bugün

Su götürmez bir gerçektir. Görücü usulü evlenipte boşanan ne kadar az görünüyorsa, severek evlenip mutsuz olup boşananda bir hayli fazladır.
(bkz: genç kemalistler rahatsız)
beklentileri daha az olduğundan olabilir.
evlenirken sormadıkları için boşanmak isteseler bile söyleyemiyorlar.
adının tatar olup, pipisinin 4 cm çıkması kadar vahim bir durumdur.
saçma bir düşüncedir annem babam görücü usulü evlenmemişlerdir ve çokta mutludurlar.
aslında sözlük yaş ortalama ve kültür seviyesine göre kısa sürecede çözümlenebilecek bir olay bu ama nedense dolaşır durur laf .

efenim anlatayım

görücü usulü evlenenlerin çoğu zaten ama ,yarrağa susamış insanlardır . tvlerde gördükleri sex pozisyonları ya da dergilerde okudukları sexapel olayların etkisinde gece yatakta dem vurmaktadırlar .Şimdi sen buna al çayı sun bakayım , bir ömür boyu amlı yarraklı (mutluuuu mesuttt) geçinir giderler . yani aslı cinsel organa duyulan özlemdir sextir ,ekmektir, sudur, yaradandır .
nedeni 4-5 yıla yakın flört etmezler hemen evlenirler. Uzun süre fliört eden insanlar herşeyi paylaşırlar geriye paylaşacak birşey bırakmazlar.
bir açıdan mantıklı olabilir. ben şimdi tanıştım diyelim adamla, aşağı yukarı 5 yıl birlikte olduk, sonra nişan düğün vs. eee zaten 5 yıldır her haltını biliyorum ben bu adamın bir 5 yıl daha katlanılmaz ki? ozaman ne olur tabiki de boşanırız. oysa evlenmeden yarım saat önce 1 kerecik görmüş olsam daha geç sıkılırdım. evet gayet mantıklı.
kendin seçmeye kalktığında mükemmeli arıyosun. onu bulamadığında veya çabalamadan vazgeçtiğinde artık kaderine razı geliyosun, elindekiyle mutlu olmayı öğrenmen gerekiyo. beklentilerin de ne kadar düşük olursa gerçekleşme olasılıkları o kadar yükseliyo.
hakikaten ya. derlerdi de inanmazdım.
bende bir şanssızlık varki son çıktığım 3 kız da bilidğin kaşar, kahpe çıktı. artık kızlara güvenmiyorum, ben helal süt emmişini bulamıyorum arkadaş hep yarrak emmişler çıkıyor karşıma, o yüzden görücü usulü evlenmek bir nevi anneye topu atmaktır, anne git bul ben bulamıyorum demektir. anne bulur okumuşundan, kadrolu memurundan aha da bu var der, kız biraz tipsizdir ama artık mantık konuşur ve bunla yuva kurulur.. evet ben öyle yapayım diyorum artık ya da tercihlerimi değiştireceğim.. *
birbirlerini gördüklerinden emin olmalarının verdiği rahatlık.
aşkta keramet vardır görüşüne birebir uyan bir görüştür. artık kimsenin birbirine güvenmediği bir ortamda yapılacak olanın en hayırlısıdır.
yaşayan bilir diyebileceğim durumdur.
görücü usulü ile kalbine almayı becerenler için doğru söylenendir.
kesinlikle yanlış bir önermedir. tamam çok eskiden, analarımızın zamanın da, gayet güzel işleyen bir sistemmiş ama şimdi erkekler farklı, kadınlar farklı. evlilikler farklı. herşey değişti. eskiden kadın, fotoğrafından görürmüş evleneceği adamı, evde işini yapar çocuğunu büyütür, komşu gezer kocasını beklermiş. başka erkek bilmez görmez, kıyaslamaz, kocam sever de döver de geçinir gidermiş. erkekler de öyle iş yerinde başka kadınlarla, diz dize çalışmazmış. eve gider sadece eşini bilirmiş. günümüz de nikahta keramet var görüşüyle yapılacak evliliğin kerameti falan kalmamıştır. hiç tanımadan evlen, zamanla tanır seversin. ya tanıdıkça sevmezsem ne olacak? evlilik zor artık, insanın "eşini" bulması çok zor ama görücü usulü ile daha da zor.
onlar için henüz tüketim başlamadığından!
tesadüftür.
(bkz: genellemelerdeki mantık hatası)
(bkz: koşullu şartlanma)
her iki tarafta birbirlerini sadece eş gözü ile gördüğünden,evliliğin gerektirdiği saygıyı herdaim koruyabilmişdirler,zaman ile paylaşılanlar arttıkça sevgide kazanılır ve doğal olarak mutlu olunur.*
hele 30 küsur yaşındaki kazık kadar ayılara 14 yaşında gözü açılmamış, işsiz, mesleksiz, eğitimsiz tazeler alınıyorsa hayatta bozulmaz. çünkü o küçücük "çocuk" gördüğü muammeleyi rutin zanneder, herkes böyle yaşıyor zanneder. farketse bile kaçıp gidecek kendine yeni bir hayat kurabilecek bir birikimi, mesleği falan yoktur. erken yaşta kucağına aldığı bebelere o öküzün bakmayacağını da bilir içten içe. insan etinin ağır olduğunu da bilir dönemez baba evine.

o yüzden iki güzel laf etmeden, bir çiçek dahi almadan hizmetçi ve seks objesi olarak kullanırsınız o kadını, o evlilikte sürer. ama insani değildir.

eşşeği de ahıra bağlasan ölünceye kadar gitmez yuvasından ama bu bir başarı göstergesi değildir.

feodal bir öküze mektuplar-31.10.2011

darius ve krezüs
görücü usulü olunca kızı ilk kez orda görürsün, şimdi ki gibi kızla her haltı yiyip aradan iki sene sonra evlenince haliyle çabuk sıkılırsın, ama görücü usulü olunca başka. hemen 1 hafta sonra evlenirsin. daha çok yeni tanışmışsın neyinden bıkacaksın da mutsuz olacaksın? - bi' kere teknik olarak mutsuz olman mümkün değil.

- bu girişle görücü usulüyle kendin pişir kendin ye tadında olanın arasında ki farkı da ele aldığımızı düşünmekteyim.
mutlu denmese de, daha uzun süre götürdükleri söylenebilir.

görücü usulünde hiç kimse tanımıyor birbirini. evlenince tanımaya başlıyorlar birbirlerini ki bu da yıllarını alıyor zaten. ondan sonra da kopamıyorlar birbirlerinden.

sevgililikte durum farklı ama.

o yüzden derim ki sevgililik uzamasın. çiftler bazı şeyleri de evlenince öğrensin.
istatiksel olarak kanıtlanmıştır. insanların birbirlerini daha iyi anlaması ailelerin eşleri bulmasıyla aileler arasında paralellik olması birbilerine benzemesi, ailemde herkesin böyle evlenmesi de gözlemlediğim başka bir gerçek, hiç boşanma olmadı çokta mutlular inş her zaman mutlu olurlar..
güncel Önemli Başlıklar