bugün

Türkiye cumhuriyeti'nin ekonomisi 1923'ten 1939'a kadar geçen sürede 20 kat büyüdü sevgili amk beyinsiz çomarı.

Her fabrika bir kale düsturuyla sayısız fabrika açıldı. Şimdi hala o fabrikalar satılıyor.

Özetle siktiriniz gidiniz efendim. Sizi insan yerine koyan sistemi sikmek lazım.
gene bir yandaş trol ve gene bir hırsızlık vakası.
tesadüf olamaz.
reislerinden öğreniyorlar bunu.
şapka yesinler kardeşim .

asfalt yesinler diyenlerin göt oluşu .
Halk acken

Suriyeli beslemekten iyidir.
bu sefer de (bkz: bay polar) a anlatır gibi anlatalım, sıkıntı çıkmasın. yanlız, artık bu son olsun; şeyhinize söyleyin dikkatini aile üyelerinizden çekip başka konulara versin.

yavaş yavaş, sindire sindire oku, sonra biz uğraşıyoruz:

şapka devrimi hakkında konuşurken her şeyden önce bu devrimin ilk kez cumhuriyet zamanında yapılmadığını bilmek zorundayız. ilk şapka devrimi 2. mahmut zamanında 1828 yılında çıkarılan elbise nizamnamesiyle resmi başlık olarak kabul edilmiştir. fesin osmanlıya geçişi de biraz ilginçtir. 2. mahmut döneminde kaptan-ı derya olan koca hüsrev paşa tunus’tan getirdiği fesleri gemilerdeki askerlere giydirmiştir. 1828 yılında serasker olan hüsrev paşa bu kez de izmir’de bir taburun er ve subaylarına fes giydirerek istanbul’a getirerek eski bab-ı seraskeri meydanında (bugünkü istanbul üniversitesi meydanı) padişahın huzurunda talim yaptırmıştır. fesin osmanlı ordusuna girişi bu şekilde olmuştur. eğer o gün 2 . mahmud’un huzurundaki askerler fes yerine şapka giymiş olsaydı bugün tarih yalancıları ”atatürk şapka devrimi yüzünden binlerce alimi astı” diyemeyeceklerdi.

halk sıtmadan kırılırken, bebek ölüm oranı %56 iken dış borç alıp saray yaptıran padişah dayatmış olmuyor mu yani?

at yalanı sikeyim inananı.
Sarık giyenlere el açmasınlar diyedir.
ulan daha evvel nerede gördüm bunu derken süperman/titoş abi şey etmiş.

görsel

hırsız ipneler sizi. madem oradaki hesapta aynı kişiye ait şimdi bir entry yazsın "ben uludağ sözlükteki gundiyim" diye inanalım.
halk aç aç .

görelim .

https://www.youtube.com/w...h?v=HQIbBiH_KeM&t=23s
Manukyan adlı kerhanecinin ülkede vergi rekortmeni olduğu yıllar çok eski değil.
Gerçekten büyük hatadır.
Belki iyi niyetinden, belki saflığından, belkide başka yolu kalmadığından son çare olarak kafası örümcek bağlamış yobaz itlerin kafasına batılı gibi şapka takarsam biraz medenileşirler diye düşünmüş demek.
Ama bügün o itlerin torunlarında görüyoruz ki, istediğin kadar kılık kıyafetini değiştir, insanda kansızlık, yobazlık, karaktersizlik o şapkanın içindeki kafada değişmediği sürece, şapka hikaye.
O halkın açlıktan kurtulmasının temel gereksinimlerinden biri akıl olarak gelişmekten geçiyordu ve din adı altında bir milletin geleneklerini kopya etmek gelişmemiş akıl ürünlerinden; yani dolaylı olarak açlığın bizzat sebeplerinden bir tanesiydi.

Gelişim adına atılan diğer birçok adım gibi bu adımın atılması da acil şekilde gerekliydi.

Elhamdülillah Müslümanım ve atamı çok iyi anlayabiliyorum.
gazoz paşanın, gardrop devrimciliğidir. 2 Yıl önce milletin ülkeden sepetlediği avrupalıların kıyafetini zorla ve ölüm tehditi ile kendi halkına giydirmek, hayvanlıktır ahmaklıktır. Efendim atatürkün sorunu budur, insan eylemini yani milyonlarca vatandaşın eylemini kültürünü toplumsal yapısını zorla ve zor kullanarak değiştirebileceğini, toplumu homojenize yapabileceğini sanmasıdır. Elhamdülillah müslümanım ve atamı çok iyi anlıyorum demiş bi münafık hahahah. Müslüman değilim fakat bu salak münafık kemalistler cidden komik. hem müslümanım diyip hem de kemalistim diyorlar. Efendim paşanın sorunu budur, insan eylemini yıkabileceğini ve kendi kafasına göre süper über bi toplum yaratabileceğini sanıyordu. Bakınız toplum mühendisliği yapmaya çalışmış her siyasi iktidar yok olmuştur. insan eylemi nasıl Jakobenleri (Fransız Teröristler) tarihin çöplüğüne attı ise, yine aynı insan eylemi komunistleri tarihin çöplüğüne atmıştır. Ve yine aynı eylemi bugün türkiyede, kemalizmi tarihin çöplüğüne atıyor.

Mustafa "Polilogizm" Atatürk
Susun deli konuşuyor. Konuş deli
Yapması gereken halk aç gezerken saray yapması,uçak filosuna bir kaç uçak daha katmasıydı.

Bu ülkeye getirdiği reformlar fazla geldi bu millete, cahilliği baş tacı edenlere.
millet sevr anlasmasıyla emperyalistlerin insafına terkedilmisken, yer yer milli kuvvetler kurarak isgale direnirken ingilizlere kurbanlık koyun gibi boynunu uzatan padisahınız efendinizin sahipsiz bıraktıgı halka onderlik edip bir vatan hediye eden adama soylenecek lafınız cok ama padisah efendilerinize tek kelime edemiyorsunuz. cunku iki yuzlusunuz cunku alcaksınız cunku yunan artıgısınız.
güncel Önemli Başlıklar