bugün

etmez efendim, adamına bağlı olarak etmez, adamın ne mal olduğunu biliyorsan onuda bilirsin zaten.
Hangi konuda?
ikinci şans verilen üçüncü şansında verileceğine inanır ve hata yapmaya devam eder, onun için verilmez.
bomboş bir muhabbet.
cevabı evet hakeder olan soru cümlesi.hatta azıcık değişim görebiliyorsanız iki değil beşinci şansı da hakeder.insan bu yanlış yapa yapa bulacak doğruyu.
Hayatta kimseye güvenmeyeceksin demek saçmalık ancak kime 'iki defa güveneceğini' hesaplamalı insan böyle olması lazım victor hugonun sözü.
Son yaptığına bağlıdır ama ağır bir şey yaptıysa zor affedilir. Bu gün başıma geldi zaten, affet beni diye söyledi. Samimi ve içten olması önemli bu konuda.
Her insan hak etmez.
Hümanist ve eşit davranamayacağım,üzgünüm.
herkes hak etmez bence çünkü bazen yaptığı şeyler 2. şans verilemeyecek kadar ağırdır ya da bazı insanların kalbi çoktan tamamen karardı bu insanların 2. şansla kalplerindeki aydınlık bölgeye ulaşamayacağın için doğal olarak 2. şans vermezsin.
Etmeeezz!
Vallahi etmez, billahi etmeez!
Tam konunun üstüne gördüğüm başlık. Ağız burun dalasım, üstüne kusasım var...
Neyse..Şiddete karşıyız tabii...Ama kusayım bari, n'olur kusayım!!!
Her insan hak eder. Etmeli, sonuçta kimse mükemmel değildir.

Katiller, tecavüzcüler, şiddet uygulayan cahiller felan hariç tabiki.. Onlar idamlık..
Hiç bir insan ikinci şansı hak etmez. Sadece affedersin geçersin. ikinci bir şans verirsen aynı konu da kusura bakma da aptalsındır.
Size kötülük yapanlara iyilik yaptıkça size kötülük yapmaya devam ederler. Neden mi?
Çünkü yaptıkları şeyin kötü olduğunu düşünmüyorlar. Siz halen tutdurmuşsunuz siz iyi olun.
Bir düşünün neden hep siz iyi oluyorsunuz? Biraz da başkaları iyi olsun. Dünyanın derdini biz mi yüklenicez.
Eğer ağzıma yeterince sıçmadı diye düşünüp kaldığı yerden devam etsin istiyorsanız elbette ikinci şansı hakeder.
insanlar ikinci bir şansı hak eder.
ama öncesinde size yaşatmış oldukları duygu hep kalacaktır.
önemli olan o insanın buna değip değmemesidir.
eğer değmiyorsa şans vermek zaten lüzumsuz bir seçenek olur.
Yaşamak için tek şansın var,yine de ikinci şanstan bahsedecek miyiz?
kimse ikinci şansı haketmez. şerefsiz biriyse hakettiğini ilk şans ile almıştır. iyi bir adamsa ve ilk şansını heba ettiyse, ilk şansı zaten haketmemiştir.
Eder. Ben ederim. Sende edersin. insan bu. Beşer şaşar.
Affedersin ama asla unutmazsın. Bence ikinci bir şans olmamalı çünkü katilini affedersen seni yedinden öldürür. Kişisel ve zor bir seçim.
etmez. hiçbiri..

ben de dahil.
insan olan hak eder.
Etmez. Vermeyin.
yok mk.

bazılarına ilk şansı dahi vermeyeceksin...
hata yapan kişiye ikinci, üçüncü şans verilir. çünkü hatasını öğreneceğini umarsınız. ancak ihanet eden kişiye ikinci şans vermek abesle iştigaldir. bir kere ihanet eden yine ihanet edecektir. bu kişinin karakteridir.
Ikinci şans mı? Gerçekten ikinci şanssa herkes hak eder de ikinci şans, ikinci şans olmaktan çıkıyor. Ikinci şans diye diye milyon tane şans veriyoruz.
ikinci şansı hak eder ama üçüncü şans diye bir şey yoktur.
ikinci şanstan sonra suistimal olmaktadır.