bugün

Dinimizce bayram olarak kutlanırken, bunu başka yerlere çekmek isteyen ve sabote eden bir gruplar var.
insani bir ihtiyacın karşılanmasına gösterilen tepkidir. hiç insan insanı siker mi lan tepkisi ile akrabadır.
gerici, cehalet dolu müslüman dünyasının yüzyıllardır içinde bulunduğu vahim yanılgı.

zaten halihazırda dünya üzerinde milyonlarca tavuk hayatının baharında kesiliyor, milyonlarca domuz, inek ve küçükbaş hayvan sırf sofralarınızı güzelleştirmek için hayatlarını kaybediyorlar. ancak siz doymayı bilmiyorsunuz bir türlü.

evine bir ekmek götüremeyen babalar varken insanların binlerce lirayı bir hayvanı kesip etini buzluğa koymak, aylarca yemek için harcaması kanıma dokunuyor. müslümanlık komşu açken tok yatmamak değil miydi? ah ah. nereye çeksen oraya geliyor işte.

din böyle bir şey, bıçakla hayvanın gırtlağını kesip acı çekerek ölmesini bile emredebiliyor insanlara. işin ilginci böyle bir şeye milyarlarca insanın inanması. korkutucu bir tablo.
her senenin moda iddiası.

ilk kez söylenen bir şeyde değil.

bayram müslümanın bayramı size giren çıkan ne?
insan predator bir hayvandır. diger tum avcı hayvanlar gibi o da kendisinden zayıf hayvanları yiyerek yaşayabilir. ha ot yesin diyenler olabilir ama insan ihtiyacı olan besinlerin hepsini bitkilerden karşılayamaz. insan yaratılıştan beri et yemektedir. bu saatten sonra istese de bırakamaz, buna gore binlerce sene evrimleşmişiz bir kere.
kurbanın amacı o hayvani kesip buzluga koymak değildir komşulara fakir kardeslerimize yardım etmektir bunu bilmemmek senin ayıbın eger kurban kesemediniz ve komşularınız da hic et getirmediyse onların ayıbı. yoo dostum yanlış biliyosun dinimiz bunları emretmedi.
Halk tv de eren erdem isimli kişinin açıkladığı konu.
Katliam demek oldurup atmak demek. Kurban bayraminda hayvanlar kesilip atilmiyor, yeniyor, dagitiliyor ve kesemeyenlerin de et yemesi saglaniyor. Aradaki fark acik.
Kurbanın insana Allah'a tevekkül etmeyi öğrettiğini bilmeyen mal mı mal, ahmak mı ahmak beyanıdır. (bkz: Hz ibrahim ve oğlu) . Ayrıca bunu söyleyen mal mı mal, ahmak mı ahmak kişiler, kurbanın sosyal boyuntundan da habersizdir.
(bkz: bana bir tane big king extra)
(bkz: tanrılar kurban istiyor)
eğer allah o koyunu göndermeseydi bunlar oğullarını kesecekti yinede şükretmek lazım sesimizi çıkarmayalım.
Evet aynı bitki katliamına tarım denmesi gibi birşeydir.
Nerede kaldı diye meraklandığım başlıktır.bu yılda da bizi saçma eleştirilerinizden mahrum bırakmadınız.teşekkürler.
bitki katliamina tarim denmesi ile hic bir alakasi yok. Topluca bitki katliami yapilan bir dini rituel yok. Eger tarim bitki katliami ise, hayvancilik da hayvan katliami olur. Kurban bayrami denilen gerzek inanisin bunlarla bir alakasi yok. dallamanin teki de bayram muslumana, size giren cikan ne demis. Be gerizekali, yillardir etrafi kan goturuyor siktigimin muslumanlari yuzunden.
bunu diyenlere; "korkma yavrucuğum dinimizde domuz yemek günah, sana birşey olmaz" diyorum.
susuyorlar.
insanın canı et çeker. marketten yarım kilo kıyma almak bile kurbandır benim için.
Bitki katliamının adını salata koyanları rahatsız etmiştir.
Gerizekalıya yazar demek gibidir.
tatava yapanlar hiçbir et ürününü yemiyorlarsa tebrik ediyorum kendilerini.

etleri löp löp midesine indirenler kurban bayramı gelince birden alevleniyorlar.
bahçesi daha güzel görünecek diye ayda bir çim biçme makinasıyla bitkileri katleden pis amerkalı hristiyana rakip olabilecek insan türü.
yedıklerı etın gıydıklerı çorabından montuna kadar gökten zembıle ındığıne ınanan sözde hayvan hakları savunucularının her yıl yapıtığı reklam.
ellerinde böcek ilacıyla sivrisinek, hamamböceği peşinde koşan yazarların, sözlükte hümanizm çığlıkları atmaları...