bugün

MHP seçmeni yönlendirilirken ses çıkarmamaları neticesinde HDP'nin gerisinde kalmalarıdır.
işte biz o gün tükeneceğiz
ığdır'da gerçekleşmesini beklediğim sonuç.
2016'dan sonra gerçekleşecek durum.

mhp'nin tabanı bellidir. sadece milliyetçileri kapsar. hdp ise her kesime seslenir. bu da daha yüksek oy potansiyeli demektir.

ayrıca, mhp iktidar olacak diyenler var şu sözlükte. uyansınlar da bi' günaydın diyeyim kendilerine.
aynen. insallah igdir bu secimlerde hdp'nin. ki hdp, mhp'yi gecemeyecek olsa da. sehirlerden fazla milletvekili cikarip meclise mhp'den daha fazla milletvekili sokabilir.
mümkünatı yok. zaten 8 haziranda göt olduktan sonra silahlı mücadeleye döneceklermiş. türk askeri bu defa fena sikertir. bir sonraki nüfus sayımında en az 1 milyon kişi az çıkar. bir dahaki seçimlerde de en fazla %3-4 alır.
2019'da gerceklesecek durumdur.
mhp %15'lerde kalirken hdp, %20'lere oynayacaktir.
imkansız olan olaydır eğer öyle birşey olursa bütün Türklerin kendini sorgulaması gerekir. hep barajı geçemezse dağa çıkacakmış buyursunlar bizim için harp düğündür.
mhp'nin başında sayısız seçim mağlubu, başarısız bahçeli olduktan sonra bu seçimde olmasa da çok uzak olmayan olaydır.
istanbul' da olandır. Beni bile şaşirtmiştir (bkz: swh)
Milliyetçilik duygularının patlama yaptığı dönemlerde olur böyle şeyler önemsenecek bir şey değil.
asla istemediğim, fakat beklediğim bir olaydır. herkes mhp'nin oyları artacak diyor ama bana da sanki düşecekmiş gibi geliyor. son zamanlarda artacağına sanki ben de inanır gibi oldum ama sadece gibi oldum, inanmadım. umarım mhp daha çok oy olur.
Mhp' nin devamli starik bir politika izlemesi nedeniyke ilerde tkp' den de bile geriye düser. Oy almaya çalistigi veya oy alabilecegi tek parti akp' ydi o da planlar tutmadi ve parti tepe taklak oldu. Hdp ise akilli hamleleriyle hem muhafazakar kürtlerden hem de türk solundan oy kopararak yükselmeyi basarmis dinamik bir partidir.
hiç halka bok atılmaması gereken durumdur..tamamen mhp'nin mallığıdır
yakın bir gelecekte olmayacağını düşündüğümdür. fakat hdp'nin mhp'den daha çok milletvekili alacağını düşünüyorum.

burada hdp'li cahiller şimdiden başlamış ırk temelli politika üretiyor diye. şırnak'tan %85 oy alıp kütahya'da %2 göremeyen mhp değil mi ? kimin ırk temelli politika yürüttüğü ortadadır.
umutsuz chplilerin çaktırmadan mhp'ye oy toplamak için uydurduğu şeydir. mhpden oylar ak partiye gidecek diye götünüz üç buçuk atıyor demiştim değil mi?
hdp nin milletvekili olarak mhp'den en az 20 milletvekili fazla çıkaracak olmasıdır.
görsel
Ülkenin adı Türkiye olmasa kimin ülkesinde yaşadığımızı sorduracak yüz karası saçmalıktır.
Mhp nin kendi yaptığı saçmalıklar yüzündendir.
Pkk lıları gebert gebert bitmiyor ne yapalım. Eşeysiz üreme yapıyorlar sanki namussuzlar. Maalesef.
mhp zaten kendi kafasına sıktı. mhp oyları chp ve akpye bölüşüldü. gerisini hdp düşünsün.

artık 'barajı geçemezsek dağa çıkarız ha' durumları kalmadı. örgüt günden güne eriyor. hdp hem batı da hem doğu da silah zoruyla oluşturduğu gücünü kaybediyor.
artık mümkün olmayacak olan olaydır. mhp a takıma transfer oldu artık böyle bir tuhaflığı yaşamak zorunda kalmayacağız..
görsel
bir türlü anlatamadık.
biten mhp ve hdp değildir.

kürt milliyetçiliği, türk milliyetçiliği, ülkücülük goygoyu yapacağınıza mevcudu doğru okuyun.

biten devlet bahçeli ve şukerasıdır.
biten kürt etnisize terörizmi ve etnisize terörden beslenenlerdir.

ilk seçimde mhp gider ama iyi parti daha güçlü gelir.
hdp' nin % 12 ve üstü oy alması şaşırtıcı olmaz.
Açık eksilemiştir. Evet.