bugün

emanet oy yok diyenlerin terse yatırıldığı partidir. barajı ya kıl payı geçecekler ya da kıl payı kalacaklar. emanet oy yok diyebilir misiniz kalırsanız ?
Selo ya cevabinji verdik bence artik magrayami dagami nereye kacarsa kacsin.
O kadar desteğe rağmen barajı zor geçmiştir hala bunlara oy veren net teröristtir haindir.
eğer güneydoğuda tehditle aldıkları oylar olmasa baraj altında kalacaklardı .eğer kürtler kendi iradeleriyle oy verse buniar barajı geçemez .
patlamıştır.
görsel
hangi "halklar"dan bahsettiği sorgulanması gereken parti.
emanete ihanet eden partidir. olum bari emanetleri aldığın partiye ver ahaha.
Kuyrugunu dik tutmaya çalışan parti.
Hiç ugraşma babom kaybettin. ^^
Tvlerde reklam döndürdüğü bir sürü emanet oy aldığı seçimlerde barajı zor geçmiştir.
sanırım türkiye deki en yüksek okur yazar oranına sahip parti..
ibnelerin puştların partisi babayı aldılar.
görsel
Bence durumdan çok memnun olan parti.

PKK'nın tekrar eylemlerine başlaması bu sözde "demokratik ve Türkiyeli" partinin işine geliyor muydu? Geliyordu. PKK'yı kendilerinden sayıyorlar. PKK eylemlerine tekrar kendilerine göre haklı sebeplerle başladı mı? Başladı. Çözüm süreci en çok bunları zorluyordu. Donduruldu mu? Donduruldu.

ikinci defa hem de hiç bir miting kampanya şu bu yapmadan oturdukları yerden meclis'e girdiler mi? Girdiler. Atatürkçülerin kemikleştiği CHP veya ölüsü %11 olan MHP gibi kemikleşmiş seçmene sahipler mi artık? Sahipler. Kendilerine özgüven geldi mi? iki seçimde de üst üste meclis'e girmeyi başardılar; tabi ki geldi.

AKP'nin yoluna taş koydular mı? Koydular.

RTE'yi başkan yaptırmadılar mı? En azından kağıt üzerinde yaptırmadılar, pratikte de imkansız gibi bir şey artık. Perde arkasından ülkeyi yöneten yarı başkanlık belki ama AKP bir şeyler yapmak istiyorsa artık mecliste HDP'ye muhtaç.

Üst yönetim kadrosu kodese tıkılmaktan kurtuldu mu? Kurtuldu.

Kendilerinin diğer taraftaki yansıması olan MHP'den çok mv çıkardılar mı? Çıkardılar.

Bana kalırsa kendileri son derece mutlular.
Mecliste olmalarında son derece mutsuz olduğum terör örgütü sempatizanlıgı yapan ve şahsi kanaatime göre paravan "parti"dir. Demokrasiye eşitliğe ve her görüşün mecliste savunulmasına gerektiğine sonuna kadar inanan ve yüzde 10 gibi bi barajın en az yarıya inmesi gerektiğini savunan biriyim. Bana göre amacı meşru olan her siyasi parti seçime katılabilmeli ve mecliste temsil edilebilmeli. Farklı görüşler ve farklı anlayıştaki kişiler olmazsa zaten demojrasi zedelenir. Ancak bu partinin amacı her yerde söyledikleri gibi barışı getirmek eşitliği sağlamak azınlıkları falan kullanmak değil. Bunlar sadece göstermek bak biz bunları yapicaz hee diyip göz boyadıkları kısım. Bu görüşteki bi arkadaşım bana devletle savaş halinde olduklarını onlar bırakmadan bırakmayacaklarını söylemisti. Allah aşkına bu nasıl bi siyasi parti anlayışıdır? Bu kadar devlet düşmanı olucak kadar ne yaşadınız gercekten merak ediyorum?
Kürtlerin kendi aralarında birbirine düşmesine neden olacak gibi duruyor. Adamlar bizimle uğraşmayı bi kenara bırakmışlar şimdilik.*

--spoiler--
Artık yüzebiliyoruz barajlar vız geliyor !!!
HDP aşktır satılmış Kürtlere inat HDP
--spoiler--
mhp'den fazla destekçisi yoktur.

mhp'den fazla milletvekili çıkarmıştır.

şunun ayrımını yapamayan seçmene sahiptir.

mhp'nin oy sayısı : 5.691.035

hdp'nin oy sayısı : 5.144.108

evet ben bu sonuçtan utanıyorum ama şunun farkına varın.
PKK ile arasına mesafe koyması Kürtler tarafından da istenen parti. PKK eylemleri arttırınca HDP'nin doğudaki oyu da düştü. Demek ki işe, pazara giderken hendek atlama Kürtleri de yormuş.
tüm milletvekilleri ve parti eşbaşkanı denen zat, selahattin demirtaş gibi pkk ile arasına - en azından kısmen - mesafe koymaya çalışsaydı bugün oyunu koruyacak olan partiydi. " biz sırtımızı pkk'ya verdik, pkk sizi tükürüğü ile boğar " falan dersen, böyle barajın bir gıdım üstüne eyvallah demek zorunda kalırsın. bu kafayla devam ederlerse de başladıkları yere geri dönerler, %6-7 oy aralığına yani. bdp zamanları.

selahattin demirtaş da 7 haziranda %13 aldıkları seçim sonrası ilk açıklamasında öcalan'a teşekkür etmeseydi, elbette yine oyları biraz daha yukarıda olacaktı.

bu millet asla abdullah öcalan ve pkk'yı desteklemeyecek, iyi gözle bakmayacak. türkiye partisiyiz diyorlarsa, bunu kabul etmek zorundalar. etmiyorlarsa, türkiye partisi değil kürt ırkçılarının ve ayrılıkçıların partisi olurlar. nitekim şuan oldukları gibi.

bir sözümde akp'ye.

her ne kadar hdp'nin baraj altına gitmesini istesem de, %10 barajının altına düşmelerini de isteyemedim. neden ? çünkü güven vermiyorsunuz oğlum. hdp baraj altında gitse, 368 milletvekiliniz olacak. anayasa değiştirmeye yetiyor süper çoğunluk sayesinde. siz anayasanın ilk üç maddesine bile göz koydunuz, laikliği kaldıracağız, türklüğü kaldıracağız falan diye - sonradan kıvırdığınız - saçma sapan açıklamalar yaptınız.

insanları bu denli korkutmasaydınız cumhuriyetin geleceğine dair, insanlar bugün hdp'yi çoktan barajın altına atmıştı.

sizin korkunuza zorla baraj üstünde terör partisi tutuyoruz, bu hem sizin hem bizim ayıbımız.
kürtçülüğü reklam olarak yapan partidir. aslında en başta kürtlerin hayatı sikilmektedir. çocuklar ve gençler dağa, dağdakiler askerle çatışmaya, bölgedeki girişimcilerin işlerini bozmaya, baraj vb faydalı olan herşeye saldırmaya, yolları mayınlamaya, kentlerde terör estirmeye, g.doğu ekonomisinin anasını bellemeye ve en sonunda genç yaşta ölüme gönderiliyorken bana kimse hdp kürtleri temsil ediyor demesin.
--spoiler--
Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) istanbul il Örgütleri Silvan'da yaşanan olaylar nedeniyle Galatasaray Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı basın açıklaması için polis geniş güvenlik önlemi aldı.

Grup sık sık terör örgütü PKK ve Abdullah Öcalan lehine slogan attı.
--spoiler--

Bak sen barış diyo daha piç kuruları, ulan neyin barışını istiyonuz siz, pkk-apo diye bağırarak nasıl barıştan söz ediyonuz.

mütabakata da, çözüme de dönenin amına koyayım.

http://www.haberler.com/s...donulmeli-7857017-haberi/
Artık anladım ki pkk'nın siyasi kanadı olan bu parti tamamen meşrulaşmıştır. Hiç kimse de bu meşrutiyeti garipsememektedir.
halkların demokratik partisi ( hdp), türkiye'de faaliyet gösteren solcu ve anti-milliyetçi bir siyasî partidir.

kimisine göre hain, kimisine göre barışın temsilcisidir hdp. çevresinde bu kadar ayrı fikir bulunan bir parti, kime göre doğru politika yürütüyor orası da tartışılır. hdp türkiye partisi olma yolunda ilerlemek istiyorsa kendisini pkkden soyutlayacak ve aynı şekilde pkk de kendisini hdp den soyutlayacak. o zaman türkiye partisi olma yolunda gerçek adımlar atılmış olur.
hdp nin varlığı diriliği zaten PKK-PYD ve dış kaynaklardan geldiği için imkanı yok ayrılmaları.
o yemini hızlı okuyunca daha az acı vermiyor emin ol heval.
etyen mahçupyan ın hdp/pkk nın stratejileri üzerine önemli yazılar yazdığı parti.

bir pkk siyaseti olarak ideolojik yalan
http://www.aksam.com.tr/y...olojik-yalan/haber-467515

duyarsızlığın siyasallaşması…
http://www.aksam.com.tr/y...asi-e2-80-a6/haber-469055