bugün

anahtarlık *
bileklik *
telefon kartı *
bira altlığı *
uçak biletleri.
Ilk sevgiliden alinmis ilk cicegin kurumus kokusmus kalintilari.
(bkz: kozalak)
Tavuk ayağı.
ilk maaşımla yaptığım alışverişin faturası.
o konuda beni kimse geçemez diye düşünüyorum. 3 tane hatıra kutum var içinden sümüklü mendil bile çıkar.
atmaya kıyamadıklarımızdır.
(bkz: parfüm şişesi).
Kart postal, posta pulu, çay kaşığı ve restorana ait bazı peçete-broşür vs.
Bunları istemsiz alıyorum ama en kötüsü de bu. ..
(bkz: yahudi kafası)
-Selpak mendil. Sırf gripken o verdi diye.
- şeker kutusu. O aldı diye üstüne tarih attım saklıyorum.
-diş fırçası. Evde unutmuş çıkmış kaldı ben de atamadım.
o değil de ne kadar saçma şeyi saklamışım saçını bulsam jelatinleyip kaldıracak seviyedeymişim de durmuşum.
(bkz: origami)

kuyruğunu çekince kanat çırpıyor, çok sevdiğim bir arkadaşım yapmıştı.

selam sana özgür, seni çok özledim.
şu eskiden tv de oynayan bir çizgi film vardı, teletubbies onda yeşilli bir kahraman vardı, önünde tv ekranı olan onun oyuncağını uzun seneler sakladım, sonra kayboldu gitti.
kola içtiği kırmızı pipet.
starbucks kahve yakalıkları... direniş başladığından beri gitmiyorum ancak öncesinde arkadaşlarımla içtiğim her kahvenin tarihini yazardım yakalığın arkasına ve saklardım. hey gidi günler hey!
birlikte gidilen tüm filmlerin biletleri, yolculuğa çıkacağım zaman beni düşünüp de aldığı atıştırmalıkların poşeti sayfalar dolusu mektuplar...
Tel toka.
pet şişe. sevdiğin kişi içer, şişeyi atmaya kıyamazsın.
sevgilinin kirpiği.
platonik ve imkansızın dibi bir aşk. aradaki 3000 kilometre ve sonrasında tamamen ayrılan yollar. geriye kalan; bir toka ve birkaç satır söz...
nargile sipsisi, su şişesi.
arkadaşımın benim için bi mekanda aldığı kokteyl süsü.
edit: çaldığı
iyi şeyler anımsatmasa dahi saklanan nesnelerde vardır.

18 senedir basucumdaki komüdinin cekmecesinde pamuk sakliyorum. 18 sene once vefat eden ablamın son anlarında ıslatarak kurumuş dudaklarını sildiğimiz pamuğu.
Kozalak. Bildiginiz kozalak.
festival bileklikleri, maç ve konser biletleri*, polonya parası*, kupa töreninde atılan konfetiler, koreografi bezleri, ünlülerden alınmış penalar...