bugün

dayaklık komşudur.

bir haftadır üst veya alt katımdan fotokopi makinesine benzer sesler geliyor. arkada müzik çalıyor sürekli. arada bir de "ohh yeahh" şeklinde bir bağırış.

bugün anlayabildim koşu bandı olduğunu.
https://fbcdn-sphotos-f-a...6bd0ecceff303c2eeb464962b
Sanılanın aksine benim alt komşumdur. Kemiklerinin artık yaşarken çürümeye başladığı yürüyen tarih komşum genelde kulakları zor işitiyo diye izlediği kanalı bütün apartmana dinletir. Bazen kendi televizyonumun sesini duymak için açıyorum yani o derece. Öl artık be kadın ya senin yaşındakiler çoktan ahirette de emekli oldu lütfen öl.
güvenliği aradığınızda sadece intercomla arıyorlar. en kısa yolu yönetime gidip; site avukatından ihtarname çektirmek.
Apartman hayatından nefret nedenidir.
Üst kattadır. Evin çocuğu biraz daha uğraşırsa tavanı delecekken babası komşu çok mu gürültü yapıyoruz derken kinaye mi yapıyor ciddi midir anlayamadım.
Kapısı kırılası komsudur. Ben yapabilirim ama komşu yapamaz.
Dün aşağıdan kükredim bir daha yaparsa kapısında alacağım soluğu. Hem de iyi niyetle değil direk dalacağım.
hiç uğraşmayıp polise verilmelidir.

amerika'nın en özendiğim güzelliği.
Gece 12'ye kadar çıkan gürültüleri 153'e 12 den sonra 155 e ihbar edilecek durumdur.
Yorucu bir günün ardından burnunuzda tüten yatağınızla aranıza giren en büyük düşmandır. Derhal şikayet edilip, gerekli tedbirlerin alınması gerekir. Aksi halde ortalıkta makinist gibi dolaşmanıza sebep olacaktır.
Evde parti vermeye olanak sağlayan komşudur aslında . O yaptıysa bende ses yaparım abi düşüncesiyle partiler istenildiği kadar sesli ve gürültülü verilebilir. Eğer çok sessiz olsalardı abi adam rahatsız olur düşüncesi hakim kılınabilirdi.
Yaptığı gürültü ile can sıkar. Bazıları bu komşu ile kavga bile eder.
komsu gurultu yapabilir fakat uyarilmasina ragmen hala yapiyorsa bu afedersiniz yavsakliktir. tam 6 yildir cekiyorum bu derdi. 3. kattan bi daire aldik 6 yil once almaz olaydik. uustumuzde 6 yilda 3 komsu degisti fakat hepsi ayni profil. laftan anlamaz saygisiz terbiyesiz. her gelen bir oncekini aratti. sonuncusuda dun tasindi. bakalim yeni gelecek olan saygisiz komsu kim..
komşuluk kurallarını ihlal etmiştir.
(bkz: izolasyon mağdurları)
malesef benim de sahibi olduğum komşu türü. yalnız bizimkiler diğerlerinden biraz farklı. sürekli apartmandalar. bu amına koyduğumun apartmanında gürültü eksik olmuyor. ya biri geliyor ya biri gidiyor. ya çocuk kapının önüne çıkıyor. ama sürekli dış kapı hareket halinde.
özellikle şarkıya eşlik ediyor ise bittiğinin resmidir.

(bkz: üst komşunun dinlediği müziği shazamlamak)
bir kere televizyonu açık unutmuştu bizim alt komşu son ses, gittim sigortaları komple indirdim. apartman huzur içinde uyudu.
bi iki kere yapsa neyse daima varsa gebersin dediğimdir.
Sabah sabah yapıyorsa sikilerek öldürülmelidir.
an itibariyle balkonda sesli sesli telefonla konuşan komşudur.

bizimle değil telefonla konuşuyorsun ahize ağzının dibinde bağırma artık diye uyarılması gereken komşudur.

bitmek bilmeyen bu gürültü insanı çileden çıkartır.
Gidip dövülürse sorunun medeni bir şekilde çözüleceğini düşündüğüm komşudur. Ne demişler ev alma, komşu al.
gece gece sopa ister. evet.
Hiç muhattap olmamak en iyisidir. Malum ağustos ayı ve hava sıcak. Balkonda oturan ve alkol alan insanlar bir yerden sonra ne kadar bağırdıklarının farkına varmıyorlar.

Kapılarına gitsen gece bir buçukta alkol alan kafası bir milyon adamlarla kavga mı edeceksin. En güzeli aç spotify den bangır bangır bir şey dinle. Onlar gelsin kapıya sen onlara derdini anlat.