bugün

bugün doğum günü olan oyuncu abim.
Son bir aydır muhteşem yüzyıl izliyorum ve adamın oyunculuğuna aşığım.
Kadına şiddet olayına karışan arkadaşı ozan güven için “tanırım, severim şiddet uygulamaz” demiş. Arkadaşının arkasında durması ve saçma açıklamasından sonra tepki gelince de özür mesajı yayınlamış. Özrünü cahil ve şiddet yanlıları kabul edecektir ve ozan güven gibilerine çanak tutmaya devam edeceklerdir. Bundan hiç şüphem yok.
boş beleş liselinin teki.
Adamın dibidir dibi evet.
Eşi de kendisi de gezici züppe. Bunlara bu ülkede ekmek yedirmeyeceksin.
bugün 50 yaşına girdi.
şu adamın oyunculuğunu zevkle izliyorum, doyamıyorum. sultan süleyman karakterini nasıl oluyor da gerçeği oymuş gibi bizi inandırıp oynuyor anlaması zor. şüphesiz iyi bir entellektüel birikime, okumuşluğa ve oyunculuk bilgisine sahip.

"bu sesler nasıl sustu. yüreğimin gürültüsünü duyuyorum. bu koku.. gül kokusu duymak istiyorum. kan, barut kokusu genzimi yakıyor. toprak, ağaçlar, kuşlar susmayın kazandın diyin. mutlak zafer kazandın. kanımız aktı toprağa, yandık hak aşkına küllerimiz savruldu... rüzgar esti. esiyor mu hala? sağ yanımındaki melek, sol yanımdaki şeytan nereye gittiniz duyun sesimi. yetiş yarabbii durduramıyorum ölümü."
performansı şahane olan adam. oyunculukta da diğerinde de. ikinci çocuk yoldaymış.
Performansı güzel. Türkiyenin en iyisi galiba. Evet. Teşekkürler.
Soğuk bulduğum bir insan. Rol performansı da beni tatmin etmiyor.
En iyi türk erkek oyuncu.
Kesinlikle üstteki yazara katıldığımdır...
Çok iyi bir oyuncudur.
gerek sakallı gerek de sakalsız olarak yarattığı karakterlerle güzel işler çıkaran oyuncu.
Türkiye'nin çekilecek olan en yüksek bütçeli dönem filmlerinden biri olan ve Mustafa Kemal'in hayatını ikinci defa oynayacak olan çok kaliteli bir oyuncudur.
Kendisi yine tiyatro kökenlidir. özellikle dönem filmlerinin aranan yüzüdür. oynayıp da tutmadığı yapım yoktur kendisinin.
ve Türkiye de hayatta olan ve oyunculuğunu en derinden hissettiğim oyuncumuzdur. zaten çok iyi oynayan oyuncular bir elin parmağını geçmez.

ayrıca casablanca da yer alacak kendisi.
10/10’luk bir oyuncu bu adam.
Mısır-Fas ortak yapımı ‘Casablanca’ adlı sinema filminde 1 milyon tl ye sadece 10 dakika konuk oyuncu olarak yer alacakmış.

https://www.posta.com.tr/...ilyon-lira-alacak-2070105
--spoiler--

--spoiler--

hal-it (it-hal, köpek gibi davranıyor, ithal (ithal damızlık olabilir)) er (kanıt) genç (48 yaş genç mi) kadını zamanında 40 lık çıtırken az düzmediğimiz yoktu. ilk fotoğraf makyajsız halidir. ikincisi çirkinliğini kapatmak için makyaj yapmış. 3. sü de gözleri kırmızı ki paşamız tarih filminde senaryo dışı hareketler yaptı. tın tın tııınn mohaç savaşı neyse halit kadını için bu durum alışıldık , faso fiso. 1.5 sene önce Ankara keçiören de metro istasyonu açılırken bu salağın tabi kafası kel. bir o kadarda kendini gizlerken ben bunun si-kine vurduğumda elimden a m çıktı. yanındaki bir tane kadın polis trt de çalışan sarışın kadın sunucu olmalıydı. şu isimlere bak hangisi peygamberlerin isminden almış. kıvanç ( hiçbir anlamı yok sondaki ç çok sert bir kelime, uzun uzun anlatamayacağım 30 luk kadın çıtır anlatılmaz, yaşanır. popüler kültür o kadar şişirmesine rağmen kekolar bile mavi lens tüketimi yapmadı.) kenan ( esmersin diye yakışıklı mı olcan? sen esmer de değilsin , yamuksun ) yakışıklı olmak için esmer + uzun boy (180 ideal) + zayıflık (yüz hatları belirgin , yağı yüzde toplanmayan yani proteinle beslenen) + kıro olunsa bile bakılır. sonu t ile biten yani katı sesli kelimeler ahmet , mehmet ki bu kelimeler gerçekte ahmed yumuşak isimlidir.
han (türk ismidir. türklük: türkmenlik ise bu gerçek dışıdır) ile ya da kan (kan dan beslenir) tokatçılık tehlikeli spor, kafa göz sağanak sağanak olabilir. ki et ile beslenen tokat taktiklerini geliştiren bir insan çok iyi tokat atabilir. beyaz ya da esmer insan güçlü olabilir. inş insan olabilirsiniz. halit kadınına selam olsun...
görsel
görsel
görsel
Büyük oyuncu yaşıyor kanuniyi.
playstation oynasa izlenir. Evet.
son 2 dizisinde nal toplayan Kıvanç'tan , aksiyon filmlerindeki başarısını başka alanlara taşıyamayan kenan'dan , dünkü halt Çağatay'dan , 10 projesinden 1'i başarılı olan Burak'tan, başarılı bir projesi olmayan kerem bürsin'den, iş disiplininden bihaber Nejat'tan , mankenlikten bozma oyunculardan çok daha başarılı ve yeteneklidir.
Muhteşem Yüzyılın Kanunisi. Böyle oyunculuk olmaz helal olsun.
Oyunculuğuna geçenlerde şu videoya denk geldikten sonra daha da hayran kaldığım oyuncu.
https://youtu.be/T1sMuTmtO-w
4 trilyon yatırdığı uygulama kapanmış.

http://www.hurriyet.com.t...0792277&utm_term=post