bugün

insanın benlik egosunu kapının arkasına bırakabildiği takdirde yapabileceği bir eylem.
görsel
zorunluluk olmalı. susamak ne demek bilen herkesin bu sorumluluğu bilmesi gerekir.
Parklarada bırakmışlar. Bende sigara atma yeri sanıp sigaramı söndürüyodum içinde.
Her köşeye mama konmasından daha guzel olan eylemdir. Her köşeye yemek konmasına karşıyım. Kesinlikle hayvabseverlik değildir. Sokak hayvanlarımızın yarısı obez. Duraklarda tüm gün uyuyup duragin dibindeki mamayı yiyorlar. Bunu yapanların kesinlikle hayvansever olduğunu düşünmüyorum tamamen şekilciliktir. O mama bıraktığıb duraktaki köpeğin kendisini kaldıramadığını göre göre önüne o kadar mama boca ediyorsun. Hayvan senin gibi kilosunu düşünemiyor ki. Onun yaptigi yegane hareket yemek aramak için dolanmak zaten. Hayvansever biri olarak sokağa mama bırakmaya (en azından her köşe, durak, kenara) kesinlikle karşıyım. Su bırakın. Su her zaman lazım olur. Daha zor bulunur. Siz mama bırakmadan önce de yaşıyordu bu hayvanlar. Kolaylık sağlamıyorsunuz mama ile. Su bırakın, su hayattır
Bu sıcaklarda dışarı çıktığımızda asfaltın sıcağında azıcık duramazken, bu masum canlılara hepimizin evlerinde bulunan 5 litrelik su bidonlarını kesip içine su koysak hayat daha güzelleşir.
Kendi derdimizden sokaklardaki bebekleri unutmayalım.
insan olmanın gereğidir.
Kışın da pencere önlerine ekmek kuş yemi vs kapı önlerine tavuk şu bu artığı da bırakınız.
illa para verip alamasanız bile yapınız.
Ben balkona bırakıyorum kuşlar için. Hatta balkona güvercinler yuva yapmıştı önce onlara bıraktım.
--dedem mode on--

gavur tohumları. akşamacaa eşek gibi serilip yatıyosunuz. ne allah var ne peygamber var. kalkın da hele şu kapının önüne bi kap su koyun da bi işe yaradığınızı bi de biz görelim.

--dedem mode off--
içine envai çeşit zehir katarsak o zaman yapılabilecek eylemdir.
Tabi koyduktan sonra onu döken insanlarda var. Hayvan sevmeyen merhametli olamaz.
gereksiz bir duyar kasma yoludur. oralı olmamak gereklidir.
Suyu ve yemeği sokağımın başındaki iş yeri kapısının önüne koyuyor ben de elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum.
Merhamet sahibi insanların var olduğunun göstergesidir.
vay be..gençliğe bak. vicdanı eksileyip, tekmeyi artılıyorlar.
her çabanın adı " duyar kasmak "oldu ... ( buraya o çok kullandığınız küfür çok yakışır, anladınız siz onu.) yaa birine faydan olsun da varsın duyar kasıyor desinler, varsın birileri harbiden duyar kasarken susuz bir canlı susuzluğunu gidermek gibi basit bir eylemi gerçekleştirsin.
sokaklar kirleniyormuş. eh haklılar, sokakları hep kedi kapları kirletiyor, başka pislik yok sokaklarda. hatta kedileri/köpekleri toptan yok etsek insan denen temiz canlı pırıl pırıl tutar her yeri.

ne diyeyim, "bir kap suya muhtaç olun da su vereniniz olmasın " diye beddua mı edeyim, çok kolay ama tarzım değil.

zerre kadar iyilik de yapsanız sizi bulur.
güncel Önemli Başlıklar