bugün

kuruluşunun yıl dönümü olan parti.
teröristlerin cirit attığı mecliste yer alması dileğiyle.

4 eylül 2008.
Başı dik devlet, onurlu millet,

Aydınlık yarınlar için..
Yaşasaydı akp ye oy verirdi.
mhp milliyetçi değil sentezci olursa, chp atatürk'ün çizgisinden saparsa ben de oyumu bu partiye verip geçerim. aldığı oya vs. bakmam.
2015'te meclise kesin olarak gireceğini iddia eden partidir.
hepar gibi çizgisinden sapmayan bi partinin yüzde 5 oy alması görünürde imkansız. nedeni ise osman paşa siyaset yapıp halkın gözünü boyamaya değil, bildiklerini halka anlatmaya çalışıyor. nabza göre şerbet vermeden siyaset olmaz, nabza göre şerbet vererek de karakter sahibi olunmaz.
Osman PAMUKĞU !
Tabanı önemli ölçüde artmış parti. Mhp tabanından iyi bir kayma olduğu çok net. Ama maalesef her ne kadar osman pamukoğlu nun her kesime eşit yaklaşımlı sözleri olsada tabanda kürt düşmanlığı görüyorum. Bir dönem sosyal demokrat olduklarına inandım ve destekledim. Hatta 3 arkadaşımı heparlı yaptım. Ama ben ırkçı bulmaya başladım. Helede logosunun nazi logosuna benzerliği... o nedir öyle abi ya!
heyecanlı arkadaşları burada gelip mhp'ye sallıyor ama durum farklı. bakın genel başkan yardımcısı ne diyor.

--spoiler--
Bu ittifaka, başka partilerde olan ülkücüler ne der bilmem ama bendeniz HEPAR Genel Başkan Yardımcısı sıfatımla ve Genel Başkanım Osman Pamukoğlu Paşa’nın bilgisi dâhilinde şunu derim:

“HEPAR; MHP ile yapılacak adil ve onurlu bir ittifaka açıktır. Sayın Devlet Bahçeli’nin ittifak yerine iltihak istediği bilinen bir durumdur, biz bütünleşmeye de varız, ancak bunu 2015 seçimleri sonrasında yapabiliriz, bunun makul ve zorunlu nedenleri vardır, bunlar görüşülür.”

Daha ne diyeyim, gayet açık...
--spoiler--
Seçim barajı olduğu sürece meclise girmesi zor olan parti. Bunun yerine bağımsız adaylarla meclise girip daha sonra grup oluşturmaları daha başarılı olacaktır.
Ülkenin giderek iç savaşa sürüklendiği şu günlerde ülkeyi kurtaracak tek parti olduğu bilinmesi gereken parti.
Doğu'da ki piç kurularına Osman paşa lazım. Şımarık asalak soysuzlara.
Ülkenin geleceği için son umut bu ülkeye bu adam yakışır sonra bakın hangi köpek havlaya biliyo içeride ve dışarıda.
(bkz: tek yol tek umut HEPAR)
Başı dik devlet
Onurlu millet
Aydınlık yarınlar için..
tüm türklerin oy atması gereken parti. terörü bitirecek belki de tek partidir.
ha şu an gaza gelip hadi atıyorum diyenler seçim günü geldiğinde chp mhp ye dönmesin lütfen. eğer birşeylerdeğişssin istiyorsanız.
şu an hükumette olsa, olay çıkaracak soysuz kalmazdı toprakta. bir gün devletin başında görmek dileğiyle...
bir an önce iktidara gelmesi lazım olan parti. osman paşa temizler ancak bu ülkeyi.
teşkilatlanması lazım. alt yapıyı sağlam yaparsa neden olmasin.
kürtçü teröre karşı yükselen türkçülüğe sesini duyurursa meclise girecek parti.
meclise girecek parti.

oy verirsen.

ek: bir de askeri programından baska programı yok diyen andavallar var. var annem var, arastırıp bakarsan gorursun. okumadan etmeden dinlemeden, kıcından konusmak o kadar kolayki bu ulkede...
uzun zamandır takip ettiğim ve merak ettiğim bir partiydi. geçen gün yolda giderken standını gördüm ve parti programlarını istedim. parti programlarını alıp okumamla kafamdaki tüm soru işaretleri gitti. yıllardır aradığımız milliyetçi ve halkçı program meğersem bu partide saklıymış. artık siyasi adresim hiç şüphesiz hepar olacak.

o kısıtlı imkanlara ve dar bütçeye rağmen bu parti sesini duyurup, genç kitleleri peşinden sürüklüyorsa bunlarda gelecek var. hoş baraj takıntısı yüzünden potansiyeline ulaşamıyor orası ayrı ancak artık baraj maraj demeden türk milleti olarak bu partiye oy vermeliyiz.

hepar'a verilen oylar sadece iktidara yani akp'ye atılmış bir tokat değil, akp'nin zor zamanlarında ona destek çıkan chp ve mhp'ye de atılmış birer tokat olacak. bu onlara da verilmiş bir ihtar olacak. akp'yi zaten anlatmaya gerek yok. çünkü zaten okumuş ve gerçeklere hakim kesimden aldığı oy kısıtlı. bizim esas sıkıntımız chp ve mhp seçmeninin akp karşısında tek blog olarak duramaması. her iki partinin de potansiyellerinin üzerine çıkabilecek liderlerden yoksun olmaları ve pasif politikaları...

sırf akp gitsin diye sahte muhalefeti iktidar yaptıracak değiliz.

bünyesindeki atatürkçü ve ulusalcıları tasfiye edip yerine sorosçu, tesevci, ikinci cumhuriyetçi, kürtçü, cemaatçi ve liboş ekibi dolduran y-chp iktidara gelse ne olur, akp gelse ne olur?

ülkücü hareketi günbe gün pasifleştirip, zor zamanlarında akp'nin yanında olan, ülke uçuruma yuvarlanırken hala dirliğimizi düzenimizi bozmayalım diye milleti uyutan mhp iktidara gelse ne olur, akp iktidara gelse ne olur?

sorun salt iktidarın hainliği değil muhalefetin de ona benzeme çabası ve lakayıtlığıdır. türk milletinin bir ferdi olarak bu partilerin hiçbirinin desteklenmesini vicdanım kabul etmiyor. kötülerin arasından kötünün iyisini seçmeye mecbur değiliz.

hoş çok değil, birkaç dakika dinleseniz bile diğerlerinden farklı olduğunu anlıyorsunuz osman pamukoğlu'nun. adamda atmasyon yok, yalan yok, riya yok, olmayacak duaya amin demek yok. tam adam gibi adam, tam adam gibi lider. attığımız oyun hakkını verebilecek biri.

varsın barajı geçmesin, nasıl olsa değişen bir şey olmayacak. yine akp birinci, chp ikinci, mhp üçüncü çıkıp, bu devran yine hain bir iktidar, sahte bir muhalefet şeklinde dönecek. ta ki halk hepar'ı farkedene dek. üstelik barajı geçip geçmemesine de çok takılmıyorum. vicdanım rahat edecek en azından.

mevcut yapısıyla ne chp ne de mhp beni tatmin etmiyor. hem seçim yardımları da %3'e düşürüldü. hiç değilse %3'ü geçirtecek bir oy verelim şu adama da seçim yardımı alıp kendini göstermesi için bir fırsatı olsun. şahsen ben artık bu düşüncedeyim. geçtiğimiz 3 seçimdir oylar bölünmesin diye çoğumuz chp ve mhp'ye verdik ama değişen hiçbir şey olmadı. varlıklarıyla yoklukları bir. dolayısıyla onlara oy atmasakta bir kaybımız olmayacak. bari hiç değilse gerçek bir muhalefetin oluşmasına katkı sunalım hepar'a vererek.
millete hizmet edeceği için televizyonlarda sürekli bahsedilmeyen parti. çünkü ülkenin başına geçerse eminim ki bu düzen değişir. belki milli gelirimiz şimdi söylenen kadar yüksek olmaz ama en azından türk milleti olarak şerefimizle yaşar , hırsızların vari açığımızı kapattığı yalanlarıyla kandırılmayız.
chp seçmeninin bu partiye oy vermesini kısmen anlayabilirim. parti iyice pkk yancısı olduktan sonra azıcık vatan sevgisi taşıyan insan dayanamaz. fakat ben milliyetiçi yada türkçüyüm diyen adamları anlamıyorum. programını okuyorum ve güncel olarak takip ediyorum fakat tatmin olamıyorum. birde ben sorularımı sorayım parti hakkında:

- osman paşa'dan başka kim var bu partide. kaç politikacı var ?
- iç anadolunun milliyetçi şehirlerinde mitinglere 50 kişiyi bile toplayaman adam kimden oy bekliyor
- başörtüsünü kabul etmiyor. annesi kız kardeşi kapalı olan benim gibi muhafazakar milliyetçilerden ne bekliyor
- sevin yada sevmeyin bu ülkede kürtlerle beraber yaşıyoruz. çanakkalede kürt yoktu, kurtuluş savaşında kürt yoktu diyerek neyi kanıtlamaya çalışıyor. milliyetçilik anlayışları kürt düşmanlığından mı ibaret. kürtleri sürerek falan mı bitirmeye çalışıyor ?
- gençlik sayfalarında islam kötü yaa diyerek şamanlığa geçen* ergenlerle nereye varmaya çalışıyor*.
- sitesinde güzel bir ekonomik program hazırlanmış* ama televizyonda niye hiç bundan bahsedilmiyor.
- türk mitolojisindeki önemli yeri olan bozkurt yerine kartal'ın seçilmesinin sebebi nedir ?
- barajı geçemeyeceği açık olduğu halde boşuna bu partiye oy veren milliyetçilerin gerekçesi nedir ?
- dış türkler ile ilgili herhangi programları var mı ?
- pkk sorunu hakkındaki düşüncelerine katılmakla beraber başka hangi konuda bilgi sahibidir osman paşa ?
tam bir asker kafasıyla yeni türkiyeye askeri çözümler önerdiği için bir yere varamayacak olandır. tam tersini yapıp sorun askeri çözümden geçmiyor deseydi, yani yaşadıklarından asgari düzeyde ders almış olsaydı yoklukta gideri vardı aslında.
güncel Önemli Başlıklar