bugün

bugüne kadar tattığım en lezzetli biradır. en unutamadığım ise heineken experience müzesini gezerken ikram ettikleri taze taze bardağıma doldurulandır. *
nip tuck adlı dizide nadir bira içtikleri zamanlarda kahramanlarımızın içtiği bira.
kesinlikle piyasadaki en kaliteli bira.
how i met your mother'da görmeye alışık oldugumuz bira markası. an itibariyle izlemiş oldugum 06x23'ten sonra açtım, içiyorum. türkiye'de pek tercih edilmese de piyasadaki en iyi biradır bence.
adına şarkı şiir ne varsa yazılabilecek olan bira.
türkiye'de daha aktif hareketler beklediğim bira markası.

tamam dünyanın en iyi birası olabilirsin de 33cl lik şişeye 4 lira fazla değil mi? 50cl liği 4 lira yap hayatımız boyunca başka bira içmeyelim.
türkiye de gittikçe yayılmaya başlayan muhteşem biradır.macrocenterlarda ve carrfourlarda bulabilirsiniz ha bir de metrolarda 24lük kasa olarak satıyorlar.
amsterdam'ın göbeğinden çıkan, insanda müthiş bir hoşluğa sebep olan, abd'deyken hergün bolca türkettiğim mucize bira. Sen çok yaşa.
crack the case diye bir kampanya yapmış ve james bond ile bond kızını almıştır arkasına.

http://www.dijitalista.co...ndlu-heineken-kampanyasi/
başka bir bira markası favorinizse ve bundan son derece memnunsanız,
denemeyin.
tartışmasız en iyi bira markası.
özellikle buz gibi olduğu takdirde biraların şahıdır.
amsterdam da üretim tesisi son derece eğlenceli bir deneyimdir, avrupa nın açık renkli biralarının ortak özelliği, hızlı içmezsen asit uçar kuralına uyarsanız 4 şişe heineken sizi kısa sürede kıvama getirir, hollanda market fiyatı 2.75 euro hard rock cafe de 6 euro, red light bölgesinde 5.50-6 euro arasında seyreder, uzak doğu fabrikası sayesinde tayland da oldukça popüler bir bira markasıdır, tayland satış fiyatı markette 60 barda 150 bahttır. (1 usd = 32 baht)
ayrıca amsterdam da heineken experience müzesinde kendi adınızın yazdığı şişeleri oldukça uygun fiyatlara alabilirsiniz.
efese tuborga 5 basan bira türüdür. içtikçe içesi gelir insanın. ağırlıkta yapmaz.
çok iyi reklam yapan firma. bu reklamlardan birisi de bir gencin işe alınma hikayesini anlatıyor. *
http://youtu.be/j5Ftu3NbivE
hollanda'nın en büyük kaçırılma olaylarından birinde odak noktası olmuş bira markası. 1940-1971 yılları arasından markayı yöneten ve pazarlamasını büyütüp dış ticarette büyük atılımlar yapan Alfred Henry Heineken'in kaçırılmasını anlatan bir kitap yazılmış, türkçe hariç bir çok dilde çevirisi yapılmıştır. aynı olayı anlatan bir film de mahkemelik olmuştur. *
http://www.bbc.co.uk/turk...020_dutch_godfather.shtml
Ne olursa olsun dünyanın en güzel birası.
görsel
bir belgeseli izleme vasfına haiz olmuştum.
Almanya ya gidip göreniniz var ise adamların fabrikalarının olduğu yerler full yeşil ve yeşilin kardeşi olan envai çeşit bitkiler ile doludur. Fabrikayı görmeseniz yalnış yerde olduğu kanısına varmanıza sebebiyet verir.
Heineken fabrikaları da bunlardan biridir. Sırf şehir içi trafik olmasın diye koca şehrin ortasından kanal geçirmişler ve içinde gemi yüzdürmektedirler. Silolar dolusu bira yapılmaktadır eğer tadı beğenilmez ise(tonlarca bira tek kişinin damak zevkine terk edilmiştir.) heba edilmektedir.
Almanlar en iyiyi yaptıkları için bira ya bile bu disiplinlerini sirayet ettirmişlerdir.
Siz gene de efes den şaşmayın bakarsınız bi heineken olur ilerde.

Edit. Alman ve almanya menşeili yerleri hollanda diyerekten okuyun.
Edit.2. Almanya olmasa hollanda da olmayacaktı diyerekten ketbedilmiştir.
330 ml birasini yunanistan'da 0.75 cent'e alirken carrefour'da 6.30'a gorunce dumur olmustum.
dikseniz bile boğazı yakmayan lezzet deposu.
yemeklerle giden en iyi 2. biradır. 1si coronadır. balıkla tuborg,carlsberg gider.neyse. şu aralar büyük kırmızı yıldızıyla(city edition) vitrinime dizdiğim bira. gerçekten "olgunlaşmış" bir tadı olan bira. çok dengelidir, carlsberg gibi metalik, becks gibi hafif ağzı buran tada sahip değildir. içerken aldığınız tat ile bir kaç saniye sonra damağınızda kalan tadı aynıdır. bence kalite kokan kısmı da bu.
bir corona değildir.
tartışmasız en iyidir. ülkemizde fiyatlandırma konusunda sıkıntıları vardır.
içimi miller dan daha kolaydır. Ama miller kız birası oluyor. Türklerin alkol sektöründe ciddiye alınmamasını şimdi anlıyorum.
güncel Önemli Başlıklar