Çizgilere basmadan yürüsen de, onların orada olduğu gerçeğini kavra.
"Kimileri vardır aşkın en yücesine layıktır. Kimileri vardır aşkın en yücesini versen de, aşağılıktır." - Necip Fazıl Kısakürek
Hayat tecrübelerden ibarettir.
“Eskiden derdim ki, bir insanın başına gelebilecek en kötü şey, bir gün yapayalnız kalmasıdır. Öğrendim ki, hayatta insanın başına gelebilecek en kötü şey, yapayalnız hissetmesine neden olan insanlarla yaşamasıdır.“
trump' ın güzellemesinin altında yatan ne ?
Böyle hayatın izzet-i ikramını s*****m.
~Neyzen Tevfik
"insanın çocukluğu, derdini söylemekle ona çare bulmanın aynı şey olmadığını anlayınca biter." - Cesare Pavese
“Kalbin varsa türkü yakarsın, kalbin yoksa insan…”
"Makyajına ve yüzündeki boyalarına güvenme. Yollar da güzeldir ama altından kanalizasyon geçer." scarface
"özür dilemek değil, affet beni diye haykırmak istemekmiş pişman olmak. gerçekten pişman olduğumda anladım" can yücel.
Sen iyi bir adamsın. Onun için seni çok öldürmüşler.

Yaşar Kemal
“Mecaz, hakikate köprüdür”.
Katranı kaynatsan olur mu şeker? Cinsini siktiğim cinsine çeker.
Çok büyük bir matematik de gizli bu lafta.
"başın ne kadar dik olursa yere o kadar sağlam basarsın".
her geçen yıl birer birer masadan ayrılıyor dostlar.
Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir.
Kendinize ait olan hayatı, başkalarını memnun etmek için harcamayın.
Alın içimdeki vicdanı, yakın içimdeki insanı bi canım var o da simsiyah.
“ilişkileri açıklamaya çalışmak, kötü bir çıkış noktasıdır. Bu mevzuda çaba harcamak, hoşnutsuzluğumuzun belirtisidir, yoksa eşitlik aramanın değil...”

Tarkovski.
do not be embarrassed by your failures, learn from them and start again
Richard branson
Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz.
başın ne kadar dik olursa yere o kadar olamaz. Son söz bu dur.
Gündem sadece günü deminde tutanlar içindir.
Hayat, size değer vermeyen ve sizi anlamayan birine bir saniye ayırmak için bile çok kısa. Hayallerinizin peşinden koşun, insanların değil.
Sevgi de Yetmiyormuş, Çok Eskiden Rastlaşacaktık.