bugün

Yeni bir yapılandırma planlanan borçtur.

1 tl'ye düşse yine ödemeyeceğim.

Ben kimseye borçlu değilim.

Kimseden borç almadım.
insana evlat acısı gibi koyan borç. hep devecialpay'ı hatırlatıyor. evet.
Yeni bir düzenleme getirilmesi düşünülen borçtur. http://m.milliyet.com.tr/...turklere-siyaset-2393430/
Haberi okuyan da sanacak ki mevzuda bir yenilik var. Olay yine gelir testi yaptırmayanlar mevzusu.

En üst gelir seviyesinden hesaplanan borçları gelir testi ile geriye dönük hesaplanarak farkı dusulecek faiz de alınmayacak.
Bu bir soygundur.
Bu sistemde neler olup bittiğini bir türlü anlamıyorum. Her geçen gün yeni gelişmeler oluyor. http://m.t24.com.tr/haber...-53-liraya-dusuyor,388008

Şu habere göre herkesi 53 TL ile sabitleyeceklermiş. Burdan çıkardığım sonuç millet para ödemiyor o zaman düşük miktarda sabitleyelip de her türlü almaya çalışalım gibi bir sonuç ortaya çıkıyor.
sanırım artık herkese tek fiyat çıkartmışlar. herkese 56 lira ödeyecekmiş.
Hiç ödeme yapmadığım halde kendi kendine silinen borç. 1-2 kere gidip kavga ettim, yapılandırma falan ayağına takside bağladım ama hiç ödemedim. Bu sabah baktığımda da güncel borç bilgisi bulunmamaktadır yazısını gördüm.

ilginçsiniz ibneler...
silinecekmiş. cem uzana hapis şoku gibi oldu ama bugünkü gazeteler öyle yazıyor.

http://www.hurriyet.com.t...0364914&utm_term=post
silinmezse mnskym. durduk yere 1.750TL gecirdiler. odersem ibneyim.
Şimdi kendileri getirdiler ya bunu. işsiz ve gariban adamdan bu parayı almak istediler , ödeyen keriz gibi ödedi sonra 25 yaş altını sildiler. yapılanma getirdiler baktılar çoğu kişi hala ödiyemiyor. Referandum kampanyası olarak 53 tl indirirler.
Yani böyle bir sikme metodunu çıkaran bunlar sonra vay efendim indiriyoruz , siliyoruz diye kampanya yapan da bunlar.
Üniversite döneminde part time çalıştığım bir zaman aralığında oluşmuş borç.
Yıllar önce borcu görünce içimdeki "bunu silerler" sesini dinledim.
Kendi haline bıraktım.
Silinmiş çoktan.
refarandum vaadi olarak silineceği söyleniyor.
zaten öle bi borç hiç bi zaman var olmadı benim katımda.

amk hiç bişii yapmadan borçlandırmak nedir ya?
işsiz olan üstüne borçlanıyor sosyal devlet anlayişı, yersen.

eeee benim çalışıyorken ödediğim maaşımdan kesilen işssizlik vergisine ne oldu!
her seçim öncesi verilen vaatlerden biri. seçim sonrası da deniyor yok 25 yaş altı olacak, yok efendim gözünün üstünde kaşı olmayanların sadece silinecek. yalan üstüne yalan. yalandan kim ölmüş. sgk'yı da batırdılar zaten. gerçi ülke toptan batık. maaşlar bile borçlar ödenir durumda. adamlar nereden para koparırız da g*tü kurtarırız derdinde. bu sabahta plakalar değişecek haberi geldi. yarın öbür gün aile cüzdanları da değişir.

ayrıca bu gss nedir ya istemiyorum kardeşim. zorla dayatmamı olur. zaten benim özel sigortam var ne yapayım bunu. çok istiyorsa devlet benimkini kendisi ödesin banane.

eskiden dalga geçerdik nefes alma vergisi çıkaracaklar diye. ahanda o isim altında yapamadılar adına gss dediler.
her vatandaşa dert olan borçdur. ödenen verginin sağlık sistemini ayakta tutmamasının sebebi olarak zoraki olarak vatandaştan alınan ekstra para ile edindirilen sağlık sigortasının borcudur.
Yeni düzenlemeye göre teste hiç girmeyenlerin daha avantajlı olduğu durum.

Siz resmi sisteme gitmişsiniz, durumunuzu bildirmişsiniz hatta ödeme yapmışsınız, geçmiş olsun.

Hiç uğramayanların borcu siliniyorken sisteme girenler ve borcunu ödeyenler 53 TL ödeyecekmiş.

Sistemi nerden tutarsanız tutun elinizde kalıyor.
Aminiza koyim insanlari kafana göre borçlandir sonra seçim zamani borcunu siliyorum bak bana oy verin.

Gelir testi yaptiran kafami sikeyim ne güzel sileceklerdi amk.
bakan'ın demesine göre asgari ücretin üçte birini aşanlardan alınan GSS primlerinde sadeleşmeye gidilmiş. GSS'de 71, 213 ve 427 lira olan üç farklı prim uygulaması sona ermiş. Tüm primler 53 liraya indirilmiş.

http://www.milliyet.com.t...ir-testi-ekonomi-2396012/
teste girene indirim var mı yok mu? durum nedir,hiçbir şey anlamadık haberlerden.
tanım:devletin işsiz vatandaştan aldığı vergi.
ödeyenlerin farkı iade edilmezse büyük adaletsizlik olur.
bu uygulama hangi beyinsizin klozet kafasından çıktıysa canı cehenneme. o kadar insan ödeme yaptı. Paraları geri iade edilsin ve böyle kahpece icraatlar tekerrür etmesin. Vatandaşa iş verme, iş bulanını da iş verenine ezdir sonra da bir de yok yere borçlandır.
Komik uygulamanın komik borcu. Ama yatlardan ötv yi kaldırın o ihtiyaç çünkü.
böyle devlet mi yönetilir amk.

daha 4 bin tl borcu yapılandırıp ödemeye başlayan arkadaşım vardı.
yapılandırmasa borcu silinip artık her ay 53 tl mi ödiyecekti. Ödeyen Enayi mi? Yapılandırıp veya Taksitle Ödeme yapanlar ne olacak.
GSS prim borçlarının silinmesi seçim yatırımıdır.

7 haziran seçimlerinde ne demişlerdi bu borçları siliyoruz.
Sonra ne oldu?
Dediler ki 25 yaş ve altını siliyoruz.

Sonra baktılar işin içinden çıkamadılar. Çünkü adamda para yok. 50 lira da olsa ödeyecek durumda olmayan insanlar var sokaklarda. Yeni açıklanan işsizlik verilerine göre 3 milyondan fazla insan işsiz. Bunun için ne yaptılar? Hadi dediler istihdam seferberliği getiriyorlar.

Bakın, Maraş'ta 50 kişilik iş için 4 bine yakın kişi başvuru yapmış. Onu da eline yüzüne karıştırdılar. Kura çekiminde bakalım kaç kişinin adını defalarca yazdılar.

Son gelinen noktada o zaman ödeme mutlaka var herkes 53 lira ödeyecek. Bakın hâlâ sorular var. Küsüratlı olsun ki daha inandırıcı olsun. Adam hastaneye gitmiyor, ilaç almıyor bu neyin parasıdır. Yıllık hesaplama yapsan 12.53= 636 lira yapıyor. Artık siz bunu milyonlarca işsizle bir daha çarpın.

işin ilgiç yanı sisteme hiç girmeyenler ve para ödemeyenler daha avantajlı. Ödeme yapanlar bir bardak soğuk su içsin. O kadar bas bas bağırdılar. Gelin sisteme girin diye. Benim gariban vatandaşım da devletin şefkatli kollarına gitti teslim oldu.

Peki hiç sisteme girmeyenler ne yapıyor? Onlar tertemiz, pir ü pak.

Edit: bu arada egonomimiz cok eyü.
bunu çıkarmak büyük haksızlıkken kaldırırken neden övünüyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar