bugün

3x5 i izleyen herhangi akıllı bir kanal yöneticisi, bu diziyi kanalına transfer eder.
--spoiler--

alana, hannibaldan sonra biseksüel olmuş.

--spoiler--
3. sezon 6. bölümü itibariyle aşmış dizidir. artık her bölümü sezon finali tadında geçiyor. dizi nirvanaya ulaştı resmen.

--spoiler--
yalnız kitaptaki olayları çok değişik bir şekilde kolaj yapmışlar resmen. will in beyninin yeneceği sahnede yüzümde ağlamaklı bir ifade donakalmışken arkasından ikisini, kesilmiş domuzlarla bir arada kamyonetin arkasında asılı görmek kahkaha attırdı.
--spoiler--
her bölümünden ayrı keyif aldığım, sanat şaheseri bir dizidir.

oyuncuların kalitesi, senaryonun estetikliği, felsefesi ile diğer dizilerden ayrılmıştır benim için. bu sezon final yapacak olması üzücü olsa da, izlenme oranının düşük olması hiç şaşırtıcı değildir.

spoiler vermemek adına, son bölümlerle ilgili yorum yapmayacağım; fakat her zamanki tadıyla ve estetikliğiyle ilerliyor bölümler diyebilirim.
Hannibal ile will en başında sevişselerdi bu kadar kan dökülmeyeceği dizidir.

Aşk sen nelere kadirsin.
antik çağın en vasat komutanlarından. gözünün karalığı pek işe yaramamıştır.
filleri alplerden uçurduğu iddia edilir. roma yı alamaya gücü yetmemiştir.
silik bir tip olmasıyla tanınır.
yaşasın roma.
3. sezonun ilk 4 bölümüyle baymış ancak iptal kararından sonra yayınlanan her bölümde zaten kendi yükselttiği çıtayı aşmış dizi. başka bir kanalla anlaşıp devam etmesini temenni ediyoruz.
Bir baydı, bir durdu, bir de iptali yiyince üzdü.

Lakin yorumlara bakıyorum genç kızlar saçlarını yolmuş, analar bağırlarını parçalamış.

Umarım spoiler yemeden izlerim.

Ah hannibal.
brindisi'ye kadar gelip, roma'ya girme şansı bulamayan kartacalı...
önce fabius'un sonra scipio'nun planı tuttu zaar. önce brindisi'yi kaybetti sonra afrika'yı... tarentum da sonu oldu.

gönül isterdi ki uzun bir entry gireyim buraya, insanın yazınca bile hoşuna gidiyor bütün olup bitenleri... ama zamanım yok.*

edit: hakkında şöyle bir söz hatırlıyorum: "nasıl savaşılacağını iyi biliyorsun ama barışı nasıl yöneteceğini beceremiyorsun hannibal". kimin söylediğini de hatırlamıyorum. muhtemelen fabius maximus'tur.
son bölüm malum ortamlara düşmüş galiba hemen indirip izlenmeli.
filmi gibi dizisi de müthiş olan acımasız katil. bana ilk defa bir dizi için sanat eseri dedirtmiştir. oysa dizi sanat mıydı? o sinema değil miydi? sahi dizi neydi ya?
Reyting sebebi ile son sezon iptal edilen dizi ruhu şad olsun.
insanı triplere sokan dizidir.
kanalından tekmeyi yiyen dizi. kendisine kanal bulma arayışı olumsuz sonuclanmis bildigim kadariyla. abi bi dizi olsun zihnimi yorsun pert etsin beynimi bi bok anlamayayim diyosaniz birebirdir.
Harika filmdir. Rahatsız edici beyin kesilen bir sahne vardır ki gece uyumama engel. Görüntü aklımdan gitmedi. Ayrıca kuzuların sessizliği filmindeki rahatsız ediciliğin jodie foster olduğuna kanaat getirdim bu filmle. Julianne Moore adeta Clarice Starling için yaratılmış. Zeki ve soğuk kadını çok güzel oynamış.
bu hafta finali yapacak olan müthiş dizi.
spoiler ibaresi koymayı bilmeyen kekoları gösteren dizi.
Efsanevi komutandır sami olmasının yanı sıra çok saygı duyar severim, scipioyu da bi o kadar.
(bkz: pön savaşları)
sezon finali yaptıktan sonra 1 günde bütün sezonu izleyeceğim dizidir. parça parça olmuyor.
güzel bir finalle yayın hayatına veda eden muhteşem dizi.

3.sezon çok ağırdı. genellikle diyaloglar üzerineydi.
(bkz: honeybal)
son sahnesinde ağzımdan koca bir hassiktir lan çıkartmayı başarmış ve final yaparak ilişkimizi sonlandırmış sevgili.
bitmesi ile bizleri yıkan dizidir.
finalinden yayınlanan fotoğraflara bakinca düsündüm ki bence fight club benzeri bir olay olacak.
Başlığı sol framede görünce bile kendi kendime "baştan sona tekrar mı izlesem" dediğim muhteşem bir dizi.