bugün

Günaydın ülkemin depresyondan çıkamayan insanları.
gününüz aydın olsundur.

öğrenciler iyi yatışlar "3 gün tatilin ardından kim okula gidecek" diyenleri duyar gibiyim, zaten hep söylemiştirim sizden bi bok olmaz diye.

bugün bile rızkının peşinde koşup çalışanlar varsa tüm emekçi kardeşlerime de günaydın, hayırlı işler.

evde kalmışlar siz aradabi çatı katına felan çıkın hava alırsınız hep ev hep olmaz yani.
geldi yine sözlünü silktiğimin.
Günaydın emekçi arkadaşlar günaydın işçi kardeşlerim günaydın sözlük abideri günaydın olsundur.

sikindirik adaletin yerlerde olduğu maliyeti 1 lira olan üründen 5 lira vergi alınan memleketim günaydın.
gününüz aydın olsundur.

öğrencilere iyi dersler, çalışanlara hayırlı işler, evde kalmışlarada kel eşler diliyorum.

neden kel demeyin o meşhur kel adamı hayal edin.
Günaydın millet..
günaydın sözlüğümün insanları... istanbul 16 derece, nemli bir gün bizleri bekliyor...
izmir'i çok özledim, bana iki boyoz atsanıza.
Günaydın canım sözlük. Size de günaydın pis kokuşmuş klavye başında ağzının kenarın da salyaları akmış sözlük yazarları. Doğa börtü böcek hepinize günaydın gününüz aydın neşeniz bol olsun.
günaydın herkese diyerek içindeki coşkuyu herkesle paylaşan yazar.bilmukabele.
Sadece güzel insanlara söylenen bir günaydındır. Evet güzel insanlara günaydın.
günaydın mesai arkadaşlarım, günaydın simitçi amca günaydın servis bekleyen dayı günaydın taksici kardeş, günaydın torbacı birader günaydın işçi emekçi kardeşlerim.

elinde simit gözlerde çapak, yanağın daki yastığın dikiş izi ile durağa yaşlanmış kulaklığında mırıldanan halil sezai ye küçük dudak harekleri ile eşlik eden yazarın sözlüğe seslenişi.
oooo dükkanı açmışlar, gününüz aydın olsundur.

öğrencilere hayırlı eşler, çalışanlara göbeksiz fit erkekler, evde kalmışlarada iyi dersler diliyorum.

yok lan bu böyle değildi, neyse akşam kaymakla tulumbayı fazla kaçırdım galiba*
Günaydın piçler.
gününüz aydın olsundur.

kızların gününü aydınlamıyorum sonra hepsi bana düşman kesiliyor.

beyler biz bize yeteriz... (dimi lan! oğlum destek olunsana ne ibne adamlarsınız)

edit: bu başlıkta belirtilen "güzel" kelimesi çirkinlik yakışıklılık anlamında kullanılmamıştır. tamamen kalbi güzellere sesleniştir.
cirkin insanlar denseydi iyi dilekler daha dogru yere ulasirdi.

cünkü bu sözlügün yüzde seksen dördü çirkin, yüzde on ikisi çipçirkin ve geri kalan yüzde dördü benim gibi hem ici hem disi güzel insanlar.
Kalben guzel aciklamasi gelince ustume alindigim gunaydindir. Gunaydinlar efendim. Hayat halen yasamaya deger sevilin bolca. Kimse sevmezse gelin ben severim ameka.
gün başı insanları selamlama cümlesi.

okullulara allah zihin açıklığı versin, çalışanlar kolay gelsin hayırlı işleriniz olsun.
istanbul icin gunun ilk sigarasi vakti. siz de kahvaltinizi yaptiysaniz sigara orucunuzu acabilirsiniz. Gunaydin.

Istanbul a kimilerine gore yine harika kimilerine gore yine boktan bir sabah oturdu.

Yazin gelisini herkesten gec yatip herkesten erken kalkinca anliyorum. ve bu benin icin mevsimin ilk sabahi.
selamun aleykum .hayırlı sabahlar .
herkese günaydın, gene boktan bir güne uyandık.
Günaydın gadınım, ver bi' alt dudak.
Hayat yoruyor değil mi yazar arkadaşlarım ?
günaydın yazar kardeş günaydın troll genç günaydın moderasyon arkadaş günaydın zall ım.

bir sesleniş.
Günaydın sözlük, bu gün güne gözlüksüz başlıyorum, çünkü evde biri üzerine oturup pestilini çıkarmış.
Bu gün uzun olacak gibi görünüyor, hatta günü göremiyorum bile.
gününüz aydın olsundur.

aklınızda olsun her sabah bu dükkanın açılışını ben yapmıyorsam eğer kesin bi tezat vardır? "yine ne oldu lan göt" diyenleri duyar gibiyim, sabah namazına kalkınca kamyonu devirdiğimi farkettim sonra geri uyumuşum kalktığımda saat 06:55 ti bi gusül alıp çıktım evden şuan servis bekliyorum.

vay anasını yaa ömrüm kamyonu tamirciye götürmekle geçti