bugün

sabırsızlıkla davetiye beklediğim yeni sosyal platformdur , hayır duamı eksik etmem gönderene
üye oldukktan sonra bi heves kardeşimi çağırdım hava atmak için.

-bak bu yeni.
+ee ne bu.
-facebook gibi işte. güzel la baksana.
+şimdi herkes buna mı üye olacak?
-evet.
+neden?
-....

neden sorusuna cevap veremedim ya arkadaş. neden facebook u bi kenara itip buna üye olsun. eğer ilerde süper bomba bir şeyler yapmayacaklarsa asla facebook'u tahtından edemez. facebook kolay kolay vazgeçilemeyecek bir alışkanlık oldu.
facebook'a rakip olabileceğini düşündüğüm sosyal paylaşım sitesi.
ayrıca günlerdir davetiyesini aradığım sosyal paylaşım sitesidir kendisi.
paylaşımın değil etkileşimin önemli olduğu bir çağın habercisidir. kalitesiz paylaşım asla bir paylaşım değildir. bu yüzden insanlar artık içerik değil mecra tüketmeye başlamışlardır.
facebook'a göre baya hızlı olmasından fazla bir avantajı yoktur.
sonunda dahil olduğum gogılın sosyal ağı. bakalım neyin nesiymiş.

ekleme: bir facebook değil. olabilir mi? olabilir.
Umuma açık hale gelmesine az bir zaman kalan sosyal paylaşım ağı.

Halka açılmıştır ilanı üzerine olabilecekler tartışılır elbet.
http://galeri.uludagsozluk.com/r/google-plus-156007/
pazarlama stratejisi harika oluşum. piyasaya öylesine girse sosyal medyadan artık iyice öğyk gelmiş kitlenin ilgilisini çekemeyeceğini biliyordu.
naptı daha kimseler üye değilken yani kapasitesi bomboşken bile davetiye ile üyelik şartı koyudu. herkese günde 2-3 davetiye gelirken evet kimse iplemedi. hatta ay bir bu eksikti tripleri atılarak dolaşıldı diğer sosyal mecralarda....
nasıl ki kapasitem doldu, alımları durduruyorum dedi kıymete bindi mübarek şimdi davetiyeler karaborsada işlem görmekte.
üye olurken hakkında kısmında; "insanların işte aradığım x bu! diyebilecekleri bir şeyler yaz" diye gaz tavsiye veren site. hayır, insanın eli ayağı bir birbirine dolaşıyor saçma sapan şeyler yazıyor.
davetiye bulamadığım facebook rakibi sosyal platform. anladınız siz onu...
ilk önce arama motoru kavramına yeni bir soluk getirdiler,
daha sonra internet olayını tamamen kendilerine bağımlı hale getirdiler,
adsense gibi reklamlarla hem kendileri kazandılar hem site kurucularına kazandırdılar.
gmail olayı ile sınırsız e-posta alanı yaratıp yine kullanıcıları hayran bıraktılar.
google chrome ile tarayıcıların en hızlılarından bir tanesini piyasaya sürdüler.
işletim sistemi olarak google android ile telefon ve tablet bilgisayarlarda hız ve uygulama desteği açısından çığır açtılar.

bütün projeleri takır takır işledi, google kendisinin güvenilirliğini ve kalitesini kanıtladı, şimdi sosyal paylaşım sitesi tadında internete yeni bir soluk getiriyorlar, neden girip üye olmayayım ki.

ne olursa olsun patenti google olduğu sürece her işlerine güvenir ve adım atarım.
elinde davetiye olan varsa alabileceğim google nin facebook çakması platformu.
şimdilik sade ve şık bir tasarıma sahip, ilerleyen zamanlarda -her nitelikli facebook sahibi üyelik aldığında- gelişmiş özelliklerini de üyelerin kullanımına açacaklardır.

görüntülü konuşma ile sosyal paylaşım sitelerinde bir ilke imza atmışlar.
(özel mesaj ile ulaşanlara davetiye gönderebilirim.)
davetim olmasına karşın kayıt olamadığım oluşum. *
davetiye isteyenler buraya davetiye istiyorum yazmak yerine özelden mesaj atarlarsa daha güzel olacak. isteyen adresini özel mesajla göndersin.
davetiye bulabilir miyim diye merak ettiğim zırt.
davetiye şeyisi yeniden başlamış olan zımbırtı. gmail adreslerini mesaj atan herkese sıkılana kadar davetiye gönderebilirim.
davetiye istenirse gönderebileceğim google zımbırtısı.
kendisine ait bir hesaba sahip olmama rağmen taa en başından profil oluşturmak çok zahmetli geldiği için uğraşamayıp log out olduğum site. facebook yeter hacı. bir daha profil yapacam diye kasamam yani.
ne olduğu hakkında hiç bir fikrim olmayan uygulama.
isteyene davet gönderebileceğim yeni sosyal paylaşım platformu.
mail adresini yollayana davetiye yollayabileceğim facebook benzeri platform. isteyen arkadaşlar acele ederlerse iyi olacaktır şuan davetiye ile kayıt mümkündür. ileriki zamanlarda davetiye olmasına rağmen kayıt işlemi kapatılabilir.
davetiye arayan beri gelsin...
deneme sürümü kapasitesi dolmuştur. Yakında herkes için hazır olacakmış. Ayrıca yalan söylüyorlar. (bkz: ilk sizi haberdar ederiz)
davetiye isteyen olursa gmail adreslerine davetiyelerini yollayabilirim dediğim google projesi. bir öm kadar uzaklıktayım.