bugün

(bkz: hande-i gül)
şu sıralar dizilerde çok kullanılmaya başlanmış olan isim. (gülme gülüş) bu isim sahibi kişilere bazen " aa ne güzel gülüyorsun isminden dolayı olsa gerek hahaha" diye saçma espiriler yapılması olasıdır.
(bkz: welcome to hell)
hoş gelmiş.
en hoş kadın ismidir.
yan odada kalan çocuğun sevgilisinin adı. yaktın çocuğu be yedin bitirdin yapma şöyle üzme bu garibimi be. bak adamım bunlar şimdi her gün koridorda konuşuyolar (çocuk herhalde odadaki arkadaşları konuşmasını duymasın diye yapıyor ama duvarlar ince olduğundan tüm kat duyuyor yani o derece.*) kız çocuğu suçlu olmadığı halde suçluyor. çocuğu da görseniz yalnız var ya yumurta gibi böyle.* neyse bu handeyle iki yıldır tartışıyorlar arkadaş. gerçi ben de hatunla 3 yıldır her allah'ın günü tartışıyorum ve sayısız bu kez bitti burçaay kesin lafı yiyorum ama benim gibi birini dışardan izlemek cidden içime dokunuyor günahım geliyor be adamım. duyuyorsan yapma üzme şu çocuğu artık be yahu. gerçi şu an duymazsın telefondasın evet görürsen eğer. çocuğun senin gururunu incittiği filan şey yok ne olmuş yani yaptıysa öyle hallahalla. konuşturmayın şimdi beni burda ben her şeyi biliyorum. sus kadın.
türkçe han sözcüğünün farsça'ya geçmesiyle oluşmuş addır. oradan yeniden dilimize girmiş ve tdk'da farsça olarak anılır olmuştur. benzer bir durum ulus sözcüğü ve moğolca arasında da vardır.
kalp titreten, unutulmayan, hep özlenen ve asla sahip olunamayacak anlamına gelen isimdir.

benim lügatımda.
yener.

ayrıca; çok oturaklı bir isim lan. gözünden hiç bir şey anlaşılmıyor. hande. peh.
(bkz: yener)
en güzel kız ismidir ve kulağa çok hoş gelir.
benim lügatımda aşkın ta kendisi olan, sevilmeye değer, melek yüzlü, masumluk sembolüdür. aynı zamanda en çok canımı yakandır.
(bkz: han).
istisnayi gormedim daha,

hepsi guzel olan kiz adi.
bir kız ismi. handeler tıpkı sinemler gibi yuvarlak yüzlüdürler ama onlar kadar değildirler. handeler renkli gözlü olmayıp aksine siyah gözlü olurlar. hem çalışkan olup hem de sosyal hayatlarını üst düzeyde yaşayabilen kızlardır. bu özelliklerinden dolayı da kıskanılırlar.
ateist kız arkadaşımın ismi. genelde onu "hande ateisti" diye çağırırım. benim adımda cem.
1- bu isme sahip kızlar genelde güzeldir.
2- bu isme sahip kızlar genelde çok antipatiktir. iticidirler. kezodurlar.
Bir kız düşünün, bir kız daha düşünün. Kızın birinin adı hande, diğerinin adı önemli değil. Adı önemli olmayan kız, bir erkeği seviyor. Hande ise, adı önemli olmayan kızı seviyor. Kız, Hande yi kırmayı hiç ama hiç istemiyor, ama ona karşı bir şey de hissetmiyor. Hande de bunu kabulleniyor ve sadece yanında kalmaya bile razı olduğunu söylüyor.Hande'nin kıza yazdığı şiirleri,sürekli elini tutmak istemesini,ettiği iltifatları,sadece kızı görmek için uzaklardan yanına gelmesini,kıza uzun uzun bakmasını saymazsak, Arkadaş oluyorlar. Bir gün yürürlerken bir şey oluyor. kızın ayakkabılarının bağcıkları açılınca, Hande dur diyor, eğilip bağcıkları bağlıyor. Kız, bu kibarlığı hiçbir erkekten görmediğini farkediyor. O an umutsuzluğa kapılıyor. Belki de erkekler böyle sevemezler diyor.Hande erkek olsaydı ne değişirdi diye düşünüyor,düşünüyor.. Hande de zaten sürekli erkek bedeninde doğsaydım nasıl olurdu diye hayal ediyor. Bazen insanların ruhları yanlış bedenlere uygun görülüyor. Bazen yaratıcı hata yapıyor. Belki de hata yapmayı seviyor. Ve Hande nin bedeni kendine yük oluyor. Kendine sığamıyor,ağlıyor.
yazlık evi olan kız ismi. saçları sarıdır ve son derece hareketlidir. ailesinden gizli sigara içebilir.
ilkokulda çirkin, lisede güzel, üniversite yıllarında ise ünlü olan kızlara verilen isimdir.
allah affetsin ama tam kaşar ismi gibi geliyor kulağa.

hande ataizi'nin çocukluğumda yarattığı etkiden mi kaynaklanıyor yoksa mahalledeki 2 handenin birinin bildiğin orospu ötekinin de kaşar bir kuaför olmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama isimleri bile tahrik ediyor amk.
farsçada gülüş demekmiş.
bu ismi duyduğumda şişme yeleğini giymiş, jeep kullanan kadınlar gözümde canlanıyor. bence çok asil bir isim.
Hande, benim ilk ve tek aşık olduğum kızdı. Ama olmadı bakmadı bana sen tipsizsin , fakirsin , çekingensin dedi. Benle bir ortama girmeye utanırmış. Neyse şu başlığı uplamassanız sevinirim.
sarışın olan kız ismi.
komşunun çalışkan kızının adı. sevmiyorum. şu anda da tıp okuyor.