bugün

Bir şeyi düşlemek.

Hayal etmek seni güzel kız,
Yorgun akşamlarda birebir ilaç,
Son çayımsın benim,
Hayal ediyor akşam olunca,
Sahili ve seni,
Öyle işte güzel kız,
Hayal etmek güzel sen güzel sahil güzel,
Öyle işte güzel kız öyle.
insan için çok önemlidir kendisine belirli hedefler koymasına, geleceği düşünerek kendini motiva etmesine yardımcı olur.
Hayal etmek beni özgür ve haliyle mutlu kılan tek şey;
Yalvarırım onu da almayın ellerimden bırakın o bari bana kalsın
Hem onu da alırsanız ne eğlencem kalır ki karşımda oturup izleyeceğiniz?
Böyle düşüp düşüp kalkarken; dizlerim parçalanırken daha komik değil miyim?
Bazen ulaşılması imkansız şeylere Nida etmek.

Hayal ederim şimdi seni,
Güzel kız,
Akdeniz Akşamlarında,
Tropik her rüzgar için,
Yasemin çiçekleri saçlarına dolarken,
Kar düşmesin o güzel saçlarına,
Güzel kız.
Moral olarak insana iyi gelendir. Hayal edince güzel şeyler aklımıza gelir. Bu hayallerimizde sınır yoktur. Dilediğiniz kadar özgür şeyler hayal edebilirsiniz. Sizi durduracak tek bir güç yoktur. Bazen bir okyanus sahilinde balık tutarken bulursunuz kendinizi.
(bkz: hayal kurmak)
Şartlar ne olursa olsun, hedeflerinizden ve hayallerinizden vazgeçmeyin. Hayatta bir amacınız, hedefleriniz ve sımsıkı sarılacağınız hayalleriniz olsun…

Hayalleri küçük olanın başaracağı işler de küçük olur.

Paulo Coelho’nun dediği gibi “Ok ancak geri çekilerek atılır. Hayat sizi zorluklarla geri çekiyorsa, sizi daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir. Nişan almaya devam edin.”

insan dünyada, hayal ettiği müddetçe yaşar...
Gerçekleşmese de olur, o an gülümsetiyor ya, umut yüklüyor ya, o bile yeter.

Hayal etmek, insan olmanın en keyifli yanıdır.

Bizleri, fesleğenden, sincaptan, kerevizden, öküz başlı antiloptan ayıran en önemli özelliğimizdir.
Hiçbir şey hayallerimiz kadar özgür değildir. Hayal etmek yaşamın ta kendisidir, öyle ya bizi ayağa kaldıran da odur.
Özgür bir alanda at koşturmak.
neyi hayal ettiysem ya olmadı, ya oldu gibi oldu ve son buldu. ben artık bu konuda konuşmama kararı aldım.
Hayal kırıklıkları ile son bulan eylemim. Ne zaman hayal kursam plan yapsam yarıda kalıyor.
imagining.
bazen istediğimiz şeyin olmayacağını anladığımızda aslında hayal kurduğumuzu farkediyoruz.