bugün

Anladığım kadarıyla yazar dünyayı, dünya yönetimini çok iyi anlamış ve bu durumu aşk ve ihanetle birleştirip çok güzel yazıya kaleme dökmüş. Çok begendiklerime geçti.
Bunu bir nefes kadar sürede bitirdik, insallah kısa zamanda yenisine sağlık..
Aşka aşık biri olarak ben çok mutluyum okuduğum için, yüreğim sonunda yaşanan ihanete karşı biraz burkuldu ama olsun 2. kitapta hersey düzelecek eminim ben.
Kurgu gibi değilde gerçeğe yakın şeyler okumak istiyorsanız bu kitabı tercih edebilirsiniz, yazar öyle bi betimlemiş ki kafanızın içinde herkes herkesle bağdaşıyor bi şekilde oturtuyorsunuz, ben sevdim, ideal düzeyde bir kitap.
Gidiyorum geliyorum 2. kitapla ilgili bir bilgi var mı ona bakıyorum, tanrım gelişmeleri çok merak ediyorum biraz fazla etkilendim ben sanırım ama daniel aşkım hala ağlıyor mu ? yoksa yapması gerekenin bu olduğunu anladı mı? gelsin artık devamı.
Dün akşam itibariyle son 10 sayfam kalmıştı biraz onu da önce bitirdim,
açıkcası Daniel'den beklediğim bir sondu bana Behlül'ü hatırlattı yapıp ölünce de ağlayan tayfadan kendisi, bazı yönleri ile benzer bir entrika öyküsü fakat ben eminim Emma bihter kadar çabuk gitmedi, gelecek. Selam ve dua ile.
Bence hızlı bir şekilde dizi olması gerekiyor, karakterleri ve kimi uyarlayacaklarını merak ediyorum, inş kısa sürede keşfedilir de adamakıllı bir senaryo izleyip keyifleniriz.
Benim sevdiğim tarzda bi kitap bazı kitapların kapalı oluyor anlatımı, okurken bir yandan da acaba burda ne oldu ne cevap verdi ne renk giydi vs diye düşünmek zorunda kalıyor insan ve süreçten sıkılıyor. Güç Mevsiminde hiç öyle şeyler yok yazar size açık açık sunmuş her şeyi okurken dikkatiniz hep kitapta oluyor. En çok bu yönünü sevdim.
içerde dönen iktidarlar savaşları, savaşın kaybedeni ve kurban seçileni yine aşık olan kadın, nedir bu kadınların çektiği ya zayıf karnından vuruluyorlar hep. Çok beğendim kitabı ama çok üzüldüm Emma'ya ya gerçekten içim gitti.
Henüz 60. sayfayı yeni bitirdim, bir şiir var Tahterevalli adında, inanın dünya düzenini ve güçlerle ilgili olan durumu daha iyi anlatamazdı hiçbir şey, aslında kitap bitmeden yazmayacaktım ama bu şiiri hiç unutmamak için yazdım.
Dizi olmasını isteyen bazı yorumlar okudum, aslında senaryosu çok iyi olur ama karakterleri kim canlandırır onu kafamda oturatamadım, yani danielin anlatıldıgı tipine göre kim oynayabilir, kimseyi yakıştıramadım.
Yazılan her şey okey ama kitap bir de ders verme özelliğine sahip, benim aldıgım en güzel ders sevdiğin işi yapmakla ilgili bir söz vardı o oldu. Sevdiğin işi yapıyorsan çalışıyor olmazsın zaten diyordu, yolumu çizerken dikkate alacağım en güzel ders o oldu.
Bir süre reklam yapıldığını düşünerek okumayı reddettim, ama sonra heryerde karşıma çıkınca tepkilerimi bir kenera bırakıp şans vermeye karar verdim, itiraf edeyim beğendim mi çok beğendim kitabı, özellikle de aşk konusunda biraz hassas biri olarak okurken baya da keyif aldım, tam olarak öğlen kahvenizi içerken okumaktan keyif alacağınız bir kitap tabi öğlen kahve fanteziniz yoksa o başka hgefeedsfg
Ben güce aşık bi insanım, Daniel'de öyle o yüzden karakterine bayıldım, aşka yenilmeyip önüne bakması beni kendine hayran bıraktı aslında farklı yollar vardı değerlendirebilenecek ama başlangıc fikrinden şaşmayıp kendini değiştirmeden devam etti, biraz matıklı olun çıkın şu devamlı devamlı aşk varsa herşeyi okeyim kafasından.
Ben ilk çıktığında alıp okumuştum, buraya yorumları okumaya geldim ara ara geliyorum, yazmak hiç aklımda yoktu ama düşünüyorum da Emma nasıl bu kadar kör olabildi ? Nasıl gözlerini kapattı bu kadar illa ki bi şeyler hissetmiş olmalı ters giden şeyler hakkında.. Uçuruma uça uça gitti resmen, ne diyeyim inş geri döner.
iki gün geçmiş kimsede hala ses yok, gelecek kitap hakkında henüz bir bilgi yok sanırım, ben bi kere daha okuyam en iyisi çözemediğim yerleri çözerim bari rthgfr napam..