bugün

ne yaptığına bakılmaksızın vatan için kurşun sıktığını, öldürdüğünü söyleyen zararlıların kahraman yapıldığı bu ülkede bide bunların üzerine türkü yazanlara destek olanların sözüdür. hepimiz bu vatanın bir parçasıyız ama bu vatanı sevmek demek sizden farklı olan yada size farklı anlatılan insanları öldürmek değildir. eğer vatanını seven birileri varsa bence onlar kurşun sıkan, adam öldürenler değil vatanları için o kurşunu yiyebilenlerdir.
tanim : suikasti destekleyenlerin soyleyecegi sozdur.

simdi bu turkude ozan arif tabi ki ogun samastlar, yasin hayaller bitmez karadeniz'de diyemezdi! cunku aninda hapise girerdi. bu yuzden isimleri vermek yerine "o gun" gibi, "yasin okumak" gibi sozler kullandi. bu bir taktiktir yahu! bunu anlamamak icin saf olmak lazim. bazi arkadaslarimizin bu kadar cahil olmalarina ayrica uzuluyorum! hic mi okulda edebiyat dersi almadiniz? hic mi size birseyi derin okumayi ogretmediler? hic mi ifade ozgurlugu olmayan zamanlarda buyuk yazarlarin toplumu elestirmek icin kullandiklari taktiklerden haberiniz yok? Bu da ayni sey iste! boyle basit bir seyi anlatma geregi duyduguma inanamiyorum!
bir kez daha farkına vardım ki aslında
(bkz: hepimiz züğürtüz)
o halde;
(bkz: hepimiz katiliz)
(bkz: bırak allasen)
bir karadenizli olarak , karadeniz'in icinde cikan bu tarz adamlari cözmüs degilim. her zaman lazca konusulan bu güzel diyarda , hickimse kendisine laz demez herkez türklügü benimsemis ve vatan askiyla yanmaktadir. ancak ismail türüt'ün bu tarzda bir sarki ( bu bir sarkidir türkü sonradan yazilmaz eski olan sey türküdür ) söylemesi oldukca üzücü.
(bkz: söz konusu olan vatansa gerisi teferruattır)
her ne kadar şişman ve terlice olsa da destek verilecek söylemdir.*
şimdi bakalım türküsüne na yazmış bu adam

Plan yapmayın plan,
Gitmez Karadeniz'de.
Kahpelik yalan dolan,
Tutmaz
Karadeniz'de.

(buraya kadar her halde sorun yok)

Ne Coni'si ne Rus'u,
Pusu kurmasın pusu,
Bölücülük borusu,
Ötmez Karadeniz'de.

(buraya kadar da gayet güzel itirazı olan?)

Bırakın çan çalmayı,
Ermenici olmayı,

(burada kıyamet koptu ırkçılık yapıyormuş. kardeşim bu sözlerde ne var neyin ırkçılığı yapılıyor anlamadım. bu sözlere ırtkçılık yapıyor diyenlere şunu söylemek lazım ki gidin ermenicilik yapın rumculuk yapın hatta misyonerlik yapın şimdi oldu değil mi hiçbir sorun yok! adam ermenilerin tarafını tutmayın diyor diyemez mi ? bu gayet normal mantıklı bir fikir değilmidir. 1.5 milyon türkü öldüren büyükelçilerimizi öldüren bu ermeniler değilmidir. neden hrant dink olayına kişiselleştiriyorsunuz? yarası olan gocunur tabi. devam edelim... )

Millet böyle dolmayı,
Yutmaz Karadeniz'de.
O gün öyle desinler,
Bugün böyle desinler,

(buraya kadar da bir şey yok)

Fatihalar, Yasinler,
Bitmez Karadeniz'de.

(islam dini ile alakası pek olmayan kişiler için söylemek gerekirse burası da suç teşkil etmiyor. zira fatiha ve yasin karadenizde süreklı okunur. sizde okuyun. yasın hayal e övgü olarak nitenendirene beyin gelişimi için balık tavsiye ediyorum faydalıymış öyle diyorlar)

Şerefini şanını,
Ortaya kor canını,
Hiç kimse vatanını,
Satmaz Karadeniz'de.

(itirazı olan?)

Vatan satsa bir kişi,
Anında biter işi,

(itirazı olan varsa o zaman satalım vatanımızı ne güzel deyip mutlu mutlu gezelim inanılacak iş değil)

Türk ve islam güneşi,
Batmaz Karadeniz'de,

(laiklik karşıtı değil mi ne yazık ki bu türküyü kamusal alanda yazmamış)

Bizde varken bu duruş,
Emicemiz olsa Bush,
Alayınız beş kuruş,
Etmez Karadeniz'de

arkadaşlar bu sözlerden ermeni bir misyoner harici birinin özellikle bir türkün gocunmasını malesef aklım almıyor. bu sözlerde ne var allah aşkına adam hangi suçu hangi suçluyu övmüş. vatanını satanın işi biter demek suç mudur. bunu da diyemeyecekmiyiz.
hepimiz ismail türütüz, hepimiz bir avuç kımıl zararlılarıyız.
bunu diyen bunuda diyebilir ;
(bkz: hepimiz faşistiz)
"o bir türkücü. ne bir terörist, ne de bir bölücü" işinize geldi mi böyle dersiniz, 20 yılda 400 den fazla dava açılan, kasetleri toplatılan, konserleri engellenen grup yorum'a terörist dersiniz, onlar müzik yapmaz bölücüdür değil mi? düşünceleriniz önüne bazı örümcekler ağ yapmış. ismail türüt türkücü değil türküyü faşizme alet eden faşist, ozan arif tescilli faşist onu tartışmaya gerek yok. neyse o gün öyle desinler bugün böyle desinler, yasinler, ogünler bitene kadar karadenizde, biz de meydanlardayız böyle bilinsin.
(bkz: hepimiz faşistin önde gideniyiz)

(bkz: hepimiz kafatasçıyız)

(bkz: hepimiz orta asya da bıraktık aklımızı)

(bkz: kendimiz söyler kendimiz inanırız)

(bkz: takan var mı başka)
"o gün öyle desinler,
bugün böyle desinler,
fatihalar, yasinler,
bitmez karadeniz de."

Buraya dikkat. ogun (o gun) ve yasin ayni bolumde geciyor. bu bir tesaduf olabilir mi? burada adam resmen ogun samast'i ve yasin hayal'i destekliyor. eger siz de bu vicdansizlari destekliyorsaniz buyrun ismail turut olun. ama ben olmam.
(bkz: sözlükteki faşistler)
(bkz: hepimiz kahtalı mıçıyız)
son bir kacyilda duydugum en buyuk zevzeklik gosterisi.
(bkz: hepimiz zevzegiz)
(bkz: hepimiz dallamanin onde gideniyiz)
demokrasicilik oynayarak, türkçü pismail türütü mağdur gösterme, sahiplenme, aklama çabaları ; *

temel argüman, düşündüğünü ifade etme noktasında, parçanın suç teşkil etmeyeceği, ki parça baştan aşağı suçu, suçluyu övüp:

vatan satsa bir kişi,
anında biter işi,
türk ve islam güneşi,
batmaz karadeniz' de

dizelerin de görüleceği gibi, türk ve islam güneşinin ışınlarına maruz kalmayan vatandaşların -sözde- anın da işinin bitirileceği ile bütün özgürlükler, farklılıklar tehdit ediliyor. yani klip olmasa da dizeler kendini rahatlıkla ele veriyor! eee bu nasıl düşünce ki, ifadesi özgür olsun?

devamın da, hafif milliyetçi sosla atatürk' e, padişahlara bile bu tür kliplerin giydirilebileceği analojisi! kötü örnek böyle emsal teşkil eder.

sonuçta, olmuşsa ne olmuş basitliğine indirgeyip, türkçü pismail türüte karşı geliştirilen -sözüm ona- linç kampanyası kahramanca göğüste yumuşatılıp, faşizmin değirmenine su taşınıyor! yazıklar olsun.
(bkz: bu genelleme dahil bütün genellemeler yanlıştır)
karadeniz üzerinde oynanan oyunlardan bir tanesinden başka birşey değil.
(#2333136) o bir türkücü falan değil, o bir yükselen trend takipçisi, bugün karadeniz'deki en önemli değer ne , hmmm milliyetçilik galiba evet ben de olayım.

o bir kalleşlik olan arkadan adam vurmanın destekçisi. bu şarkıda ogünden yasinden bahsedilmemiştir, bu kişiler övülmemiştir diyen aptal ya da kolpacıdır. kolpacı kim mi, ben öyle bişey demek istemedim diyen ozan arif, ben bu şarkıdan bunların anlaşıldığını düşünmüyorum diyen ismail türüt.

o bir türkücüden çok öte, sözlük formatına aykırı sıfatların adamı.

hepimiz ismail türütüz mü ?

güldürmeyin adamı
hepimiz ismail türüt'ü destekliyoruz, onun arkasındayız mesajı veren slogan.
millete tekellenmi$ linc kulturune kar$i duru$ olarak pekala herkes tarafindan dillendirilebilecek bir slogandir. slogan parselleyip ba$ka slogan bulun diyebilecek kadar gerizekaliliga yelken acip o yelkeni sacmaliklarla doldurmanin manasi kavranabilecek boyutlari ziyadesiyle a$iyor, akil dilenmeli.

kaypak bir millet olduk ciktik. ikili oynuyor herkes. i$ine geldigi gibi davraniyor. bir tarafta fikir beyanina kar$ilik gercekle$tirilmi$ ciddi bir linc soz konusu. radyolarda, televizyon kanallarinda, gazetelerde, halk kendi arasinda yani her yerde ismail turut linc ediliyor. bu gaza inat ola ki ortalikta gezerse muhakkak agzini burnunu kirarlar bu adamin. yahu bu linc olayinin hrant dink'in ba$ina gelenden ne farki kaldi? bu adam neden $u an hedef gosterilmi$ durumda? hedef gosterili$inin sebebi ettigi iki yamuk kelam mi? degil, bunu sen de biliyorsun. ve neye itiraz ediyordun? neyi savunuyordun? hak-hukuk-adalet. me$hur turk uclemeleri ba$ligina yazilacak bir $ey mi zannediyor insanlar? 70 milyon avukat mi oldu? baro ba$kani? savci? kimiz lan biz? kimi ne hakla bu derece soyutlama eylemlerine giri$mi$iz? yedigi bok ve hala kirintilari ortalikta diye mi? insan, adam akilli cevaplar bekliyor lakin gidi$atin parmak ucuyla gosterdigi yerde adamliktan cok kaypak politik tavirlar goruluyor sadece ustelik halk diye adlandirilabilecek insanlarin ba$ka odaklarin gudumunde at ko$turu$uyla..
(bkz: ismail sen haksızsın ve sana klipler hazırladım)
faşist ozan(hadi ordan ozanmış) arif ve ismail türüt... Sanat için soyunmuş gibiler, sanat için dellenmişler , katilleşmişler , milliyetçileşmişler , leş yiyicileşmişler...
(bkz: ismail bu kel kafandan sen suçlusun)
ismail türüt'ü hiç sevmese bile, onun bu şekilde mesnetsiz bir nefretle karşılaşmasından dolayı şaşıran ve toplumun ne kadar yanlış yollara saptığını gören kişilerin iddiasıdır.

çünkü o toplum askerlerini şehit edenlerin meclis'te, "biz kardeşlerimize terörist diyemeyiz"lerine sessiz kalırken,

bölücübaşı misler gibi yaşarken,

bir aklı evvel'in söylediği ve de başka bir aklı evvelin şarkı yaparak ilgi çekmeye çalıştığı komik ve tesirsiz ifadelerine karşı kin kusuyor...

allah sonumuzu hayrede.