bugün

Enlerdendir. Eskimez hep dinlenir.

Klasikleşmiş bir şarkısını bırakalım.

https://open.spotify.com/...si=_1z9UzskTWq6VuDFXknUlg
En sevdiğim grup çoğu zaman arabada Behlül gibi direksiyon dövüp ağlayarak dinliyorum.
Slash olmasa yüzüne bakılmaz bu grubun. Şebnem ferah gibi iki şarkısı üst üste zor dinleniyor.
Grubun ismini Stanley Kubrick'in başyapıtı olan Barry Lyndon'ın posterinden aldığını düşündüğüm muhteşem duygusal parçalara sahip aşmış grup. ilgili poster;

görsel
dinlemekten böyle keyif aldığım çok az grup var.
dont cry diyorum arkadaşlar.
talk to me softlyyyyyyy
there s somethinggg in ur eyeeeeeeees

https://www.youtube.com/watch?v=zRIbf6JqkNc
bütün hard rock tarihinin en büyük gruplarından birisidir.
Gelmiş geçmiş en büyük hard rock gruplarından birisi.
lise demektir ve biraz da üniversite. o slashler o axllar...
Bir türlü sevemediğim overrated grup.
november rain şarkısı insana kız kardeşi evlendikten sonra dinleyince daha bir koyan şarkıymış. şu an kendimi klipteki slash gibi hisssediyorum. sonundaki olayları alakası olmadığı için bir kenara bırakırsak sadece tabut ve çiçek sahnesi ise onun artık yanımda olmayacağını hatırlatan bir metafor şeklinde karşıma çıkıyor.
don't damn me when i speak a piece of mind 'cause silence isn't golden when i'm holding it inside.
gelmiş geçmiş en boş gruplardan biridir. bu gruba hayranlık duyanların genelde sıkıntılı tipler olması beni hiç şaşırtmıyor açık ve net.
This I Love şarkısına tanıdığım herkesi satarım dediğim grup.
1-) knocking on heavens door
2-) 14 years
3-) dont cry
4-) patience
5-) paradise city
görsel
Tekrar birleşmelerini görmek gerçekten mükemmel.ister para için ister başka ama tekrar aynı sahnede görmek hakketen mükemmel.Efsanedir.Çocuklarınıza falan dinletin.
(bkz: thegodfather theme)
(bkz: this i love) kadar başka içten ve duygulu söylenen şarkı bulunmaz.
lisede hırkasıyla bi dönem bitirdiğim grup.
Axl olmasa iyi grup aslında. Egosuna soktuğum.
Onlqri birlikte görmek ne kadar güzel bir sey.
sweet child o mine, November rain, don't cry ve welcome to the jungle şarkıları dışında diğer şarkıları çöp olan dandik müzik grubu.
Slash olmasaydı bu kadar ünlü olmazdı.
Axl rose'ni hiç sevmem. Sesi de iğrençtir.
yeniden birleşmede sürpriz isim asım can gündüz olmuştur.
birleşip danaya giren grup. ama türkiye'ye gelmezler, büyük konser vereceklermiş.