bugün

Gumball, 13 yıl önce bugün ilk kez yayınlandı.
gumball baş karakterdir. anais kız kardeşi, bunun bi de daisy isimli oyuncağı var. richard saftirik babası, richardın bi de annesi var, annesi richarda baban ekmek almaya gitti döncek demiş ama bi daha hiç dönmemiştir. bi de karısı nicole. nicole her çocugun küçükken aşık olup hakkında çeşitli fanteziler düşündüğü o kadındır. en azından benim öyle.

gumball bir balık almasını ister babasından. alır. fakat balıklar hep yanlışlıkla ölür. bişey olur ölür falan. en sonunda gizemli bi adamdan darwin isminde bi balık alırlar. fakat bigün gene kaza sonucu darwin gg olur. ve kendini büyük bir deniz ya da okyanusta bulur. tabi gumballı çok sevmiştir. gumball çok üzgündür ve mecburen yeni bi balık almaya perişan bir halde giderler. darwin hızlıca gider gider gider, bu sırada ayakları ve elleri ortaya çıkar, en sonunda varır ve gumballa sarılırlar.

işte böylece gumball ve darwinin hikayesi başlar.

ben finali izledim. mutlu ya da mutsuz son yoktu. absürt bi şekilde başlayıp absürt bi şekilde bitmiş bir çizgi dizi. klasik bölüm gibiydi.

absürt çizgi dizi sevenler izleyebilir ama. yetişkinler de izleyebilir. bazı ince mesajlar var çünkü.
Pespeşe bölümler verdikleri zamanlar epey keyif veren cizgi dizi. Severek izliyorum.
Valla ben benim oğlan ile izliyorum. Gummbull candır.
Karakterler çok iyi.
türkçe seslendirmesi orijinalden daha kalitelidir.

ilk ciddi bölümü bomba, polis ve para kovalamacası içerdiği için otobüs anlamına gelen "the bus" diye geçer.

dileyenler seslendirmeyi karşılaştırmak için bu bölümü izleyebilir, zaten kısa bir şey.*
sadece ikinci yarısı-* ingilizce : https://www.youtube.com/w...97B132C66551&index=62
tammıı - türkçe *: https://www.youtube.com/watch?v=b64N0ag5nJs
ikisi de resmi videolardır.
buradan da seslendirme fark anlaşılabilir.
cartoon networuk un yaptığı en iyi çizgi dizilerden biri diğerleri regular show adventure time samurai jack.
Sabah sabah okula gidecek çocuklar için tam hazırlanma saatine konup gönülleri evde bıraktıran çizgi dizi. ilk nerede izlediğimi hatırlamasam da beni acayip sarıyor. Bugün sabah izlediğim bölümde bunun haklılığını kanıtlar gibi bir cümle söylendi... buyrun günün sözü olsun:

-hayat zor geldiğinde ve her yeri sarınca keder, çoğu insan bir yalana inanmayı tercih eder.
Final yapmamalı .
Diyeceklerim bu kadar.
https://www.dailymotion.c...video/k3Z64K5SxBHRzLtMFvl

final bölümü internete düşmüş. tam bir hayal kırıklığı, böyle biterse beni çok üzer...
30 yaşındayım hala izlerim özellikle aramam ama denk gelince yani

tamam lan tamam bazen ararım evet.
bakın abartmıyorum gerçekten bu dizi south park kada etkili göndemeler yapıyor ama çocuk kanalında yayınlandığı için bunu o kadar ince bi çizgide yapıyorki o göndermeleri bulmak epey güç oluyor south park ise yetişkin kanalında o yüzden hiç birşeyi siklemeden açık açık söylüyor yani gumball tabiki zaman geçirmek için epey iyi bir çizgi dizi ama içinde verilen mesajlar ile kesinlikle yetişkinlerede aşırı hitap eden bir çizgi dizi dir gumball.
görsel
Müthiş motivasyon kaynağı olan çizgi dizi.

Canım sıkıldıkça açıp izlerim ne uğraşacağım hayatın derdiyle.
Sünger bob ta takip edebilirsin kankacım.
görsel

Severek izliyoruz.
eski bölümlerini arşivlediğim, canım sıkılınca ve moralim yok denecek kadar az olunca bana yaşama sevinci veren çok severek* izlediğim bir çizgi dizi.

gerçekten bana moral veriyor ve dublajlı versiyonu orijinal diline oranlara daha güzel bence.
richard reyiz siqer.
şu anda cartoon networkte yayında olan güzel bir çizgi dizi.
an itibarı ile oynayan çizgi film
evet izliyorum ne var.
harikulade bir çizgi dizidir. bu gözler balon, abartılmış vs. diyenleri de gördü vay be. neyse yakın zamanda bitecek belki kına falan yakarsınız. ama gerek düşünülmüş karakter ve replikleriyle gerekse Türkçe dublajıyla benim efsanelerim arasındadır. izleyin izlettirin. arada eski bölümleri denk geliyor sahneleri falan kesmelermiş iyiydi. tamam kesiyorsunuz bari gece olan yayını kesilmemiş olarak yayınlayın.
30 yaşındayım hala denk gelince izliyorum.
harika bir çizgi dizi. aşığım.
Az önce Aşk-ı Memnu'dan hallice bölümünü izlediğim çizgi dizi.

Şimdi bu Gumball'lın babaannesi Jojo ve bir tane yaşlı fare Lui var. Bunlar evlenmek istiyor ama Richard istemiyor. Richard'da Lui'ye bir şey imzalatıyor. imzalattığı şeye göre Lui, Richard'ın evlatlık çocuğu oluyor ve Richard'da baban olarak annemle evlenmene izin vermiyorum diyor.

Lui de daha sonra Nicol'e bir şey imzalatıyor. Ona göre de Nicol artık Lui'nin çocuğu. Bu sayede Richard'dan ayrıl çünkü ben senin babanım diyor.

Daha sonra gumball, anais ve darwin watterson'ların en büyüğü franki yi yani dedelerini arıyorlar. Sonra bunu buluyorlar o da richarda bir şey imzalatıyor. Onun imzalattığı belgeye göre de evin tapusu üstüne kalıyor. Hemen belediye binasına gidiyor. Sonra gumballgiller de gidiyor. Lui ve jojo yu evlendirecekler.

Beynim yandı anlatırken aq.
eğlenceli ve düşündürücü. düşünüldüğü gibi çocuk işi değil, öyleyse bile dünyayı çocuklar yönetsin. eminim başımızdakilerden daha iyi yaparlar işlerini.