bugün

Çocuklarda terörist dimi, aynen.

Katliamcıları savunan onların yalaklarından başkası değildir.
(bkz: düştü)
uludağ sözlüğün orospu çocuğu kaynadığını görmemizi sağlayan yıkık dökük bitik bir şehir.

şimdi burada esad'ı savunan insanlar tam bir erdoğan düşmanıdır. çünkü onlara göre erdoğan kime düşmansa o dosttur.

o gün doğuda biz teröristleri temizlerken halk katlediliyor diye ciyak ciyak ağlıyorlardı bugün halepte zafer var diyorlar. ülkemizde bombalar patladığında hükümet istifa diye bağırıyolar ama bugün esad'a aslan diyorlar çünkü o ülkesini temizliyor! eh be orospu çocuğu sormazlar mı bomba patlıyor diye istifa etmeyen erdoğan hain pislikken, 5 yıldır halkının üstüne milyonlarca ton bomba, kimyasal silah kullanan esad nasıl halep fatihi oluyor?

o kadar sinirleniyorum ki böyle kancıklara tarif edemem. keşke erdoğan hala dost olsaydı da şu orospu çocugu esad hain pislik ilan edilseydi.

başka bir versiyon daha var.

şimdi arap baharı bildiğimiz gibi amerikanın ortadoğuyu kontrol etmesi için bir oluşum bu belli. başta ırak, libya, mısır, yemen, suriye hepsinde kargaşalar çıkarılıp amerika kendince buralara barış getirmek istedi. en son rusya suriye'yle de yakın ilişkisi olduğu için esad'ın düşmesine izin vermedi. bu oyunda bende varım der gibi. her şey iyi güzel, bunlar ufak bilgiler. türkiye'de de biliyosunuz o aralar gezi patlak verdi. aaaa tam da orta doğu'da arap baharı varken bizde gezi patladı. bu bi oyun mu lan yoksa? evet gençler gezide ameriganın bir oyunuydu. türkiye; rusyasız, çinsiz, iransız üstesinden tek başına geldi. hatırlayın, bugün ülkesinde herhangi bir olayda yayın yapamayan bbc'nin cnn'in geziyi yasak olmasına rağmen canlı canlı yayını dünyaya aktarışını!

ama tabi siz ağaçlar için oradaydınız. sizi ameriga kontrol edemez. siz harikasınız...

konudan saptım. şimdi başka bir versiyon dediğim şu; gezi dönemi türk polisi olayları bastırmak için orantısız güç uygulayıp bir kaç kişinin ölümüne sebep oldu. katil polis, katil erdoğan sloganları bütün türkiye'de yankılandı. ethem, ali ismail, terörist berkin bunların kanı erdoğanın elndeydi. ama bu oçlar o zaman erdoğan'a taksim fatihi diyemedi neden? erdoğan ülkesini temizliyordu ama bunu diyemediniz neden? çünki siz katıksız bir orospu çocuğusunuz.

esad, erdoğan'ın sözleriyle değil koltuk sevdasıyla, egosuyla, köpekliğiyle, halkını bombalamasıyla, kimyasal silah kullanmasıyla askerine kendini allah olarak tanıtmasıyla benim için bitmişti. yani erdoğan buna düşman diye değil.

şimdi büyük harflerle esad orospu çocuğudur. erdoğan taksim fatihidir!
Gezi ile suriye ve halep arasinda iliski kuran beyinsiz terorist sevicilerin katliam var dedigi yer.

Sizlerin pkk'li teroristlerden farki yok. Zaten acilimda kanka idiniz. Amac ayni. Cumhuriyet ve ataturk dusmanligi. Hal boyle olunca o.cocuklugu da benzer oluyor.

Mesela tsk dogu da pkk'ya operasyon yapinca pkk seviciler "katliam var, cocuklar oluyor" demisti.
Simdi esad halepteki isgalci islamci teroristleri temizliyor, akp'liler, muhafazakarlar "katliam var, cocuklar oluyor" diyor.

Not: isid, el-nusra ve oso 5 yildir sivilleri katledip, kadinlara tecavuz ederken, halki sefalete suruklerden tek ses cikmamisti siz alcak terorist sevicilerden.

Allah korusun ulke isgal edilse sizin gibi o.cocuklari direk isgal kuvetleri ile bir olur. Hos atalariz yapmisti zira.

Hahahahha notu: ne oldu lan esad hani iniyordu. Sam da namaz kiliyordunuz bi de.

Tarihe not: bugun esad'in kazanmasi demek islamci teroristlerin, siyasal islam denen pisligin ve bunlari kucaginda hoplatan amerika,israil ve ingiltere gibi emperyalist katillerin yenilgisi demektir.
Bop denen ve tayyip'in ea baskan oldugu kanli projeye de koca bir darbedir.
bir gün çalıştığım mekana bir suriyeli elektrikçi çağırdı patron. arızaya bakacaktı. böyle kumral, yeşil gözlü, yüzü tertemiz bir abimiz.
işini bitirdi geldi oturdu masaya. ben de ne zaman savaştan kaçmış bir suriyeli görsem gider konuşurum, sohbet ederim.
bu sefer de aynı şeyi yaptım ve nereden geldiğini sordum. "halep." dedi. "neden geldin?" dedim haddimi aşarak.
"vallahi savaş." dedi. içimden dedim ki "neden sahip çıkmadın vatanına? neden orda kalmadın?"

içimdeki sesi duymuş olacak ki telefonunu çıkarıp çocuklarının, suriye'deki evinin fotoğraflarını gösterdi. hayatımda gördüğüm en güzel, en şahane çocuklardı onlar. gözleri kocaman, yemyeşil. evinin bahçesine envai çeşit süslemeler, su fışkiyeleri yapmış. sohbetimiz ilerledikten sonra dedim ki "hiç yakınını kaybettin mi savaşta?" öyle durdu biraz.
soru, derinlerinde bir yerlerde yarasını deşmişti. "iki çocuk." dedi buruk bir ses tonuyla. "iki çocuğumu kaybettim."

esed'in bombardımanında kaybetmiş iki çocuğunu da. iki gün can çekişmiş çocuklar. sonra da evi bombalanmış, darmadağın olmuş hayatı. arada kalmış anlayacağınız. "ölen çocuklarının fotoğrafları var mı?" diye sordum, "yok" dedi. "dayanamıyorum."
bakmaya dayanamıyormuş.
başımdan aşağıya kaynar sular döküldü o an. dedim biz ne yaşamışız ki. bu insanları nasıl anlayabiliriz ki. o günden sonra suriye ve suriyeliler değişti benim için.

şimdi buralarda bilip bilmeden ya da çok bilinçli olarak atıp tutan genç arkadaşlarımı görünce bir başka üzülüyorum halep'e, halepli kardeşlerimize.
biz onların filizlenmiş tek umutlarıydık kim bilir. can çekişen yeşil gözlü çocukların tek umuduyduk belki de. ama görüyorum ki biz insanlığımızı; ideolojilere, mezheplerimize peşkeş çekmişiz.

vicdanımız da suriyeli çocuklarla beraber enkaz altında kalmış.
orada olmadan hakkında yorum yapılmaması gereken savaş mağduru şehir.

şimdi bir yandan halep'te bulunan devlet karşıtı örgütler ve onlara destek veren halktan bahsediliyor,
diğer yandan devletin katlettiği masum sivillerden.

akla şu sorular geliyor, ülkemde barınan devlet karşıtlarını ben içime sindirir miydim?
devletin çoluk çocuk demeden katletmesine göz yumup vicdanım rahat dolaşabilir miydim?

hangisi doğruysa doğru ikisine de yokum arkadaş.

ölmesin, öldürmesin ulan insanoğlu.
Bir Mustafa Kemal Atatürk gerekli ülkeye yoksa daha çok akbabalar tarafından yenilecek.
Yazık.
Hillary clinton'ın ordularına mezar olan kutlu kenttir.

Gel de kurtar ordularını hilldog !
yenilgi yenilgi büyüyen zaferler vardır bu da onlardan biri olacaktır.Bugün esad'ın gotunu yalanlar dün, kıbrısta ikinci mora kıyımını yaşayan türkler için yardıma koşan türk askerine " türk kıbrıstan defol" diyen; solcular, sözde atatürkculerdir. Rus tanklari altında can veren azerbaycan türklerine oh olsun deyip rusyaya gül verende bunlardı. Şimdi halep için aynı yavsaklıgı tekrar ediyorlar. Bunlar bilmiyor mi ki halep, mısakı milinin içindedir. Antep ve urfa halep'e bağlı birer sancaktır. Mili ruhtan, mili vicdandan uzak bu piçlerin kendileri gibi piç olan arabın gotunude bok olmaları anlaşılmaz bir durum değildir.. Lakin azerbaycan gibi, kıbrıs gibi; halep, kırım, tebriz bağımsızlık tadını er geç tadacaktır.
Operasyon atilla'nın kıbrıs'a getirdiği kurtuluşu yaşayan gazi kent.

El kaide kuyrukçuları hüngür hüngür ağlıyor. Ağlayın amına koduklarım. Yeni hedef aziz rakka !
ateş kesin sağlanmasıyla beyni olan kitleyi rahatlatmıştır
http://www.yenisafak.com/...eskes-ilan-edildi-2579951

not: beyni olan kitle dememin sebebi sözlükte bu olayları bir oyun sanıp taraf tutup aptalca hareketlere imza atan yazarların olması.
https://www.uludagsozluk.com/e/35044803/
Halep katliamina " temizlik yapılıyor" diyen sözde gazeteci hüsni mahalli gözaltına alındı. Sosyal ağlar da aynı kalıp cümleleri kullanan mezhepçileri bımere şikayet edin aynı akıbeti yaşasınlar.
şu insanlar o kadar katıksız cahil cühela ki rüzgar nereye esse oraya yönelen otlar gibiler. ''halepte siviller katlediliyor'' bunun bir propaganda olduğunu hala algılayamayan dondurma çubuklu organizmalar var. suriye ordusu ve rusya halepi kuşattıktan sonra uçaklarla broşür dağıttılar günlerdir her mahalleye köşe bucak, broşürde 6 tane siviller için oluşturulmuş güvenlik koridorundan bahsediliyordu bu noktalardan siviller tahliye olacaktı ve binlerce sivil bu noktalara akın etti peki ya sonuç? öso militanları o çok sevdikleri sürekli propagandasını yaptıkları sivillere ateş açtı ve sivillerin şehirden çıkmasını engelledi.

http://edition.cnn.com/20...o-humanitarian-corridors/

http://www.independent.co...robert-fisk-a7471576.html

http://www.cbc.ca/news/wo...s-blocking-exit-1.3863806

cansız mankenlerin üzerine sivil kıyafetler giydirip bina enkazlarının aralarına serpiştirip siviller katlediliyor diye propaganda yapan bir yapıdan bahsediyorum.

ösodan kurtarılan mahallelerde halkın röportajlarını izleyin, bir tanesi bm den gelen yardımları ösonun zorla topladığını aktarıyor. başka bir tanesi güvenlik koridorlarına ulaşamadıklarını öso militanlarının kendilerine ateş açtıklarından bahsediyor. çünkü bu öso sivilleri canlı kalkan olarak kullanıyor eğer ortada sivil kalmasa rusya oraları dümdüz eder işte bu yüzden kadınların çocukların arkasına saklanıyorlar.

ırakta binlerce sivil katleden amerika nasıl oluyorsa suriyedeki sivil ölümlerinin çetelesini tutuyor....

güçsüz olan taraf kendini acındırır, dışarıdan destek ister. ösonunda yaptığı tam olarak bu.
sivil insanlar katledildiği halde halen uludağsözlük'de esadı savunan, sivil kıyımını hiçe sayan anasını siktiğimin orospu çocuklarını gördükçe oradaki insanlara daha çok acıyorum. inşallah o gariban insanların çektiğini çekmeden ölmezsiniz orospu çocukları.
bundan tam 3 yıl önce muhalifler tarafından tamamen kuşatılmış şehirdi. onlar şehri tamamen almak yerine bölünüp birbirleriyle savaşmayı tercih etti. tercihlerinin sonucu ortada ağlamanın zırlamanın alemi yok suriye ordusu ve müttefikleri birliklerini hiç bozmadan tamamen düşmana odaklanarak halepi aldılar.
Öz yengesi Dogma büyüme halepli olarak söylüyorum, Halep merkezi hep esad yanlisiydi, hala öyleler , burdan bosyere atip tutmayin. Humusun Rastan diye kucuk bir bölgesi var, suriye ordusu 6 yildir giremedi, muhalifler hepsi suriyeli, Halepte ise cok yabanci, (cecen, türk, Saudi)var.
18 saat önce yayımlanmış verilere göre 40 bin cocuğun öldüğü belirtiliyor.
http://m.liveleak.com/view?i=2b6_1481593982
görüyorum da, esad kenti aldı diye kutlama yapacak kadar düşmüş arkadaşlar var. kendi ellerine ne geçiyor esad'ın halep'i alması ile bilemiyorum ama, türkiye'nin zaten darbe almış suriye politikası battıkça batıyor. ha ben baştan beridir karşıydım, amma velakin sonuçta bir bataklığa girdik mi girdik, battıkça batmamızdan ne tür garip bir zevk alıyorsunuz anlayamadım.
Erdoğan'a diktatör diyip, Esed üniter dert yapısını korumaya çalışan bir lider diyenlerin aynı kişiler olması ne tuhaf.

doğuda teröristlere operasyon düzenleyip, kadın ve çocuklara zarar vermeden temizlik yapanlara katil, operasyonlara katliam diyenlerin; kadın çocuk dinlemeden bomba yağdıranları, tecavüz edenleri alkışlaması ne garip.

yarın birgun başka olaylar sonrası çıkıp "ah be çocuk, minicik elleri, ufacık bedeni" gibi kalıplara cümleler kurmaya kalkarsanız ananızı sikerim.
teröristlerden temizlenen şehir. Zamanında ışid buraları alırken sesini çıkarmayanlar şimdi ağızlarından salya akıtarak halep'te katliam var diye feryat ediyor. Istediğiniz kadar manşetler atın "şüphesiz kazanan hizbullah olacaktır"maide 56.
esadı savunanlarında amk cihatçıları savunanda iki yüzlü orospu çocukları.
Emin olduğum tek şey, taraflardan birinin durumu fena halde manipule ettiğidir. Halep bir suriye şehri, ve suriye devletinin (en azından bölgede örgüt olmayan tek siyasi yapının) o bölgeyi ele geçirmesi makul. Bir yanda şehirden kurtulduğuna bayram eden insanlar diğer yanda bombalanma görüntüleri, hastaneleri dahi vuran uçaklar. insan neye inanacağını şaşırıyor.
Ortadoğu kirli savaşında kilit öneme sahip olan şehir. 2012 yılında cihadçı teröristler suriye devletinden halebi aldığında türkiyeye 1 milyon suriyeli sığınmacı geldi. Bir önceki atanmış başbakanımız sonrasında suriye devleti halebi geri alırsa tüm suriye halkı kapılarımıza dayanır demişti. Peki şimdi ne oldu , sınırlarımıza yığılan oldu mu hayır. Bazıları için mesele çocukların , kadınların , halkın ölmesi değil eğer öyle olsaydı o cihadçı teröristler halebe girerken sesleri duyulurdu. Birilerinin tvlere çıkıp böğürme nedeni orada ki sivi halkın ölümü değil sünni, meshepçi politiklarının suriyede çöküşünü engellemeye çalışmak başka birşey değil. Şam' da namaz kılma hayallari yalan olmuş hala kalkmış kara propaganda peşindeler.
Rejimin halebi ele geçirmesi ile esadın savaşı kazandığını sananlar var. Ülke kontrolsüz bir durumda halen. Kuzeyden türkiye suriye ye girmiş durumda. Güneyde israil tehlikesi var esad için. Esadın gitmesi gerekiyor, iranı sikmemiz lazım diyen donald trump yolda. Bakalım göreceğiz. El sikiyle gerdeğe girilmez derler. Sevinenler hemen sevinmesin bence.