bugün

türkiyenin pkk-hdp ve dhkpc sempatizanı olmayan tek sosyalist partisidir.
parti tüzüklerini okumadım ama erdoğan ile ilgili chp'den daha akıllıca muhalefet yapıyorlar...
üye sayısı 04.01.2023 tarihi itibariyle 1124 olan siyasi parti.
derleniş yayınevi'nden başkanı nurullah ankut'un kitapları çıkmaktadır.

bir gün tüyap kitap fuarında iken bie arkadaşımın, aha bak şurada komünistler var, gel de onlarla konuşalım demesiyle yanlarına gitmiştim

ve beni partiden gayet yetkili bir hanımefendi karşıladı.. yaşlı ve saçlarına ak düşmüştü ve arkadaşım kemalist tezler savunmaya başladı ve ilginçtir, hkp'de ağzını açmadı. arkadaş orada, Atatürk, komünistleri sevmezdi dese dahi susarlardı resmen.. aklım ermemişti.. devamında kemalizm eleştirisi ile gündeme gelmiş ve milliyetçi cepheden bakıldığında asker öldürmüş bir çocuk, erdal eren'i sordum ve devamında, nurullah ankut'un kitabını satmaya çalıştılar.. eh tabi yine sordum, cevap yok. sadece, kahraman bir çocuk dediler..

ulan, kemalist misin? sosyalist misin? milliyetçi misin? nesin!? dedim kendi içimden ve bana o sırada kart vizitlerini vererek tkp anımdaki gibi o korkunç semtevlerinden birine davet ettiler. numaramı aldılar ve oradan uzaklaştım.

standlarında da hem lenin'e hemde atatürk'e yer veren partidir.

devamında bir gün aileyle otururken montumdan kart vizitleri düştü.. kızıl bir bayrak ve yıldız.. ne bu? dendi tabi.. buyur, açıkla, açıklayabilirsen..
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde %0.02 oranında oy alarak hiç belediye kazanamamış parti.
Başındaki nurullah amcayı sempatik bulduğum parti. Ama bu tip oluşumların bir de batınî tarafları bulunur. O kısmını bilemiyoruz. Kıvılcımlı'yı ulusalcı bir komünist gibi lanse ederler ama aslında pkk söylemlerinin prototipik ifadelerini ilk ileri süren de odur.
şovenist konuşan, prim için mustafa kemal'i kullanan oportünist revizyonist parti.
öğrenci üyelerden para almayan parti.
cehape bile mustafa kemalin ekmeğini yiyor bunlar mı yemesin mk.