bugün

evlenecek insanların ortak derdidir.

yalan değil yani bu, şimdi sen evlenecek olsan karın sana varma ki! yalan mı ya?!

ayrıca kız olsan bırakıp da gidemezsin, ee o zaman ne anladık bu işten, ahanda buda doğru!

o zaman bu gerçek bir düşüncedir.
anne ve baba ayak bağı değil baş tacıdır.
anne bir gecenin yarısında sırf diş ağrısı çekiyorsun diye sırtıyla seni kartal ssk'ya taşıyorsa rahmanlardan gecenin bir yarısı o anne için dünyaları feda etsen azdır bir hayat ne ki...
önce insan olmasını öğrenelim ki anne baba nedir bilelim.
Medeniyetin getirdiği anlayışlardan biri.
(bkz: hayırsız evlat)
Modern (!) insan söylemidir.
normaldir insanın hasta olması. hasta insana bakmak çok zor olduğu için yaşamı olumsuz etkilemesi de kaçınılmazdır ama sonuçta mecburidir. şimdi "o da sana bebekken baktı" zırvalarına gerek yok çünkü kendi isteğimizle dünyaya gelmiyoruz. getirmeselerdi kardeşim deme hakkına da sahip her birey fakat canımızdan, kanımızdan, hayatımızın parçaları anne babaya da bakmak mecburidir.
modern yaşam ile ilgisiz konudur.sen anne babana nasıl davranırsan (yada büyüğüne) yarın evladın (yada küçüğün) sana aynısını yapar.
Huzurevi diye bişey var,

Huzurdan eser yok,

insanlar Anne Babasını yaşlı diye bırakıyolar,

Sorarlar adama;

altına sıçtığında temizleyen, ağladığında teselli eden,

sana herşeyi öğreten, başın sıkıştığında yardım eden,

yediren, içiren ve dahası,

neyi layık görüyosun,

Kedi köpek barınağa bırakılırda,

Anne baba bırakılmaz birader.
Huzurevlerinin açılmasınon nedenidir.
insanları yük olarak görenlerin kurduğu cümledir.
kendilerinin de bir gün yaşanacağını düşünmeyen, geri zekalı insan söylemi.
Vicdansız söylemidir.
"yazıklar olsun ana babasından biri yanında yaşlanıp da cenneti kazanamayana" müjdesindeki yazıkların olduğu insan müsveddesinin düşünce yapısını gösteren cümle kurgusudur.
Bizde yaşlanıcağız onlar gibi ayak bağı değil başımın üstünde yerleri vardır.
normal insan evladının yazarken elinin titremesi gereken düşünce kusmuğudur. trollük uludağ sözlükte daha nerelere el sürecek merak etmekteyim. vay amk!
anne ve babalarımızın hakkını sırtımızla hacca götürsek ödeyemeyiz diye bir söz vardır sana o kadar emek veren yemeyip yediren giymeyip giydiren anne ve babalarımızı ayak bagı olarak görüyorsak büyük ayıptır ve günahtır.
Çok hayırlısın keşke ölsen dedirten başlık.
götüm kuruda yaşım genç ana babada kimmiş diyenlerin derdi. Keza zaman götü buruşturuyor bebe
Hasta ana babası olmasa uzaya gidecek sanırsın pezevengi.
Sizi cennete perçinleyen ayakbağlarıdır. Onlar olmasa cehenneme direk olursunuz.
ben orospu çocuğuyum demenin farklı bir yolu.
kendisine saygısı olmayan kişinin düşüncesi.
dostum bu başkıgı açtıgın yazar hesabının şifresini bilgilerini felan bir yerlere not al bence.
bir gün senin çocugunda aynı dertten müzdarip hale gelince, yazıp derdini anlatacak bir sözlük yazar hesabı olsun.
böylece senin ayak bagı oldugun yaşlı dönemlerini, hayırlı evladından okumaya devam ederiz.