bugün

görsel
Ürgüp yeraltı şehri dir tabiki. Günümüz şartlarında bile mümkün olamayan bir teknoloji orta çağda çok mükemmel bir şekilde kazılmış ve hiç üstün malzeme olmadan yapılmıştır. Peki akıllarda oluşan soru şudur bu nasıl ve neden yapıldı. Çeşitli rivayetler bunu cinni varlıklardan korunmak için yapıldığı söyleniyor. Anadolu toprakları bir zaman bu varlıklar tarafından işgal edilir ve insanlar sığınaklara kaçarlar. Böylelikle kurtulurlar. Diğer teori ise ad kavminin zulmünden kaçan insanoğlu böyle bir tünel yaparak ileriye gittiler. Şu an tünelin sonunda ulaşan yoktur. Gizem hala sürüyor yani.

Edit: üstelik yerin orta katmanı üst katman gibi oksijen dolu ne eksik ne fazla. Bunu günümüz mühendisleri açıklayamıyor.
''günümüz şartlarında bile mümkün olamayan bir teknoloji'' den sonrasını okumadım. şaka şaka okudum kızma hemen. cinni varlıklar kısmında da bir kahkaha patlattım. ne cini aq o zamanlar cin vardı da şimdi yoklar mı?

yoktur. her şeyin bir açıklaması vardır.
(bkz: kaybolan çorap teki)
michael jackson öldi mu, ıssız acun kaldi mu, indu yürek yirtilur.
görsel
Aralarında en merak edilen odur. hiç kuşkusuz ABD de ki 51. Bölge. Kimileri burada nükleer test odaları olduğunu söyledi kimileri tedavisi edilemez bir hastalık çıkarmaya çalışılıyor dedi ama en şaşırtıcı ve degisigi ise ufoların kalintilarinin saklanmasiydi. Üstelik bölgeye uzaktan bakılınca simetrik bir izin olduğu aşikar bir şekilde gözüküyor. Tabiki bunlar komplo teorilerden ibaret. Buraya değil başkan Pentagon bile çok nadir girebiliyor. Sır ilk günkü gibi...
benim oda arkadaşımın sevdiği kızın adı gizemdi. kızda bunu seviyordu ama niye birlikte olamadılar bu olayı bir türlü çözemedim. evet.
Dyatlov geçidi vakası bu olay listesine eklenebilir.
bismillah

Kılışdaroğlu'nun o kadar hezimete uğramasına rağmen istifa etmemesi. Gizemli mi hayır değil daha çok absürd aslında.
çözülmemiş olay yoktur, saadettin teksoysuz olay vardır.
Sabah kalkıp istemeye istemeye gittiğim işe koşarak yetişmeye çalışmak.
bunca olumsuz olaya rağmen, akp'nin halen daha iktidarda kalabilmesi.
ASELSAN mühendislerinin intihar etme süsü verilmesi .
(bkz: oak adası)
akp'nin %50 oy alması.
15 temmuz olayları.
referandumda büyük şehirlerden Hayır çıkmasına rağmen sonucun evet olarak açıklanması.
görsel
Avustralya'da 21 ekim 1978 tarihinde Frederick Valentich adlı bir pilot, güneyde bir adaya doğru yol almaktadır. Bir anda üzerinde gezen "yeşil ışıklar" yüzünden irtifasını kaybedip yere cakilmistir. Bunu telsizden yapılan o pilota ait olan ses doğrulamaktadır. Telsizde meydey meydey üstümde garip bir takim uçağa benzemeyen cisimler uçuyor ve yakıtımı hızla emiyor mesajını vermiştir. Bu mesajdan sonra ne pilottan nede uçak enkazından bir bulgu yok. Olayın gizemide budur. Hala açıklanamadı.
aydinoglu'nun nasıl 45 kez silik yeyip akabinde 46. kez yazar olması.
güneydoğu asya'da bir ülkede ölüp yakıldıktan birkaç hafta sonra ormanlık yolda sarhoş gibi yalpalayarak dolaşırken görülüp sonrasında ortalıktan kaybolan adam.
Galatasaray'ın en son bir önceki yüzyılda(1999) kadıköy'de galip gelmesine rağmen, daha hâlâ utanmadan, arlanmadan "bu sene sizi kadıköy'de yencez" demesi, akabinde götlerine tersten almaları ve diğer sene yine aynı teraneyi okumaları.