bugün

En çok insan ömrünün sonlu olduğu düşünüldüğünde kafaya dank eden gerçekliktir. 10 sene sonra bırak sözlüğün varlığının sorgulanmasını bir de kendi varlığının yok olduğu gerçeğini düşünsene. Öldün ve sonrası hakkında net bir bilgin yok. Dünya yok oldu, sevdiklerin, hayatın, amaçların, hayallerin. Var olan her şey varlığınla birlikte yıkıldı. insana kafayı yedirtir.
allah bakidir.
insanı kimi zaman yaşamaktan soğutan gerçektir. Ayrıca (bkz: şey daima ayrı yazılır)
farklı bir yönden bakılınca güzeldir. yaşam sonsuz olsaydı, sonluyken bile bu halde olan yaşam mücadelesi ne halde olurdu kim bilir. daha şimdiden daha çok itibar, daha çok para diye yırtınanlar ne halde olurdu? hayattan zevk almanın, bazı fırsatları kaçırmamanın asıl nedeni aman şunun şurasında ne kadar ömrümüz var yada ölümlü dünya düşüncesi değil mi bir yerde?
eger sonu olmayan bir sey ariyorsaniz, iyiligin sonu yok. sokakta agir posetleri olan birine yardim edin, kedi veya kopekleri sevin, elim kirlenecek diye dusunme bir kere dene. hicbir sey yapamiyorsaniz gulumseyin *
Sonu olmayan birşey olsaydı ne değeri olurdu ne kıymeti.
"Bana bitmeyen bir tek şöyle, söyle sonsuza inanayım" der Feridun Düzağaç.
Çok düşünmenin b*Ka satmakla sonuçlandığı bir gerçek. Hey dostum biraz FREE ol "sonunu düşünen kahraman olamaz"!