bugün

tüm hayatı bir pişmanlık ve umut edip te erişememek çabası içindeki insanların içlerinde kalan uhdelerin dile getirilmesidir..
(bkz: Neden her insan pişmandır)
keşke, hiç keşke demesek...
hayata ukte vermek..
Mezara götüreceğimiz hayallerdir ; gerçekleştirirsek mezara götüreceğimiz başarılar olacaktır.
yastık altında biriktirilen, gözyaşı olarak akan, hata olarak hayata geçen, insan olmanın getirdiği olmazsa olmazlar.
(bkz: ı wish)
(bkz: ah keşkem ah keşkem)
(bkz: hayattaki ilkler azalirken keskelerin artmasi)
pişmanlık duygusunun kelime halidir.yapmasaydım,etmeseydim denen şeylerden önce gelir bu "keşke".
fayda ve zarar maksimizasyonunda en ufak değerinin bulunmaması, varoluşçu yaşam tarzı ve depresif bir coşku ile dolu olsa da hiçlik duygusu ile sağlanabilecek olandır.
uğraşılan bir meşgale ile ilgili olarak özellikle spor veya sanat ile ilgili bir alanda sözü edilebilitesi yüksek kelime.
yaptıktan sonra pişman olduklarımız. neden bir eylemi gerçekleştirdikten sonra pişman oluyoruz ki.
keşke denmemeli yaptım, evet yaptım ama o anda öyle hissettiğim için yaptım denmeli..
çekilen mesajlar, "parmağım kırılsaydı da aramasaydım" dediğiniz kişiler, iyi niyetinizi kullandıklarını bile bile göz yummak, kendini matah bir b.k sanan insanlara, zamanında defol demediğinize pişman olmak.
hayat keşkedir, keşkeyse hayat.
lisedeyken üc arkadasla birlikte baska bir sınıfı basmaya kalkmak.

sonuc: agzi gözü dagilmis dort salak.

keskesi: keske sinifi basmadan önce acele etmeyip biraz daha adam toplasaydik...
işe yaramayacak keşkelerdir. ama insanlar keşkeleri düşünmeden yapamaz.
hayatın bize öğrettikleri şeylerdir.
"keşke" demek, bir daha olsa aynısını yapmam demektir.
yani, bir şeyleri öğrenmiş olmak, tecrübe kazanmış, bir şeyin iyiliğini ya da kötülüğünü görmüş olmaktır.

demektir ki, "keşke"ler zannedildiği kadar kötü kelimeler değillerdir.
keşke sevdiğimi söyleseydim.
'iyi ki'ler keşkelerin yerini almaya başladıkça daha çekilir hale gelebilir hayat ama pek tabii bu birazcık da insanın kendi elindedir. Her şey için keşkeli bir cümle kurmayı başarabilen bir insan için de yapıcak çok bir şey yoktur kanımca..
-Keşke daha güzel bir bilgisayarım olsaydı, ekran kartını falan değiştirseydim, ne güzel oyunlar çıktı, hiç birini adam gibi oynayamadım. kayıt falan yaparken de takılmaya başladı. Allah'ım ne kadar dertliyim! keşke daha az derdim olsaydı. (bkz: allah tan belasını isteyen adam)*
keşke sevsen beni,ölmezsinki...
galiba platonik insanların hayatta sıkça başvuracağı bi cümle.bana çok samimi geliyor.
keşke insan sıfatıyla bu dünyaya gelmeseydim çünkü insan olmak zor işmiş.
iddaa kuponu tutunca, keşke daha yüksek yatırsaydım derler. allah gözünü doyursun tutturmuşsun o yeter sana.
keşke demeyi sevmem diyen bünyeler için. buyrun burdan (bkz: belki). ayrıca bonus track;
(bkz: sen hep belki dedin)
" iki çay söylemiştik orda, biri açık,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni."

(bkz: keşke yalnız bunun için sevseydim seni)
keşke üniversiteyi yaşadığım şehirde okumasaydım. buna mukabil inşallah bundan daha büyük bir "keşke"m olmaz.