bugün

''omzumuzdan düşmüyor geçmişin yükü'' sözüyle aklımda yer etmiş pentagram şarkısı. albümün en iyisi değil fakat yine de eli ayağı düzgünlerden. kanımca bundan daha iyisi albümün ağır topu için:
(bkz: beyond insanity)
Pentagramin ustalık belgesidir . nakaratı tüyleri diken diken eder .
bugünün ilk saatlerinde kanlı canlı dinlediğim güzellik.
Klibinde şebnem ferah ogün sanlısoy nejat işler athena janset gibi isimlerin olduğu severek dinlediğim bir pentagram şarkısı.
Pentagramın en sevdiğim parçalarından birisi olan akustik albümle birlikte murat ilkan sesiyle dinleyerek işte bu dediğim parça.
Bir şarkı bu kadar mı içimi dökebilir ? Sözleri içime o kadar dokundu ki balkonda çıkıp dinlerim her gün. içimde bir özlem başlar, ama bu özlem kolay dolacak bir özlem değil. Hissediyorum, öyle bir sevgi ve özlem var ki bu bu dünya'da ulaşılacak bir şey değil. ''Bizler tanrı'nın kırık hayalleri...'' Özür dilerim tanrım, seni gerçekten çok seviyorum. Bunu da biliyorsun..
Main riff'i çok sağlam olan parça.
Yaşamımız boyunca başımıza gelen olaylara yerinde ve zamanında tepki verebilmeliyiz. Hissettiklerimizi hislerimiz yoğunken dile getirebilmeliyiz. Hayatın zorlukları zamanla omzumuzda birikmeye başlarken bir de geçmişten yükleri eklememek lazım. insan ilişkileri yeterince karmaşıkken bir de kendi kendimize yük olmayalım. Herkesin yerine koymaya çalışırken kendimizi hiç kendi yerimize koyuyor muyuz acaba.
çok beğenmedim. sözleri pek anlaşılmıyor. ayrıca kötümser bir şarkı ve geçmiş hiç bana yük olmuyor ki zaten yük olsa her yaşta olur. geçmişi kendimize yük etmemek gerek.
pentagramın akustik konserinde harun tekin ile birlikte yaptıkları seslendirme muhteşemdir.

gölgeler seyreder uzaktan bizi,
ağlatırken güldüren masallar ülkesi.
yarını mühürleyen bir rüya gibi,
omzumuzdan düşmüyor geçmişin yükü.
her satırına sayfalarca yorum yazılabilecek pentagram eseridir.

bizler, tanrının yetim çocukları.. günaydın.
Muazzam bir pentagram şarkısı..

"Gölgeler seyreder uzaktan bizi
Ağlatırken güldüren masallar ülkesi
Yarını mühürleyen bir rüya gibi
Omzumuzdan düşmüyor geçmişin yükü"

https://open.spotify.com/...si=w-EtN9hATy-2vOTCpzqwmw