bugün

Şerefsizlerin önde gidenidir . Net şekilde söylüyorum . Dışarıda ölen 14 kişinin 1. dereceden sorumlusudur . Ülkede türk-Kürt ırkçılığına neden olmaya başlayan başlıca sebeptir . Kürtleri kandırıp , çatışmalara sebep olup ülkeyi bölmeye çalışan bir partidir . Özgürlük - eşitlik ayağına memleketin bir tarafına etmiş bir terör örgütü partisidir . Bu dingiller oy veren var bi de .
fırıldaktır.
suriye ve ırak'ta olan olayları doğru okuyamamış, kendi halkının yararına olan tezkereye hayır demiş, sonuç aleyhine olunca da yaptığı hatayı insanları sokağa davet ederek örtbas etmeye çalışmış, olaylar kontrolden çıkınca da bugün yarın "sağduyu" çağrısı yapacak olan partidir.

siyaset ile militanizm arasında seçim yapmasının vakti gelmiştir.
akp'li kardeşlerinin başımıza bela ettiği parti.

ne istedilerse göt gibi verdiler. eskiden korkudan azını açamayanlar bugün memleketin sesini kesmeye çalışıyor.

= akp denecek sözde parti...
elindeki kan ile artık kendi kızılay'ını açabilecek parti (!)
kobane olayları vesilesiyle ikinci bir gezi vakasını başlatıp kitle vurmak istemiş, fakat savunduğu yığının türk halkının gözünde üç-beş ağaçtan değersiz olduğu gerçeği yüzlerine vurulunca agresifleşip işi yıkım ve yağmaya vurmuş, tipik vandalizm yanlısı kürt partisi. dahası batıda mhp, doğu'da hüda par karşısında ya'rablara gelmiş, şu sıralarda sağduyu çağrısı yapmak zorunda kalmıştır.
yeni bir açıklama gelmiş parti.

http://www.radikal.com.tr...amasi_provokasyon-1218091
Türkiye'nin her tarafında parti bürolarımız saldırıya uğruyor diye ağlayan parti.

ışid'i durduracak tek güç türkiye devletidir demiş. tece oldu türkiye devleti. *
şehirdeki terör örgütüdür.
bir türkiye partisi olma, sadece belli bir coğrafyaya değil, bütün türkiye'ye hitap eden bir siyasi parti olma iddiasıyla ortaya çıkan ama türkiye partisi olmaktan anladıkları tek şey türkiye'nin tüm şehirlerini yakıp yıkmak, terörize etmek olanların oy verdiği bir siyasi parti olmaktan öteye asla geçemeyecek olan bir siyasi parti. ellerinde, ünlü kürt düşünürü abdullah öcalan denen imralı midaviminin posterleriyle dolaşıp "barış, kardeşlik, demokrasi" demeleri de ayrı bir kara mizah konusu bence.

özeleştiri yapmaları gerekirken, türkiye sınırları dışında olan kobani'yi ülkenin iç siyasetine alet ederek koskoca türkiye cumhuriyeti'ni çözüm sürecini bitirmekle tehdit ediyorlar. hem "türkiye kobani'ye yardım etsin, sessiz kalmasın" diyorlar; hem de tezkereye hayır deyip "bu bir savaş tezkeresidir" gerekçesiyle yarıp koparıyorlar. türk askerinin suriye topraklarında tampon bölge oluşturması seçeneği için "başka ülkenin topraklarına bu şekilde girmek işgaldir" diyor hepsi, ama öbür taraftan o "başka ülkenin" toprağı olan kobani için türkiye'den yardım istiyorlar. yahu bu nasıl bir paradokstur. 200 bin kobanili şu an topraklarımıza sığınmışken, daha başka nasıl bir yardımda bulunacak türkiye ben anlamadım. mesela pkk'nın suriye koluna ya da doğrudan pkk'ya silah mı verecek? pkk'nın türkiye topraklarından kobani'ye geçmesine izin mi verecek türkiye? ayrıca, "katliam olacak" diyorlar kobani'de. lan kobani'de sivil halk mı kaldı ki katliam olacak. bu nasıl bir şerefsizliktir la.

--spoiler--
türkiye ypg'ye silah göndermek için koridor açsın
--spoiler--

tezkereye hayır gerekçeleri "bu bir savaş tezkeresidir" olan bu siyasi partinin eş genel başkanı selahattin demirtaş söylüyor bunu. e hani tezkere savaş tezkeresiydi selahattin reyiz? tezkereye "savaş tezkeresi" diyerek hayır oyu verirken, türk askerinden silah yardımı istemek nasıl bir yavşaklıktır, nasıl bir iki yüzlülüktür yarabbi.

pazartesi gününden bu yana da "kobani'ye destek yürüyüşleri" adı altında sokak eylemleri için kitleleri sokağa dökmüş durumdalar.ülkemiz sınırları dışında olan kobani'ye destek olmak için düzenledikleri gösterilerde memleketin dört bir yanını yakıp yıktılar, terörize ettiler ve devam da edecek gibi görünüyor bu gösteriler. kürt kenti de olsa, nihayetinde sınırlarımız dışında olan bir kent için bu kadar üzülüp kendi ülkelerini kobani'ye döndürmek için çabalamak ve sonrasında da barıştan, kardeşlikten; çözüm sürecinden bahsetmek nasıl bir kafa yapısında olduklarını gösteriyor bu siyasi hareketin. yemin ediyorum, en mülayim insanı bile çileden çıkartacak derecede yüzsüzce ve şımarıkça hareket ediyorlar ve de sokak eylemlerinden en ufak bir sorumluluk bile hissetmiyorlar.

kürtlerin yaptığı her gösteri meşrudur

bunu da, hayat tv'de konuşan bir katılımcıdan duydum. meğer kobani eylemlerini polis provoke etmiş, hep polis, ülkücüler ve hizbullahçılar saldırmış da kürtler de kendilerini savunmuş. e yuh amk. yani gel de küfretme böylesine aptalca ve sokakları terörize edenleri sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteren yüzsüzlere.

içi dolu ya da boş olan otobüslerin taşlanması, molotof atılarak yakılması,
benzinliklere molotof atılması,
atatürk büstlerinin parçalanması, yakılması,
türk bayraklarının indirilmesi, yakılması,
içi müşteri dolu marketlerin ateşe verilmesi,
ambulansların, özel araçların yakılması,
bankaların ve işyerlerinin taşlanması yakılması polisin müdahalesinin ardından olmuş hep. polis herhangi bir müdahalede bulunmasaymış hiçbir olay yaşanmayacakmış... ayyy canım yaaa kıyamam ki ben size.

insanların hassasiyetlerini hiç umursamadan yakıp yıkacaksınız, hayatı felç edeceksiniz; sonra da akıl almaz bir yüzsüzlükle "kürtlerde derin bir kırılma oldu" diyerek tüm suçu başkalarına atarak bu vahşetten kendinizi sorumlu hissetmeyeceksiniz. yok böyle bir yavşaklık. çok merak ediyorum ben, acaba polis nasıl bir tutum izlemeliydi tüm bu gösterilerde? sokakların terörize edilmesine, binaların taşlanmasına seyirci mi kalacaktı. ayrıca, izmir karabağlar'da içi müşteri dolu olan bir market yakılırken ortada ne polis ne de itfaiye vardı. olaylarda hep başkalarını suçlayacağınıza, yakıp yıkarak ortalığı yangın yerine çeviren kitlenize bir tepki gösterin amk bir kere. öyle "kınıyoruz" gibilerinden şebekçe söylemlerle de değil, çıkıp eylem koyun bu yakıp yıkanlara. eğer gerçekten barış istiyorlarsa, bu isteklerinde samimilerse bunu yaparlar.

--spoiler--
kobani düşerse ülkede bir iç savaş çıkabilir
--spoiler--

bunu da, bu partinin eş genel başkan yardımcısı ayhan bilgen söylüyor ve bu cümlesinin ardından da siyasetçilerin sorumlu olmaları gerektiğinden bahsederek temel fıkrası tadında önerilerde, söylemlerde bulunuyor.

keşke, türkiye topraklarında istedikleri özerkliği suriye topraklarında elde eden kürt kendi kobani için seslerini yükselttikleri kadar, kurşuna dizilen, yerlerinden edilen türkmenler ve ezidiler için de bu kadar gür sesle insan hakları savunucusu olsalar.

ayrıca, kürt siyasi hareketinin abdullan öcalan'a bu kadar göbek bağıyla bağlı olmasını da anlamış değilim hala. silahlı mücadeleyi tamamıyla terk edip siyaset yoluyla mücadele edecek bir kürt siyasi hareketi neden doğmaz, neden bunun için cesaretli kürtler ortaya çıkmaz bunu da hiç ama hiç anlamıyorum. ellerinde silah olanlar mı yön tayin edecek hep kürt siyasetine? canları sıkıldığında isim ve tabela değişikliğine giden bu siyasi hareketin dışında bir kürt siyasi hareketi-elbette örgütle arasına net olarak mesafe koyacak- geliştiği taktirde belki barış gelebilir o coğrafyaya. ama sürekli tehdit eden ve terör örgütünün siyasi uzantısı olmaktan öteye geçemeyen bu parti ve ona bağlı çeşitli fraksiyonlarıyla barış biraz zor gelir. zaten bu siyasi hareketin isteğinin barış olduğu da şüpheli ya neyse. zira tehdit ederek barış istenmez.

son olarak; şehit cenazeleri pkk saldırılarıyla değil de kazalar(!) sonucu geliyor diye barış geldi sanan sığırlarla, gezi eylemleriyle kobani eylemlerini aynı kefeye koyan kıt zekalıların geçmiş bayramlarını kutlar; ebelerinin o mübarek ellerinden öperim. bu yazıdan sonra "ırkçı, kafatasçı" deme ihtimali olan akıl fukaralarının da alayını götünden silkeyim. peşin peşin yazayım ki sonra ergen demesin kulaklarını silktiğimin zibidileri.

au revoir.
Kürt milliyetçiliğini hala bırakmayan parti. Bu şekilde ne sol parti olursunuz ne de Türkiye partisi.
1 kasımda halki sokaga cagiran biz Kürtleri acaba yaniltan diye sorgulatan parti. sikmi$im kuresel desteği, pe$merge daha siniri yeni gecmi$ken nedir bu huzuru bozma giri$imleri demirta$?
ş harflerini ergenler gibi farklı şekillerle yazan yazarların hakkında yazmaması gereken parti/örgüt.
bugün diyarbakırda bir askere kalleşçe yapılan saldırıyı kınamış parti.

http://www.radikal.com.tr..._saldiriya_kinama-1222128

hayret ve takdir ettim. beklemiyordum. pkk veya bu çevreden yapılan hiçbir saldırıyı hdp nin kınadıklarını önceden duymamıştım.

yaşanan son olaylarda katkılarını gördüğüm için bu partiyle yolumu ayırmış kendime destekleyeceğim başka bir mazlum
aramaya başlamıştım. kararım değişmedi ama bir ışık gördüm.
Halklar lafı zaten başlı başına piç bir beyin üretimidir.
6-7-8 ekim kobani eylemlerinden ders almayıp, kitleleri bugün bir kez daha sokaklara çağıran kürt siyasi hareketinin tabela partisi. tabela partisi diyorum; çünkü ne kandil'den ne de apo denen beyaz saçlı kürt düşünüründen bağımsız hareket edebiliyorlar. kitlelerinin sokaklara çıktığında nelere yol açabileceğini 40 kişinin ölmesinden sonra bile anlamayan sorumsuz şuursuzların bu çağrısına uyup da sokakları terörize etmez umarım kürt halkı.

keşke kürt siyasi hareketinin içinde altan tan gibi aklı selim düşünüp özeleştiri yapan insanlar çoğalsa da, kitlelerinin nelere yol açabileceğini görebilseler. bugün sokaklar yine karışır ve yine ölümler olursa, bunun yegane sorumlusu bu kukla partinin sorumsuz kukla siyasetçileridir.
iyi niyetli kürtleri kandırıp beyinlerini yıkayıp ya dağa yada sokağa çıkartıyorlar bu numaralara kanmıyan kürt gençlerini zorla kaçırıp dağa çıkartan kandil in kuklası.
hırsız akepeye hırsız diyenlerin twitterdan tek tek tespit edilip haklarında davalar açıldığı ve para cezalarına çaptırıldığı ülkemizde, yöneticilerini aleni şekilde ölümle tehdit edenlerin gayet vatanperver ilan edildikleri siyasi parti.

hasip kaplan'ın açıklamalarına bakarsak kapatılması için düğmeye basılmıştır.

sözde özgürlük getirdiklerini ve darbecilerle yüzleşeceklerini söyleyen akepe'ye inanan onlar gibi olsun zaten.

barış süreci için bunca irade ortayan bu partiye ve canlarını ortaya koyan yöneticilerine ve bu partiye oy veren seçmenine ''bu ülkede size siyaset yaptırmayız' denilmiştir.

kürtler de artık gerçeği görmeliler. bu hükümet ile olacak iş değil.

ha bu partiyi kapatmak demek yeniden bir iç savaşın çıkması demektir. ypg ile batıda kazanılan olumlu izlenim ve pkk'nin terör listelerinden çıkarılabilme ihtimali hükümeti rahatsız etmiştir.

son seçimlerde selahattin demirtaş adaylığı ile 1 milyona yakın şekilde oylarını arttıran ve seçim barajını geçebilecek bir parti demek akepe iktidarının sarsılması ve mecliste bir koalisyon çıkması demektir.

kürt siyasi hareketini pkk (kandil), abdullah öcalan ve hdp olarak bölmek ve siyasi kanadını da kapatmak hele seçimlere bu kadar yaklaşmışken hiç de mantıklı bir hamle olmaz. kürtlerin tepkisini çekecek ve kürtleri terörize edecek bu tür bir eylem sadece geçici olarak hükümeti rahatlatabilir.

2023 vizyonunu gibi yalan da olsa bir vizyon ortaya koyan ve maalesef iflasa çok yaklaşmış bir ülkenin zaten hırsız bir hükmeti olarak yeteri kadar prestij kaybetmiştir.

demokrasi ve insan hakları ilkelerini hiçe sayacak böyle bir uygulamanın sorumlusu olmak istemeyeceklerdir. yani daha doğrusu yemez.
halkların kardeşliği yalanının ikinci perdesidir.
Soma ve Ermenek faciaları nedeniyle Enerji bakanı ve çalışma bakanı hakkında verilen gensoru önergelerinden imzasını geri çekerek istanbul'da sempati aldığı sol ve işçi sınıfını kesin ve net bir şekilde kaybetmiş bir partidir. açılım ayağına kendisinden "ilkelerinden ödün vermesi" istenmiş olacak ki "solda olduğu" iddiasını tamamen yitirtecek bu ödünleri seve seve vermiş, işçileri tek kalemde silivermiştir...

--spoiler--
''hdp'nin, yarın görüşülmesi planan enerji ve tabi kaynaklar bakanı taner yıldız ile çalışma ve sosyal güvenlik bakanı faruk çelik hakkında verdiği gensoru önergelerini geri çekti.

hdp soma ve ermenek başta olmak üzere yaşanan iş kazaları ve işçi ölümleri nedeniyle bakanlar çelik ile yıldız hakkında verdiği gensoru önergelerini geri çekti.''
--spoiler--
http://www.gercekgundem.c...ru-geri-vitesi

--spoiler--
''hdp, başbakan recep tayyip erdoğan hakkında soma ile ilgili verdiği gensoru önergesini geri çekti.''
--spoiler--
http://www.cnnturk.com/&a...ini-geri-cekti
PKK'nın meclis temsilcisi.
Şerefsiz vatan hainlerinin partisi.
türkiye nin her yerinden oy alabilen
2015 genel seçimlerinde barajı geçecek parti.
sadece kürtlerin dandik partisi.
gerici, liboş kürtçülerin neoliberal partisi.

-la bu liboşlar size ne etti?