bugün

Bir star wars olmayan, star wars kadar efsaneleşmiş seri/ kitap/film her neyse.
En sevdiğim...
Defalarca okusam da bıkmam.
Kahramanım bellatrix olan müthiş seri bence en büyük ölüm yiyen yazarın ta kendisi ağ harry kimi sevdiyse zikti attı ismi lazım değil bu kadar kötülük yapmadı
Bir beşiktaşlı olarak harry iyi anlıyorum kimi sevdiysek bizde de yaşatmadılar zalım fiko.
ilk kitabını okuduğumda ortaokuldaydım. ilk filmini izlediğimde okurken hayalini kurduğum şeyleri o kadar güzel yapmışlardı ki gerçekmiş gibi büyülenmiştim. Hala bende ilk izlediğimdeki etkiyi yaratmayı başarıyor. Dumbledore öldüğünde ise üniversitedeydim ve o kitabı şehirlerarası yolculukta ağlayarak okuyordum. Otobüste, 20li yaşlarda biri, elinde harry potter ve katılarak ağlıyor... hey gidi günler hey.
Her filmini 5-6 kez izledim. Hey gidi ilk filmi çıktığında 7 yaşındaymışım.
Ölüm yadigarları filminde sırların ortaya çıkması ; Severus Snape'in Harry Potter'a olan tutumu sebebinin Lily Potter'a aşkından olması .
Yine Voldemort ve Dumbledore arasındaki baştan beridir Harry'i yok etme anlaşması beni oldukça etkilemişti .
Öyle kült bir film ki, harry Potter sevmiyorum diyince ben utanıyorum.
10-16 yaşlarına hitap eden çocuk hikayesi serisi.
veregori değildir.
Ağ şimşek kafalı 4 gözü yedi sülalesi katledildi bi dünya cincisi büyücüsü öldü neden çünkü seçilmiş piç

Woldemordun askerleriyiz
Annanı cin cüce hoplatsın yavşak farry frudo goy goylasın.
görsel
sanırım en son mutlu olduğum zamanlar bu seriyi izlediğim zamanlardı.
zamanında alçaklıkları anlaşılmış ve ülkeden sürülmüş orospu çocuğu voldemortlar kaybediyordu az şey mi?
keşke içinde yaşasam evreninin baş kahramanı. ya hogwarts'da ya da skyrim' de yaşamak vardı.
harika kesinlikle bir solukta okuduğum seri . filime kıyasla kitap daha güzel çünkü kitapta olan bir çok şey film de yok.
Always,anlayamazsınız.
slytherin katını çok sevmeme rağmen gryffindor çıktım bence seçmen şapka yanıldı.
çoluk çocuk kitaplarıdır. filmleri de beş para etmez.
görsel
kutsal kâse isimli bir masaldan intihal edildiği öne sürülüyor. tabii ki hemen suçlamaya gerek yok; ilhamını alırken birazcık abartmış olabilir... Araştırmak lazım detaylı. (bkz: harry potter intihal mi)
Filmleri kitabını en çok yansıtan filmlerdir.
Kitaplarda tabi ki çok daha fazla ayrıntı var, her karakteri her olayı işleselerdi filmler saatler sürerdi.
Ayrıca o mektup gelecek *
Bugün Doğum günü olan karakter. Bitmeden kutlayalım. Nice çocuğun gencin en büyük eğlencesi oldu.
Bir kiz bundan aylar once beni bu karakteri kendisi sevdigi icin arastirtacak kadar cok etkilemisti.
görsel
an itibariyle tüm filmlerini izlemeye karar verdiğim seri. bakalım uyku yok bu gece açık ve net.
avada kedavra lanetinden sağ kurtulan tek kişidir. evet.
kaç yıllık eğitim kurumunun birkaç dönemde ebesini belleten zibidi. akıllı desen değil, çalışkan desen değil, saygılı desen hiç değil. tamamen ana babası sayesinde bir yerlere gelmiş liyakatsız büyücü müsveddesi. akp surrey gençlik kolu başkanı olur bundan ancak olsa olsa.
Hermione olmasaydı son filme/kitaba kadar bok yaşardı dediğim karakterdir. Şimdi bunu feministler slogan olarak kullanıyormuş ama ben ondan demiyorum.
Bu bir gerçek. Bir başrolün tek vasfı anasız babasız olması olur mu? Bu öyle. Bir de cesur işte, bodoslama cesaret aptallıktır.
Hermione olmasaydı ne ron kalırdı ne de bu. Net.