bugün

Tutma, içinden ne geliyorsa onu yap çünkü senin kendine vermediğini kimse sana veremez.
açık ol, nazik ol, kalp kırma.
Şu hayatta öğrenilmesi gereken tek şey insanlık ve merhamet.
Bu hayatta babama bile güvenmemem gerektiğini öğrendim.
Yanlış karar diye bir şey yok. içinde bulunulan zamanın doğrusu var. o yüzden "keşke"ler yerine "iyi ki"ler biriktiriyorum.
Genç yaşta ölüm diye bir şey var.
Bu nedenle hayatı uzunluğuna göre değil derinliğine göre yaşamak lazım.
Başarılı olan insanların senden, benden tek farkı: azimle çalışmalarıdır!

Melankolik takılıp, hayallerinin birer birer suya düşmesini izlemek belki tarifsiz bir haz veriyor evet biliyorum. Fakat bu genç olduğun için ve yanında senin halini hatrını soran birileri olduğu içindir.

Yasin biraz ortalara geldiğinde(30-35) ve birkaç kişiyi kaybettiğinde, yaşında bir şeyler için geçtiğinde anlayacaksın ve asıl hüznü o zaman hissedeceksin ve bu sefer: birkaç bira birkaç müzik ve birkaç sigarayla tarifsiz bir haz duymayacaksın!..

Tarifsiz bir acı duyacaksın ve yanında kimse olmayacak!

Bunu kendine yapma.

"Sen güzelsin, güzel yaşa!.."
En sefil insan asla parası en az olan insan değil. Hayattaki en büyük sefalet, annen yaşarken onsuz olmak, annesi tarafından terk edilen bir çocuk olmak.
"yarın artık bugündür"

*Yarın Artık Bugündür 1987 yılında TRT 1'de yayımlanmış, Attilâ ilhan'ın eserinden televizyona uyarlanmış Hüseyin Karakaş'ın yönetmenliğini üstlendiği Macera dizisidir."
Diğerlerine ihtiyacım yok
sadece ruhumda ağırlık yapıyorlar.
hayatin bi bok amacinim falan olmadigi. her sey sahip olana elde edene kadar. toptan yalan amk hayati.
Sarılmak istiyorum dediğim kişi.
Hiç bir arkadaşınızı hayatınızın önemli vazgeçilmez bir parçası yapmayın. Arkadaştan ziyade ailemin bir parçası olarak gördüğüm kişi bana kimseye güvenmemeyi,gereğinden daha fazla değer göstermemeyi öğretti.
Hayat insanın değil, insan hayatın akışına uyar.
Ağlasan da ölsen de dünya döner. Durduramaz veya geri getiremezsin.
Gereksiz insanlardan uzak durmak gerekiyor.
Senden önemli kimse yok ve evet, herkes gider.
Hiçbir aşk sunsuz değildir. Her aşkın belli bir zamanı vardır. Tıpkı biz gibi. O yüzden tadını çıkarmak lazım sona gelmeden.
Arkana dönüp bakmamak, durmadan ileriye odaklanmak.
çok para iyi sikiş az para yok sikiş...
hiç bir şeye sahip değilsin, canın bile emanet, hepsini, herşeyini kaybedeceksin, zaten senin olmayan şeyleri kaybetmekten korkma. o saatten sonra ölüm dışında bir şey yıkamaz seni.
Derdini söylemeyen derman bulamaz.
vajina sanıldığından daha altta.
Şu hayatta yalnızsın abi seni en çok seven annen baban bile bi yere kadar seninle.

O yüzden kendini kimseye göre ayarlama.

Hayır demesini bil. Karşılık gibi değil de değmeyecek insan için kendinden vaktinden fedakârlık etme.

Nefes alıyor olmanın tadını çıkart, sigaraya bulaşma..
Gecenin bi vakti 1.50 orandan uzak dur.
Tabağını her zaman bitir.

Bazı şeyler gördüm ve bunu yapmamı sağladı maalesef.