bugün

allahın cezası bir hastalık.
pis bir bünyem var, hiçbir hastalığı tam yaşatmayan, yatmam gerekirken, " yok hacım, kalk sen, enerji verdim sana" diyor bana.

millet 37,5 derece ateşle yatak döşek olurken, ben 39 derece ateşte hala günlük işlerime devam edebiliyorum.
şu anda da gribim, zerre yorgunluğum yok, ama başağrısı çıldırtacak.

lanet hastalık.
küfür edilesi hastalık. hele hastayken yanınızda peçete yoksa... aklınızdan geçen küfürleri kendiniz bile inanamazsınız.
Nefes alıp sümük vermeme neden olan hastalıktır. Geçen kelime oyununu izlerken, halk arasında "ilaçla bir haftada, ilaçsız yedi günde gecen hastalık" olarak da anıldığını duydum. Hoşuma gitti.
Kış Başlamadan Önce isteyenin Aşısını yaptırabildiği hastalık salya sümük durumu.
3 hafta devam edebilen hastalık.

bu normal mi, yoksa ben gidici miyim la ?
insana öleceğini düşündürtüyor.

yüksek ateş,
10 saattir yattığı yerden kalkmamak,
14 saattir yemek yiyememek,
sigarayı yakar yakmaz kusmaya yeltenmek,
kollardaki ve göğüsteki ağrı,
ayak parmaklarında bile ağrı hissetmek,

gibi bazı insanlarda anormal etkiler gösteren dönemsel hastalık.
ilaç kullanılırsa bir haftada geçen, ilaç kullanılmazsa yedi günde geçen bir hastalık...
2 sene üstüne tekrar yakalandığım hastalık, geçenlerde 2 senedir grip olmuyorum dedim, ağzımı yüzümü dağıttı şerefsiz, demez olaydım!
griplik birşey değil. tat alamamak öldürüyor beni..
adamı uykusuz bırakan hastalıktır. geceleri uyanık rüya görmeye bile sebebiyet verir.
son zamanlarda yaşadığım iki grip vakası(artık virüs nasıl bir mutasyona uğramışsa)iyileşme döneminde tamamen sesimin kısılmasıyla sonuçlanmakta. berbat bir hastalık.
sesinin başka bir insanmış gibi çıkmasına yol açan hastalık. Hayattan bezmişlik, halsizlik verir. Belli bir süre ağızdan nefes alınır.
nane limon yerine bira içerek de geçirilebildiğini öğrendiğimiz bir hastalık.

sigarayı bırakma düşüncesine sürüklüyor.
annemden kardeşime, kardeşimden de bana bulaşan hastalık.
öldürmüyor süründürüyor resmen, tat alma yetilerimi kaybettim.
sesim zaten, o konuya hiç girmeyelim...
doktor'a da gitmiyorum fobim yüzünden.
ölüyorum...

ek: bir de bana mı oluyor sadece bilmiyorum ama şu grip olduğum zamanlarda iyice duygusallaştım ota boka ağlıyorum hamile kadınlar gibiyim aynı. yoksa ben mi anormalim?
ilaç alındığında 7 günde alınmadığında bir haftada geçtiği söylenen hastalık. yalnız her gün dışarı çıkmak durumundaysanız bu havalarda bir hafta sürmeyeceği muhtemeldir. ateş bir yandan halsizlik bir yandan, süründürür.
öyle bir boğaz ağrısı yapar ki, sussuzluktan öldüğünüz halde su içemezsiniz...
ıhlamur çayı içildiğinde bir nebze psikolojisinden çıkılan hastalık.
sabahtan beri bogaz yangisi ve garip bir halsizlikle yatiran hastalik. arkadas bir mikrop nasil bu kadar cok kendini degistirebilir?
burnun düden şelalesiyle bir bağlantısı olmaya başladığını düşündüren hastalık.
dışarıda kar buz soğuk yanaklar kızarmış halde kapıdan girip ölüyorum diyen hastalık hastası tiplere neden olan genelde virüs kaynaklı enfeksiyon.
insanı yollarda bayıltan hastalık.
dünyanın en pis hastalığıdır. ordan oraya yayılır durur. adamın içini çürütür lanet olsun ki.
sürekli sıcak yerlerde bulunan insanların, soğukta yaşayan insanlardan daha çok geçirdiği hastalık.

ben sobalı evde büyüyen insanım alışmışım oranın doğasına dışarı çık üşü içeri gir ısın olay budur. odada raks klimayı çalıştır bir kere grip ol arkadaşım hastaysa o da o kadar. kışın ne zaman kaloriferli bi yere gitsem hasta oluyorum, 2 hafta önce köye gittim, götüm donuyordu bütün gün. geceleri sıcak olsa da sabaha karşı titrer vaziyetteydim. ama sağlık açısından hiçbir sıkıntı yok. yurda geldim hemen gevşedi bünye burun akıntıları öksürükler. anneanneme giderdim kaloriferli odada elektrikli battaniye koyardı altıma. birkaç gün sonra hasta.

bi de hasta oluşumun sebebinin terliksiz gezmek olmadığını anlatamıyorum ona yanıyorum.
2 haftadır geçmeyen illet.
kıçını devirip yatacaksın.
bir zahmet odanı her gün havalandır mikroplar dışarı çıksın.
terlemek mutlak önemli