bugün

kaltak ne demektir?
babannem beni izliyor mu şuan? cidden merak ediyorum.
demet'in arnavut kaldırımı şarkısında 'harinayyananam' diyen adam şimdi n'apıyor lan acaba? çoluk çocuğuyla oturup gündemi mi takip ediyor ne yapıyor aq.
snoop dogg şu anda esrar içiyo mudur acaba?
çok merak ediyorum acaba gelecekte evleneceğim kız şuan nerede ve ne yapıyor?

yok lan önemliymiş bu da.
gerçekten de o sütü ilk sağan insanın amacı neydi?
erkek deniz atı niye hamile kalıyor?
yani niye arkadaş selami mi bu?
bin sene iki bin sene önceki dedem nasıl bir insandı lan acaba. bunu merak ediyorum. helvadan put yapıp tapan adamlardan mıydı acaba. belki de ateşe tapıyordu veya yıldızlara. belki çok zengindi veya sefaletten ölmüştür. imparator jüstinyen ayasofya'yı açarken belki o da arkadaki kalabalığın içindeydi. sahte isa çarmıha gerilirken damlayan kanı kutsal kaseye dolduran belki dedemdi. haçlı seferlerinde haçlı ordusuna karşı kudüs'ü savunan askerlerden biri de olabilir. ben iki bin sene önceki dedemi düşünüyorum da acaba o iki bin sene sonraki torununu düşünmüş müdür? her neyse.
Türban takan kadınların kafalarının nasıl o kadar büyük olabildiği.

Bir arkadaşımla sohbet ederken açılmıştı bu konu. Kadın; "onlar türbanın içine minik yoğurt kovaları koyuyorlar" demişti. Bunun gerçek olup olmadığı nedense sürekli kafamın içinde dönüp duruyor. Üstelik her gördüğüm türbanlı kadının kafasının içinde hangi büyüklükte yoğurt kabı var onu da düşünmeden edemiyorum.
az önce kozmik anaforları düşünürken aklıma geldi de bu çizgi film kahramanları neden hiç işemiyor sıçmıyor? çizerleri tarafından işemeyen/sıçmayan birileri olarak lanse edilirler. bu tarihteki en büyük yalanlardan biridir. bu batman, süpermen, örümcek adam denen dümbüklerle ilgili merak ettiğim bir konu var. bunlar görevlerini icra etme durumunda bulunurken, yani faaliyet halinde oldukları sürece dair hiçbir zaman işlenmemiş bir detay var; çişleri ya da bokları gelince bu orospu çocukları ne yapıyor? bu süper kahramanları yaratan pezevenklerin bu söz konusu detayları bilinçli şekilde atlamış olmaları fon akışlarında kesintiye yol açabilme ihtimalinden kaynaklanmaktadır. ihtimal bile değil, bu bir gerçek. örneğin spiderman denen barzoyu ele alalım. o binadan bu binaya atlarken diyelim ki kucağında/kolunda/sırtında -ya da her neyse- kötü insanların davranışlarına maruz kalmış genç bir kız var. şimdi bu spiderman denen hanzo neticede insan evladı olduğuna göre, (orospu çocuğunu diğer insanlardan ayıran tek bir şey varsa o da belli başlı güçleri/yetenekleridir, ama neticede insandır. kahramanlık yapmadığı zamanları baz alabiliriz) elbet insani ihtiyaçlarını karşılayabileceği zamanlar olacaktır. bu ihtiyaç giderme durumunun kahramanlık yaparkenki zamana denk gelmeme ihtimali israil'in 6 hafta içinde batı şeria'ya hava operasyonu yapmama ihtimalinden daha düşük. düşünebiliyor musun, havada uçarken bu süper pezevenklerden biri bir kaltağı sırtlarken taşırken oraya buraya götürürken sıçma ihtiyacı hissediyor ve neticede bunu gerçekleştiriyor. "bi saniye bekler misin, işemem gerek" bir süper kahraman bunu söylerse ne olur? osurukları nükleer sızıntı kıvamında olan babamdan bir farkı kalmaz. işeme ya da sıçma ihtiyacı hissettiğini söyleyen süper orospu çocuğu bir kahraman toplumda tutunamaz, itibarı zedelenir, değersizleştirilir, düşmanları tarafından alay konusu olur. ama bu orospu çocuğu neticede bu ihtiyaçları elbette gideriyor öyle değil mi? evet. ama bunu çizgi dergilere, çizgi filmlere, ya da sinema filmlerine yansıtmayanlar şerefsizdir, alçaktır, puşttur.