bugün

sindirilemez, yalıtımsız, bu yüzden apaçık bir dünyada birbirimizden saklamaya çalıştığımız önemsiz kirlenmişliklerimizle tutunuyoruz hayata.. hayatlarımız çok parlak olsun, ya da olmasın, önemli değil.. hiçbir zaman memnun olmayacağız sıcaklığımızdan, güneş gibi... bir doğduğumuzda güzeliz, bir de öldüğümüzde...
Bir hatun kişisi ismidir güneş , nedense bu isimde olan kişiler'n çoğu güneş gibidir , gülümser ve gülümsetirken içinizi ısıtır samimidir.Candır! Evlenilesi hatundur. *
unutma her karanlık gecenin sabahını aydınlatan bir güneş, hayata tutunmak için mutlaka bir sebep vardır her zaman...
"güneşi gördüm alçaktan uçuyordu"

Rene Char .
ingilizcesi
(bkz: sun) olan türkçe kelime.
askerlerin kullanmak için 460 veya 155 gün beklediği kelimedir."doğan güneş"
simyacıda dünyaya duyduğu sevginin yoğunluğu güzel betimlenmiştir.
özgürlük ve dayanışma partisinin bayrağında bir ayrı güzeldir.
faaliyetlerinde olağan dışı yavaşlama tespit edilen yıldız.götümüz donacak!
Ankara için doğmaya hazırlanan alev topudur. *
palahniuk'e göre düşmanımızdır. yolun gölgeli tarafından yürüyün.
sadece Güneş bilir sabahı doğururken, gün nasıl olacak.
birazdan doğması beklenen varlık.
kan kırmızı bir ağaç var ya
adam bekler, tam altında
söz dinlemez bir el var ya
sonu başlatır, günahlarla

diyen bir güzel kurban eseri.
güneş in sayesinde değil dünyadaki hayat. güneşin dünyayı buharlaştırma arzusundan dolayı hayat var gezegende. *
en bi' garip gök cismi.

birazdan doğacak olması nedeniyle düşündüm de, yazık lan bu çocuğa. düşünsene bir ortama giriyosun, herkes dönmüş götünü uyuyor. kimsenin sikinde değil senin gelecek olman falan...

mesela ay veya yıldızlar öyle değil ak, yok ay için rakı sofrası kurulur, genco aşıklar birbirlerine yıldız seçerler, güneş anca yeşil bitkilerin sikinde amk.

neyse ki biz insomnia tipler varız da gönlü oluyordur biraz herhalde.

o değil de reis uykum gelmiyor amk. öf öf...
olup olabilecek en güzel isim değilse ben de götüm.
ne muazzam bir nimettir.
bak şimdi yüzünü gösterdi neşelendim.
kesinliği konusunda tartışma olmayan o malûm patlamadan sonra kendini çok yalnız hissedip evrende seyahate çıkmış galaksimizdeki 200 milyar yıldızdan yalnızca biridir.

gezerken gezerken "ulaan, şu küçük piç kim acaba..." diye sesindeki ağbi tonuyla seslice düşünmüş dünyamızı görerek. vay, demiş, bak şu mala yha napıyorsun lan ilokullu demiş dünyamıza bağırarak. ben, demiş, sana mevsimlerde, gece gündüz oluşumunda ve daha nice işlerde yardımcı olacağım kendi kendine ot yiyip bok sıçma demiş.

siz ne sanıyordunuz ki...

ateist.
ne onunla ne onsuz, ateş topu. yana yana bitmedi, mübarek.
aydilge adlı sanatçının bir şarkısı.
kışın yüz güldürse de yaz olduğundan deniz kenarında olunmadığı sürece boktan bir yaşama sebep veren büyük, kırmızı ve parlak zımbırtı.
Daha O'na ulaşamadan beni cayır cayır yakan, ulaşamasam da yolunda olmak bile çok mutluluk verici olan sevgili ismi.
güzel bir aydilge parcasidir. bos bir zamaninizda muhakkak dinleyiniz..
güneş (bkz: doğmadıgı gün kıyamet alametidir).
güncel Önemli Başlıklar