bugün

Onun başka bir lezzeti vardır. Beyazdır. Yanında ayran varsa süper mi süper gider. Yensin o .
kızartmadan yenince çok da lezzet vermeyen bir peynirmiş.
--spoiler--
ıyhhhhşşşş o ne be öyle!
--spoiler--
tost makinasında kızartan kaç insan var bilmiyorum ama biraz sonra tadına bakacam nasılmış harbi merak ettim...
kızartıyorsun böyle, sonra dişlerinin arasında gacır gucur sesleriyle çiğniyorsun. çok lezzetli.
kızartılarak yenen bir peynir türü.Tuz miktarı yüksek.Kaşar peynirin erimiş haline benzer fakat daha sert bir türü.
kızardıkça sertleşen bir peynir, normalde erimesini bekleriz. tutmuyorum.
kızartılarak yenen , kıbrıs menşeli leziz mi leziz peynir türü. kahvaltının vazgeçilmezlerindendir.
inek sütü dışında bir süt kullanılan peynirleri sevmesem de bu peynirin gideri var. kızartırken de çok güzel kokuyur ha.
tadı bir şeye benzemeyen peynir. kimse kusura bakmasın.

ama tadı bir şeye benziyor aslında:

(bkz: avuz)
koop marka olanı alınıp tüketilmesi gereken peynir. tabii bu marka kıbrıs'ta mevcut. bu peynir kızartılmadan pek tat vermez. ben şahse severim ama herkes sevmez tuzlu gelir. onu kızartacaktsın o zaman tuzu kalmaz çok lezzetli olur. heide'nin dedesi gibi lan kızartın işte. *
kızartınca tadı fena olmayan peynir.
O kadar adam haksız değil, gerçekten kızartması şahane olan peynirdir. ha tuz miktarı fazla ancak tadında tüketildiğinde ve tabii yüksek tansiyonunuz filan da yoksa herhangi bir şey etmez. * *
kızartılmasıyla helyum peyniri elde edilmekte.
bir elbistan peyniri değildir.
Hafif yağda kızartılmış haline salatada doyum olmayan peynirdir.
az tuzlu olanı tercih edilirse kızarınca da fazla şertleşmez.

pişirme önerisi:

iki tarafı da kızardıktan sonra ateşten almadan önce üzerine sırasıyla; kekik, pul biber, çörek otu ve çok az sızma zeytinyağı gezdirilir.*
Kıbrıs adasına özgü bir peynir türü. Kebabı güzel olur. Kıbrıs dışında da üretimi yapılıyor amma velakin adada yapılanın yanından geçmez. Siz gelin hellimi kıbrıstan alın.
genelde tuzlu ve bir o kadar da lezzetli peynir çeşidi.
en güzel fonksiyonu o ısırdığımızda köpek dişlerimizden çıkarttığı vıyçk vıyçk sesidir.
Peynir degil bu baska birseydir bu lezzet bir peynirden geliyor olamaz cunku.
kızartması da güzel olur.
simitle kardeş gibi olan leziz peynirdir. kökeni kıbrısa dayanır. kıbrıslılar bu peyniri kızartıp turp gibi kütür kütür yer.

şu an kütür kütür yemesemde simitle, domatesle ve yeşil zeytinle birlikte hoş bir eşleşme oluşturuyor.
Kızartmadan yeniyo mu hellim.
Tansiyon problemi yaşatacak nefis kızartmalık peynir.
My name is Hellim , just HELLiM !