bugün

Şimdiye kadar yaptığınız tüm emekler, sırada beklemeler boşuna gitti gençler. Artık gelir testi yapılmayacakmış. http://m.milliyet.com.tr/...ir-testi-ekonomi-2396012/
gss prim borcu kazığı yiyenlerin çoğu gidip referandumda evet oyu verir gene şaşırmam.
gss değil aslında. tcsinab yani türkiye cumhuriyeti sınırarı içerisinde nefes alma bedeli.

her seçim öncesi af çıkacak deniyor. seçim sonrası bir bakıyorsunuz saçma sapan ayrıntılar. borç hala devam. borcunu geçtim bir de her ay zorunlu para ödetme.

ulan elin suriyelisi istediği gibi zaten bedava tedavi oluyor, ilaçta beleş.
dün gidip yapılandırmanın ilk taksiti olan 203 tl'yi ödedim ama asla hakkımı helal etmiyorum. buna sebep olan beni mağdur eden başta akp'liler ve bunlara oy verenler olmak üzere kim sorumlusuysa hepsine hakkım haram zıkkım olsun. allah'ında bir hesabı vardır elbet.
işsizden para isteyen sağlık sistemi borcu. Evet.
gss prim borcu kazığı yiyenlerin çoğu gidip referandumda evet oyu verir gene şaşırmam.
hiç olmazsa 53 Tl gibi makul bir seviyeye çekmişler abuk sabuk hane halkı gelir indexsini kaldırmışlar sonunda. ne gerizekalı bir fikirdi işssiz evladın ve kardeşin evinde otursa maaşın asgari ücret üzerinde görünüyorsa ayda 300- 400 öde deniyordu.
Tam bir soygun, evet.
Bana ehliyet parasını hatırlatan uygulama. 115 dediler halk yok artık ali Sami dedi 15 aldılar.

Kpss 420 dediler halk yok artık ali Sami dedi gene indirildi.

Parti kursam adı yok artık ali Sami olur.
1 nisandan itibaren silinecek borçtur. ayrıca babası çalışmayan kişilerin geçim yükü altında olan kişilerin ayda 50 tl gibi ödenecek primle bütün sağlık hizmetlerinden faydalanacak.

icraatler durmuyor efenim. devletimiz çalışıyor.
Hayır diyen gençlerin bir sebebi olduğu söyleniyor.
artik herkese aylik 53 lira olarak gecirilmis!.
is arayan akp li arkadaşım hala mi evet amk!
haram zıkkım olsun her ay 203 tl ödüyorum allah cezalarını versin.
0 (sıfır yani o değil büyük o da değil) görünenler sevinmesin, en geç haftaya tekrar hesaplanıp geçirmeye devam.
devlet tarafından, çalışmayan insanlardan alınan haraç.

bir kontrol edeyim dedim, 3500 liralık borcumun silindiğini gördüm. umarım 1 nisan şakası değildir.

hayır madem silecektiniz, milyonlarca insandan neden bu parayı topladınız. yapacağınız işi sileyim.

referandum editi: ben bu kez ikna oldum arkadaşlar, oyum evet evet evet.
yoktan haraç çıkartıp sildiler; ödeyeni silkip ödemeyeni mutlu ettiler. bir kez daha bu topraklarda devlet vatandaşı ile dalga geçti.
ödemiyorum. ödeyen arkadaşlara başarılar dilerim.
devlet-ül haraç .
devlet lugatinda
"bunu ödemiş olanlar, harbi keriz amq"
demektir.
Benim birikmiş borcum vardı.. Geçen sene başvurup yapılandırma yaptım.. ilk taksiti bu sene şubatta başlayacak şekilde 12 eşit taksite böldürdüm. Ziraat atm'lerinden her ayın herhangi bir gününde ödemek üzere imza attım lâkin ilk taksit için şubat ayında atm'ye yanaştım borç gözükmedi, mart ayında gene yokladım, böyle bir borç yoktur ibaresi göründü.. Üçüncü taksit ayı geldi ve ben yine inatla gss borç taksidi ödemek için ziraat atm'sine gidecem ve muhtemelen yine kapı duvar olacak ve de ben ne olacağını hiç bilmiyorum.. iki ihtimal var: birincisi devlet bu borcu sildi ki bu düşük olasılık,ikincisi de devlet uzunca bir süre bu borcu istemeyecek ama bir zaman sonra güncel değerler ve faiz ilavesiyle beraber g.tümü kesecek ki bu daha gerçekçi bir olasılık.. Du' bakalım, bekleyip görecez!
Silinmiş görünen borçtur.

Gss primleri 53 tl'ye sabitlenip tekrar hesaplanarak yansıtılacak.

Reklamlarda gelir testi kalktı, 53 tl prim falan muhabbetleri dönüyor.

Bunlar Sikmeyeceği eşeğin önüne ot koymazlar. Bakalım görelim.
devlet tarafından borçlandırılıp affedilmek türkiyeye has olan sosyal güvenlik şeysi.
53 tlyi ödeyeni de siksinler.
hayır çıkarsa ya da referandum olup evet çıksa dahi tekrar geleceğini düşündüğüm borç. sistem hatası olmuş diyip geçerler
Yoktan bir vergi çıkarttılar, sonra da kaldırıyoruz diye utanmadan müjdelediler. Hem milletle dalga geçiyor, hem de çalışamayan insana bakması gerekirken onun parasına bile göz dikiyor bu aç hükümet.

Kimse kusura bakmasın, ödeyen ağır kerizdir.