bugün

bir galatasaraylı olarak destekliyor ve iyi işler yapacağına inanıyorum. Allah utandırmasın...
Hep arkasında duracağım hoca.
çocuktum, galiba önünde show tv reklamı olan formamızla bir rövaşata golü atmıştı. hangi takıma hatırlamıyorum yalnız mahalle maçlarında bir iki hafta "ben hamzayım, hamza geliyor" diye top teptiğimi bilirim. hayırlı olsun.
kendisini takımın başına getirmek bir vizyonsuzluk değil şu anda bir mecburiyet hatta iyi bir fırsat bile olabilir.. hamza hoca bu işin tam adamı yani. amaaa. basın toplantısında sneijder'le ilgili söyledikleri çok acı ve asıl sorun olan bakış açısının tam karşılığı.

başarılı olabilir. olsun isterim çünkü kulüp onun ellerinde ve düzgün bir insan. kör inatlara, kaprislere saplanmazsa bir şeyleri değiştirebilir, fırsata çevirebilir. amaaaa. bu kafa yapısıyla kangren olmuş sorun çözülmez. hoca tam da türk futbolcusunun istediği kafa yapısında konuştu toplantıda.

sneijder'in bahsettiği şey tam da rezil türk futbolunun çok basit analizi. "topa 3-4 defa dokunmadan pas yapamamak..."

bizim anlayışımıza göre top ayağına yakışıyorsa iyi topçudur. kolay adam geçiyorsa iyi topçudur. güzel vuruyorsa, fiziği sağlamsa, hızlıysa iyi topçudur. iyi topçudur ama işte modern futbolda bir boka yaramıyor bu. ronaldo makinesi bile milli takımında bir yere kadar..

ondan sonra diyor ki bizim yorumcular, hocalar; "futbol takım oyunudur.." e, nasıl oluyo bu amk.

drogba gibi bir mevki adamı için top tutmak çok büyük meziyet ama takımı hücuma çıkarak aksların topu eveleyip gevelemesi demek, sete hızlı yerleşen rakibin seni hazır ve nazır karşılaması demek. hızlı hücum edip rakibin ritmini, dengesini bozup zaafından faydalanacağın yerde rakibe fırsat verip işleri iyice zorlaştırman demek. modern futbolun geldiği noktaya bakın bir de gol atması gerekirken sanki 2-0 öndeymiş gibi top geveleyen gs takımına bakın. kontra yapamaz, hızlı hücuma çıkamaz, öldürücü pas yapamaz, üst üste 10 pas bile yapamaz hızlı tempoda. sen bu futbolla hangi platformda kime kafa tutacaksın?.. cevap verilmesi gereken sneijder değil, altyapısız, dik kafalı türk futbolcusudur.

hamza hamzaoğlu, "milli takım hocası olduğum için cevap verdim" diyor. sneijder için; "kendi takımını övmek için başka takımları aşağılaması doğru değil" diyor. olaya bu kadar dar milliyetçilikten bakılamaz. bu anlayış kulübe yakışmaz. hadi baktın, bari toplantıda söyleme.

ama hoca bir mecburiyet. çünkü bu futbolcu grubu morinho'yla da çalışsa kafasını yiyecek kadar ayak oyunu biliyor. taraftar da her şeyin farkında kimse merak etmesin. iş bittiğinde herkes hak ettiği gibi anılacak. çok yanlış insanlara güvenip değer verdiğimizi acı şekilde anladık.

türk futbolunda işler başka. dün gece de gördük bunu. büyük takım için maç kazanmak, puan kazanmak zor değil. eksik bile kalsan maç uzar, olmayan penaltılar, frikikler icat edilir. son bir şans daha yaratılır. ite kaka bi şekilde şampiyonluk potasında kalınır. ama uluslararası platforma çıktığında da amını dizine indirirler işte. maltalarla, cebeli tarıklarla, kazakistanlarla aynı sıralamada görürsün kendini. iki sene önce doğru kadro, doğru efor, doğru futbolla cl'de çeyrek final oynarken bi-iki kritik dişli sökülür bi bakarsın dörtçarpıdört.

dünyada oynanan futbol çok ileri seviyede ve iyice profesyonelleşti. türk antrenörlerinin önce bunu fark etmesi lazım. türk topçusunun sikinde değil bu. o parasına bakıyor. ama yeni yetişecek futbolcuların bu farkındalıklarla eğitilmeleri gerekir ki rekabet edilebilsin. yoksa daha çooook jenerasyon beklersiniz.
adamdaki pozitif elektrik beni bile etkilediyse oyuncuları etkilememesini düşünemem. sanki müthiş doğru bir seçim gibi geliyor hamza hocanın başa geçmesi. inşallah Allah kendisini utandırmaz.
Sneijder götü yalayıcılara dert olmuştur.
Kendisini tanımam etmem öyle takipçisi de değilim ama sneijderin Hollanda da Galatasaray nazaran kat kat iyi oynadığı doğrudur. (Galatasaray da oynamıyor demiyorum sadece potansiyelini kullanmıyor kendini rölantiye(böyle yazılmıyor olabilir) alıyor)
Siktigim şikecileri gene son ayı sikici Wesley Sniper'imiza saldırıyor.

Ulan adamlar bugün gülüp eğleniyordu antremanda siktigim v for pavalilar sizi.

Basın Toplantısındaki duruşu ile Galatasaray camiasına iyi geleceğini düşünüyorum. ilk antrenmanına da çıktı.
başarısız teknik adam. daha geldiği ilk haftada takımın başında bir maça bile çıkmadan galatasaray'ı liderlikten ikinciliğe düşürmüştür.

bu kadar yerden yere vurmaya gerek yok. kendisi gibi yerli, efendi teknik adamlara bu ligde her zaman gerek vardır. yolu açık olsun...
düzgün karakterli adam umarım başarılı olur.

galatasaray'da çok karaktersiz adam var, fatih terim'i de o cibilliyetsizler romalı oyunlarıyla göndermişlerdi. umarım hamza hoca'nın ömrü uzun olur.
Gelir gelmez Wesley sneijder'i göndereceği iddiaları dolaşıyor sosyal medyada. Zaten ne sikim haber varsa bu twitter orospu çocukları yayınlıyor.

Lan adam gayet mutlu. ilk antrenmanda çift kale maçı baklavasina oynatmış. Ayrıca sneijder ile çok iyi anlasiyorlar.

Hep bu sikeci pzevenkler karalamaya çalışıyor.

Sizi de biz karalamak isterdik ama zaten Siyahın içinde mahvolmuşsunuz gizlenmissiniz yeni adınız da Beşiktaş olmuş.
Başarısız antrenör.
(bkz: hamza hamzaoğlu/#4533882)

böyle hatırlıyordum ancak, denizlispor'u çalıştırdığı 2010-2011 sezonunda kendisiyle konuşma imkanım oldu ve sarı taytını sordum. "sadece 1 maçta giymiştim sarı taytı" dedi.

nasıl bir taytsa artık, hafızamda baya yer etmiş.
adam gibi adam, gülüşü yeter be! ben galatasarayın başında böyle içten gülen adam görmedim a.q... Allah utandırmasın kendisini.
gs nin ruhunu tekrar kazandiran hoca.
fatih terim'in veliahtı.
hamza(1xoglu) dur.
keşke melo'yu ilk yarı sonunda dışarı alsaydı daha da şık olurdu. adam göz göre göre atıldı.
görsel
pandev'i prandelli'den daha çok sahiplenmiştir tek maç ve tek demeçle.

bu bile kendisini özetler bana göre.
gs tarihinin son 30 senesinin ergün pembe ve cüneyt tanman ile birlikte en efendi 3 futbolcusundan biri.
daha ilk maçtan galatasarayımıza 2 senedir özlediğimiz futbolu oynatıp mücadeleyi vermesini sağlamış, selçuk inan ın uzun süredir görmediğimiz frikik golünü atmasına ve çift yönlü oyununu göstermesine yardımcı olmuş, bruma yı takıma kazandırmaya çalışmış ve takım kimyasını kurmak istediğini göstermiş olan yeni hocamız.

umarım bunlar bazı şeylerin başlangıcıdır ve ileride çok daha iyi yerlere gelen bir takımımız olur. zamanında avrupa yı sallayan, ligde ve kupada hep üst sıralarda mücadele etmiş ve en önemlisi bu sezon hedeflenen 4. yıldıza fenerden önce ulaşmamıza yardımcı olur. kendisine güveniyorum, sadece üzerindeki baskıyı kısa sürede yenmesi gerekiyor. devre arasında da 1-2 etkili takviye yapılırsa esas o zaman dolacak o tribünler.

yemişiz passolig i, o taraftarın bahanesi oldu sadece...
inşallah bizi şampiyon yapıp takımın başında uzun süre kalır.
yedeklere karşı oynadığı eskişehir maçının milad alınmaması gereken teknik direktör, önündeki akhisar ve arsenal maçlarına bakılması lazım o maçlarda da galatasaray iyi oynarsa o zaman sağlıklı yorum yapılabilir.
belki atlandı ama çok önemli bir nokta var.
takım hamza hocayla Burak olmasına rağmen çıktığı 2. maçta da ofsayta kalmadı.
sağ kanattan sürekli bindirme ve orta yapan sabri" yi, top çalıp isabetli pas yapan selçuk" u, rakibin kanat beklerini yıpratan bruma" yı, pozisyon arayan, savaşan burak" ı, hava topları kazanan, pres yapan umut" u, savunmada isabetli müdahaleler yapan chedjou" yu, süratli ve enerjik telles" i takıma kazandırmış, takımın üstündeki ölü toprağını atmasını sağlamış yeni galatasaray teknik direktörü.
istikrar ve iyi futbol için kendisinde ısrar edilmelidir.