bugün

eğer ilahi adalet varsa ki herkesin çevresinde örnekleri vardır... ben; elbet öteki tarafa kalmadan, bu dünyada iyi yada kötü yaptıklarımızın karşılığını göreceğimize inananlardanım! tek fark: evet, herkes hak ettiğini yaşar ama her zaman hak ettiği zamanda değil o kadar...
aynen katılıyorum bu cümleye,bazı istinalar dışında insan şuan ne durumdaysa bu kendi eseridir.
eğer istisnalar söz konusu ise herkes diye bir genelleme yapılamaz. insanlar seçtiklerini bile yaşayamazken hakettiğini nasıl yaşar herkes ?
ben bunları hak etmek için ne yaptım diye sorduran önermedir.
güzel sözdür. evet.
Bu söz Diğer taraf için inanıyorum ki geçerlidir. Ancak bu tarafta hiç öyle olmuyor.
Yok lan boyle bişey, ben bunları hak etmedim mesala.ilahi adalet obur tarafa kalmış, bu dünyada yanlızız arkadaş, biz bizeyiz, kural yokkk.
tamammen yanlıştır kahbe dünyanın kahbe insanları bizi hak ettiğimiz gibi yaşatmaz.
bazen öyle fırsatlar çıkar karşına bir dediğin iki edilmez elinin tersiyle itersin bir kalemde silersin eski hayatına dönersin.. benim yaptığım gibi. pişmanıyım değilim yine Allaha bin şükür edersin.
Doğrudur.
(bkz: Yok böyle bir şey)

Doğrusu, herkes hak ettiği gibi ölür olmalıdır.

Meselâ evine 2000 lira girmezken 2 milyarlık saraylarda, bin liralık bardağından, kilosu 2 bin liralık çayını yudumlayan adamı savunan ökkeş ya hastane kapılarında sürünerek ölecek ya da aç bilaç kalarak... konuda geçen diğerinin ölümü ise korkunç olacak. Kaddafi falan hikâye, o derece.
Hayır efendim itiraz ediyorum!!
Ben bunu hak etmedim.
Bunu hiç hak etmedim.
Yarımdım hep. eksiktim; pişmandım.
Göremedim,duyamadım; bilemedim.
Bu dünya için söylendiyse yanlış. Çok haksızlık var dünyada. Ama öteki taraf için söylendiyse kısmi olarak doğrudur. insan bu dünyada hak etmediğini yaşadıysa, öteki dünya için diğer insanlar ile aynı koşullarda yaşamıyordur. Bu büyük bir haksızlık değil mi. Hak ettiğini yaşar diyip haktan bahsedip haksız bi mücadele öngörmek çok büyük bir çelişki değil midir?
https://www.instagram.com...xg/?igshid=NjIwNzIyMDk2Mg==

Bu insanlar bizim geleceğimizi etkiledi. Yazık!

Bizlerin de bu insanlar gibi olmasını istiyorlar..