bugün

pulp fiction ile kardeş olan oyun.
minik kırmızı helikopter görevi yüzünden bırakılan oyun. oysa ne umutlarla oynamıştım.
hakkında böyle yazılmışı var.

--spoiler--
Selam. Ben Gta vice city deki malubu klübünün karşısında ki binada oturan adam. Burda bir tane mal var. Adı Tommy. Pskopatın teki orospu çocuğu.Sokağa çıkamaz olduk ipnenin yüzünden. Deli midir nedir ? Sahilde güneşlenen insanların üstünden jiple geçiyo, o da yetmiyo bikinili gezen çevre sakinlerinin cinsel bölgesine uzun namlulu silahlarla ateş ediyo. Bide nasıl bi fanteziyse alışveriş merkezine arabayla girdikten sonra en üst kata çıkıp milleti tarıyo. Polis,Asker ,Özel tim, FBI falan işlemiyo hepsini sikip atıyo kodumun çocuğu. Abi o değil caddeye uçakla inilir mi diye sormayın caddeye uçakla indi geçen hafta. Evine baktık bahçesine Tank parketmiş dengesiz. Hayır, nerden buluyo anlamadık. Bazen karıya, kıza çakmak için çimene falan gidiyo. Şehirde ne kadar kaşar bulursa arabaya atıp gidiyolar. izliyoruz bişey yaptıkları yok ama araba sallanıyo. Nereleriyle sikişiyosalar artık onuda anlamadık ? Hadi erkek adamdır sikti eyvallah, siktikten sonra kadın arabadan iniyo bu sefer peşinden bu da inip karıyı öldürüyo, parasını geri alıyo. Geçen de polis helikopterini bazukalamış manyak. Hastaneden ambulans çalıyo sonra arabayı mahvedip bi yere bırakıyo. Yüksek binalardan kendine aşşağıya atıyo, az bi yükseklik görsün arabayla uçmaya çalışıyo. Araba demişken denize de arabayla giriyo amına kodumun evladı. Göt kadar şehirde nereye kaçacağımızı şaşırdık. ipne bi de şanslı nereye gitse 100$ buluyo. En son mafya olaylarına karışmış diyolardı. Daha ilk görevden albayın kızını sikmiş. Ordu peşinde piçin. Bir sürü tank getirdiler sen misin bana tank getiren deyip oda tank getiriyo hayır nerden buluyosa artık ? Sokaklar savaş alanına döndü.
--spoiler--
görsel
birkaç ay önce büyük bir özlemle indirdiğim ve tekrar oynamaya başladığım oyun. muhteşem, muhteşem. bir de hiç görev falan yapmıyorum, alıp arabayı geziyorum, karşı şehire gidip işçi dostlarımın halini hatırını soruyorum, memur beylerle anlaşmazlıklar çıkıyor bazen, helikopter indiriyorum bazukayla falan.
bu da flash fm'den herkese gelsin bakalım; http://www.youtube.com/watch?v=19hBEbDWT8A
2002 / 2003 rockstar games yapımı oyundur. Ana karakteri tommy vercetti dir. Yer olarak vice city nin yapısında miami şehri ele alınmıştır. Hikayesi ise şöyle başlar; tommy hapisten yeni çıkmıştır ve eski dostu sonny forelli ile görüşür. Sonny ile birlikte anlaşmanın yapılacağı yere giderler. O sırada keskin nişancılar devreve girer ve 3 kişi vurulur. Tommy ani bir refleks ile koşarak arabaya penceresinden atlar ve arabayı süren avukat ken rosenberg ile olay yerinden uzaklaşırlar Ve hikaye başlar... Görevler ilerledikçe tommy nin itibarı artmaya başlar ve bu ilerleyiş şehrin ileri gelen mayfaları için tehdit oluşturmaktadır. Tommy ilerde sürekli işbirliği yapacağı arkadaşı lance vance ile tanışır. Şehrin mafya babası olan Ricardo diaz lance in kardeşini öldürür. Tommy gece klübü olan malibu ya gittiğinde kent paul a lance i sorar ve diaz ın adamları tarafından kaçırıldığını öğrenir. Tommy onu kurtarmak zorundadır. Lance i kurtardığında lance ona kardeşimi öldürdü ne yapmamı bekliyordun gibi birşey söyler. tommy onu hastaneye götürür. Daha sonra intikam için diaz ın konağını basıp diaz ı ve adamlarını öldüreceklerdir. Öyle de olur. Artık orası vercetti konağı olmuştur. Tommy şehirdeki gayrimenkulleri ele geçirir, film stüdyosu, basım evi, malibu klübü, taksici, dondurma fabrikası gibi yerleri satın alarak paraya bağlar. Bu sıralarda lance vance tommy i sık sık arayarak kendisine düşen payı az tuttuğunu ve onu yeterince önemsemediğini söyler. Tommy malibu da eski arkadaşı ken rosenberg ile buluşur. Hilary, phil ve x (yaşlı bir adamdı, hapishaneden kurtarıyorduk sonra evine götürüyorduk ismini unuttum) ile banka soygunu için plan yaparlar. Banka soygunu gerçekleşir. tommy artık şehrin en zengin mafyası olmuştur. Bu yükselişin farkında olan sonny adamlarını tommy nin yerlerini haraca bağlamak için görevlendirir. Tommy hepsini öldürür. Sonny tommy e ona olan borcunu ödemediğini hatırlatır. Bunun üzerine Tommy 2.000.000 $ sahte para hazırlar. Sonny mekana (vercetti konağı) gelir. anlaşma olduğu gibidir sonny parayı alıp gidecektir. Ancak tam o sırada lance paraların sahte olduğunu ve tommy nin ona tuzak kurduğunu söyler. Bunun üstüne sonny nin adamları tommy nin kasasındaki paraları çalmaya çalışır tommy hem kasayı kollayacak hem de lance in yaptığı ihanet in bedelini ödetecektir. Tommy parasının bir kısmının sonny nin adamları tarafından çalınacağını göze alarak kasanın başından ayrılır ve lance i çatıya kadar takip eder. çatıya çıktığında ise sonny nin adamlarını ve lance i öldürür. Geri döndüğünde malikane nin giriş kapısının önünde duran sonny i öldürür. Rosenberg gelir. Tommy inanamıyorum hepsini öldürmüşsün gibi birşey söyler. Tommy ise artık güneyde işlerinin bittiğini hayatın kuzeyde vice city de akacağını söyler. Hikaye bitmiştir. Tommy vercetti artık şehrin en büyük, en zengin mafyası ve gta vice city tabiriyle en tassakli adam olmuştur. Lance in hala ona nasıl ihanet ettiğini anlamadığını söylemiş ken rosenberg ise onun zaten pisliğin biri olduğunu anladığını, kafasına takmamasını söyler. Hikaye böyle sonlanmıştır.
En gelismis oyun olarak üretilen oyundur bu vakitteki oyunlar bu oyunun kılı bile olamaz,
gta 100 çıksa da her zaman akıllarda ''en iyi çocukluk oyunu'' olarak kalacak, süper mafya oyunu. cd'si daima evde bulunur. arada canım sıkılır. yüklerim oyunu ve görevlere başlarım. görevleri bitirdikten sonra da oyunu silerim. canım sıkıldığında yine yüklerim. böyle güzel ve zevkli bir oyundur. çocukluğumuzun anasını sikmiştir ama canı sağolsundur.

(bkz: vercetti malikanesi)
gelmiş geçmiş en iyi bilgisayar oyunlardan biri. ve hakkında şöyle insanın yüzünü güldüren bir yazı yazılmış.

--spoiler--
selam. ben gta vice city deki malubu klübünün karşısında ki binada oturan adam. burda bir tane mal var. adı tommy. pskopatın teki orospu çocuğu. sokağa çıkamaz olduk ipnenin yüzünden. deli midir nedir ? sahilde güneşlenen insanların üstünden jiple geçiyo, o da yetmiyo bikinili gezen çevre sakinlerinin cinsel bölgesine uzun namlulu silahlarla ateş ediyo. bide nasıl bi fanteziyse alışveriş merkezine arabayla girdikten sonra en üst kata çıkıp milleti tarıyo. polis, asker ,özel tim, fbi falan işlemiyo hepsini sikip atıyo kodumun çocuğu. abi o değil caddeye uçakla inilir mi diye sormayın caddeye uçakla indi geçen hafta. evine baktık bahçesine tank parketmiş dengesis. hayır, nerden buluyo anlamadık. bazen karıya, kıza çakmak için çimene falan gidiyo. şehirde ne kadar kaşar bulursa arabaya atıp gidiyolar. izliyoruz bişey yaptıkları yok ama araba sallanıyo. nereleriyle sikişiyosalar artık onuda anlamadık ? hadi erkek adamdır sikti eyvallah, siktikten sonra kadın arabadan iniyo bu sefer peşinden bu da inip karıyı öldürüyo, parasını geri alıyo. geçen de polis helikopterini bazukalamış manyak. hastaneden ambulans çalıyo sonra arabayı mahvedip bi yere bırakıyo. yüksek binalardan kendine aşşağıya atıyo, az bi yükseklik görsün arabayla uçmaya çalışıyo. araba demişken denize de arabayla giriyo amına kodumun evladı. göt kadar şehirde nereye kaçacağımızı şaşırdık. ipne bi de şanslı nereye gitse 100$ buluyo. en son mafya olaylarına karışmış diyolardı. daha ilk görevden albayın kızını sikmiş. ordu peşinde piçin. bir sürü tank getirdiler sen misin bana tank getiren deyip oda tank getiriyo hayır nerden buluyosa artık ? sokaklar savaş alanına döndü...
--spoiler--
efsane oyun.
Gta 3 gibi büyük bir haritaya sahip değildir ama güzeldir eskiden büyük bir zamanımı çalmayı başarmıştır,kırmızı helikopterlerden tiksinmeme neden olmuştur.
çıkış tarihinden beri o kadar zaman geçsede hala oynadığım oyundur. bu oyunun tadı 'hd texture pack' yükleyince iki kat artmaktadır.
Gta iii için rockstar'ın 10. yıl anısına geçen yıl bu zamanlar çıkardığı mobil versiyon gibi (ios ve android)
bu yıl da tam yarın (6 aralık) vice city 10. yıl anısına mobil versiyon yayınlayacaklar.
gta iii gibi 4.99$ olacak her iki platform gibi.
android için türkiye'den gta iii alınamıyor, yani benim marketimde yok. ama max payne gözüküyor, umarım vice city de olur gece 12 den itibaren google play'i açıp bekleyeceğim.*
gta serisinin su götürmez şekilde en iyi oyunudur. öyle güzel tasarlanmıştır ki şehir, gezmeye doyamazsınız.
Bir zamanla ev başına 2 kişi GTA Vice city tişörtlü rapçi düşüyordu, ne oldu onlara meteor nesillerini mi bitirdi?
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

şehir, miami'den ilham alınarak yapılmıştır. hatta bildiğiniz ocean drive orası.
Yıllar geçse de unutulmayan, unutulmayacak olan oyundur. Oyun yapmak istediklerinizle sınırlıdır. Gerçek hayatta yapamadıklarınızı bu oyun sayesinde çok kolay yapabilirsiniz.
oyun içinde akşam olmak üzereyken sahil şeridinde self control eşliğinde avare avare gezindiyse bir oyuncu, hafif de alkol varsa. sevgili tribine dellenip yoldan geçen yayanın önüne kırdıysa. şuursuz yayanın el kol hareketlerine tekme tokatla karşılık verdiyse eğer. ahaha neyse. güzel bir oyundur güzel. yıllar geçse de gönlümde yeri ayrı kalacak.
13-14 yaşlarında bitirdiğim oyun. Oyunu hala oynasam yinede zevk alırım.
bir de şöyle bir şey vardır: (bkz: inşaata uçaçakla bomba yerleştirmek)
aslında ne kadar berbat grafiklere sahip olduğu daha yeni yeni anlaşılıyor. o kadar zaman bunun başında mı oturmuşuz anasını satayım...

çocukluk işte.
grafikleri ne kadar berbat olsa da efsane kral oyundur.
5 gündür sağlık sebepleriyle işten izin aldığımda evde yapacak bir şey olmayınca sıkıntıdan kurup oynadığım oyun. ey gidi günler be ne oyunmuş çocukluğumuzu yemiş bir oyun.
bugün indirip oynadım nostalji yaptım, hala ilk günkü gibi zevk veriyor. muhteşem oyun.

"hmmmm, nice bike." diyorum size daha ne diyeyim.
go get some sleep he says.. i have been sitting on this chair all night, with the lights off, drinking coffee!