bugün

Geçmişe dayalı tecrübeleri, mesafeli bir insan olmayı öğretmiştir ona. Doğru yoldadır, aferin evlat.
(bkz: erdener abi)
Herkesle degil de mesafeyi ben de severim. Çoğu kişiyle diyelim. Mesafe iyidir. Haddini aşamaz kimse. Çok yakın arkadaşımla bile vıcık vıcık bir ilişkim yoktur. Bazı sınırlarım vardır. O sınırları kimsenin asmasini da istemem.
işlerin yolunda gitmesi için doğru yolda ilerlemekte kararlı olan insandır.

sahici samimiyete giden bi' yolu açar, karşıdakinin sınırınıza saygı göstermeyi deneyimlemesini sağlar.
bunun yanında bir özelliği vardır ki bu bizlerde çok nadirdir bence, birinin size hareketlerini-duruşunu-dilini, düşünerek sunması. bu da aslında karşı tarafın sizden beklentileri konusunda kendi kendine daha gerçekçi olması gerekliliğinin farkında kalmasını sağlıyor.

ayarını bilince zararını görmezsiniz, aksine kendi hayatınız adına yararlarını göreceksiniz.

''hayvan yularından, insan ikrarından (sözünden) tutulur''
yularından tutulan hayvan başka yöne sapamadığı gibi insan da söylediği sözün dışına çıkamaz.(atasözü)
aynı zamanda ağırbaşlılık adına iyi bir izlenim verme ihtimali yüksek olan insandır. mesafeli olmak soğuk olmak anlamına da gelmemeli hemen. ayarımız yok bizim ama. ya çok laubali ya da çok yavan. yani ne imiş mesafe iyiymiş gayet.
nesilleri giderek tükenen insandır.
Benim bu.
Sonra da diyolar çok soguksun kim takar mk.
bu ben. bu yüzden yakın arkadaşım olmuyor hiç. kötü bir şey.
az olsun öz olsun kafasıdır. Böyle insanlarla aranızda bir bağ oluştuğu zaman aranız kolay kolay bozulmaz. Her zaman en doğru anı beklerler.
(bkz: teflonist)
Her zaman tutumum budur. Bir sınır koyarım hep. Ancak bunu insanlar kibir ve soğukluk olarak algılar. Tanıyınca içinizi açarsınız aaa ne kadar samimi, eğlenceli kızsın olur.

insan işte, böyle bir canlı.
Hem normalde hemde sanal alemde yapıyorum bunu.
Kimi vakit kaybı,kimi belki bi ara konuşurum dediğin elemanlar.
Bunu yapmak zor evet insanız sonuçta iletişimimiz hızlı gelişebiliyor ama bilinçli tüketici gibi takılmak lazım.
Önceden güvenmek olan şeyler şimdilerde sakınmak yada saklanmak gibi.
en doğrusudur. insanlar diğer insanlara yaptığı laubalilikleri size yapamıyor. işte en sevdiğim tarafı bu.
Artık alışkanlık oldu en az 1,5 metre.. ehehe..
mesafeden hiçbir zaman zarar gelmeyeceğini aksine çoğu zaman fayda geleceğini bilen insandır.
benimdir. kendimin yönetmediği durumdur. kafamda alarmlar çalıyor tanıştığım her insanın niyetini, söylediğim her sözün bana kötü dönme ihtimalini hesaplayıp konuşurum. herkesle gerektiği kadar paylaşım yaparım. annem,babam,ablam fark etmez. bu yüzden sürekli bana duygusuz, soğuk ve ciddi olduğumu söylerler.
buz gibi soğuk biri olarak anılmama rağmen olamadığım kişi. Nasıl oluyorsa Bir anda kendimi gereksiz bir samimiyet içinde buluyorum ve bir daha da asla mesafeyi eski haline getiremiyorum.
Mesafeli olan kişi önceden aldığı darbelerden yaşadığı olaylardan dolayı mesafeli davranır başlarda ama tanıyınca ve anlaşmaya başlayınca ortadan mesafeler kalkar. Bunu nerdenmi biliyorum yediğimiz dost kazıklarından dolayı mesafeli olmaya başladık insanlara maalesef günümüz dünyası ve sonuçları bu maalesef.
sevgim bana kadar var. bitiyor.
Hayatı konforlu yaşar.
Hadsizlik, densizlik yapacak insanı yoktur.
Herkes nerde durması gerektiğini, kırmızı çizgisini bilir, ohhh misss...
Laubali hareketleri sevmeyen insan modelidir.
Eğer mesafeyi korumazsa enseye tokat göte parmak atılacağını bilir.
Sonra borç isteme durumları vs başlar.
(bkz: buyrun benim)

kiminle samimi olsam bana ilk o ihanet ettiği için en yakınlarım dahil herkese karşı bir duvar örer mesafemi koyarım.
Herkesle samimi olan yapışkan insandan yeğdir.
sabahattin ali-kürk mantolu madonna
sanırım daha derin anlam ifade edebilecegi herhangi bir yasanmıslık olamaz.
Şu sıralar babam. 2 metreden fazla yaklaştırmıyor yanına.