini de tetiklemesinden korktuğum popüler cümle.
- vaay, ferrari almışsın hacı. işler iyi galiba?
+ hiç çalışmadım ya, çaldım.