bugün

hemşirelerin parasına göz dikene şu teklif yapılabilir: hemşire bir arkadaşının yerine 8 saat nöbet tut.

analarının ak sütü gibi son kör kuruşuna kadar helal paradır, keşke daha fazlasını alabilseler. ne önlerine düşelim, ne ne yoklluklarını görelim.

not: hemşire değilim, akrabalarım arasında da hemşire yoktur.
keşke hemşire sevgilim olsa onu görmek için her gün hasta olurdum.
Burada artislik yapanların çoğu hastanede hemşire hnm hemşire hnm valla 10 dakika görüp çıkacam diye artislik yapıyor...

Dağa fazla almalılar hem hastanın hem doktorun hem hasta yakınının kaprisini çeken tek ınlar...
Milletin bokunu çekmek istemeyen 4000 tl e iş bulsun o zaman. Yok öyle ben Çalışıyorum ayağına yatmalar. Herkes isteyerek seçiyor bazı şeyleri. Sanki 4000 alan buzlu badem yiyor.
hemsır olsam banada o parayı verırlermı acaba..
Birilerine fazla girmiş galiba..
O parayı 4 yıl hemşirelik okuduktan, kpss çalışıp atandıktan sonra alıyorlar zaten. Özel hastanelerde stajyerlik yapıyorlar. Asgari ücrete belki 2 sene çalışıyorlar en az atanana kadar. Tüm gün ayakta oluyorlar genellikle. Kan almada çalışanların çoğu da fiziksel ya da psikolojik sorunları olan insanlardır. Bir arkadaşım yoğun bakım hemşiresi idi bir gün arkadaşının annesi gelmişti trafik kazası geçirip. Ve önünde ölmüştü. Ondan sonra psikolojisi bozuldu ve 2 yıl çalışamadı. Bazı insanlar ne kadar kolay eleştiriyor. Istismara uğramış bir çocuktan kan aldın mi hiç?

Bence az bile alıyorlar. Zaten yaptıkları işin maddi karşılığı yok.
Umarım böyle rahat rahat oturduğu yerden hiç bir şey görmeden konuşan insanlar hemşireliğin nasıl bi meslek olduğunu hemşirelerin nasıl şartlarda çalıştıklarını hastaneye düşüp öğrenmek zorunda kalmazlar.
(bkz: hemşire avi)

Hemşire arkadaşlar kendinizi belli edin arkadaşı yormayın.
valla benim çocuğum olursa derslere kafası çok basmıyorsa ya sağlıkçı yaparım ya da meslek okuluna gönderirim zanaat öğrenir. Artık devir tam tersine döndü, üniversite mezunu artık bol ama ara eleman yok. Kadim devletimiz her yere yırtık dondan fırlar gibi üniversite açtı ve üniversite mezunu olmanın hicbir önemi kalmadı. Siktiriboktan 2-3 net yapan adam da iktisat işletme mühendislik okuyor. yakın zamanda halamlar evlerini yenilediler evi yapacak usta yok amk. niye çünkü herkes üniversite okuyabiliyor kimse inşaatta sıvacı olmuyor. Simdi ne oldu bu ara eleman dedigimiz olay önem kazandı. Yakında bir ev yapmak isteseniz zibilyon tane mimar mühendis olacak ama evi inşa edecek işçi-usta bulamayacaksınız.
Hemşire deyince aklıma Adana ki hemşire geldi bkz hemşireden intikam.
Keske daha cok kazansalar dedigim meslek grubu. Her yanımı delik desik etti diyen amelelerle ugrasmak kolay değil.
Hemşirelerin s400 alması diye okudum. Trump affetsin. Sahi ne olur bu es dörtyüz problemi? Rahip bronson olayına döner mi?
haklarıdır. ama kimse de çiftçiliğin zorluğundan bahsetmemiş. onlar napsın peki. ofiste çalışanlar değerlendirme yapmasınlar bir zahmet.