bugün

(bkz: amerika), (bkz: los angeles)
amerika new york.
singapur, beyrut, prag, paris, londra, şangay, bask bölgesi.
Kiribati Cumhuriyeti.
Goc etmis biri olarak diyorum ki, abd los angeles, yilin her mevsimi sicak, kar istersen kar da var daglara dogru, sorf yapmak istersen su da var okyanusa dogru, irkcilik yapilmayan, hicbir ayrimin olmadigi yerdir burasi.
alaska.
prag yada valencia..
ilk seçenek her zmn küba .. para yok ama mutluluk ve huzur var ..
yeni kaledonya ve onun herhangi bir yerleşimi.
demokratik kongo cumhuriyeti.
avusturalya. çok müreffeh zannediyorum herkesin kendince dünyanın geri kalanıyla hem coğrafi hem de politik olarak pek de işi olmayan bir yer. en azından buradan öyle görünüyor.
Brezilya rio. Çok süper bi ortam var. Gençsen orada yaşıcaksın .
norveç-oslo.
isveç - stocholm, kanada - toronto, abd - seattle üçlüsünden biri.
Rusya olurdu sovyetler birliğini tercih ederdim yani o dönemi.
passau, almanya.
kıbrıs cumhuriyeti - lefkosia.
http://www.youtube.com/watch?v=Im2_6gJamhk
Norveç olabilir. Somon çok lezzetli balık. Norveç'ten bildiğim tek şehir Oslo olduğu için onu yazayım.
hollandali erkekler kalp ben.
avustralya.
arkadaşa katılıyorum herhangi bir iskandinav ülkesi.
valla sakın beni yanlış anlamayın , bunu yurtdışına -avrupa- gidip görmüş bi insan evladı olarak söylüyorum da sayın sözlük yazarları kimse bizi beklemiyor be.
aha amına koyim bi ortadoğulu daha geldi diye bakıyorlar resmen. yok tatilde beni rus zannettiler, vay efendim bodruma gittim beni turist sandılar falan diye kumral saçına falan da hiç güvenme öyle sana diyeyim. beyaz ırk değiliz. ne yaparsak yapalım sırıtıyoruz..

gidecek, gitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem belli bi ırkçılığa maruz kalmayı göze alarak gidin bu bir. ikincisi belli bir vasıfa sahip değilseniz hiç gitmeyin. üçüncü olarak hebele hübele bi yabancı dil yeterliliğiyle gidip orda öğrenirim karrrdeşim ne olacak sanki demeyin. kimse sizinle muhattap olmak istemiyor. biz burda suriyelilere nasıl bakıyorsak aynısı işte. ne eksik ne fazla.

işin amerika ayağı batı , kuzey avrupadan çok çok daha farklı. amerikaya gitmediğim için çok fazla bilgi sahibi değilim ama batı ve kuzey avrupa göçlere gerçekten doymuş durumda. şansınız varsa kanada-avusturalya seçeneklerini gözden geçirin derim.
insanlardan hatta dünyadan bile uzak yere yeni zelendaya giderdim.
Nüfusunun az olması ve iş fırsatlarının çok olması nedeniyle Yeni Zelanda.