bugün

..paşa gönlüm bilir." diye devam edebilecek beyandır.
evet demenin " geçersizcesi ".

hayır. hayır. hayır.
geçersiz vatandaş beyanı.
Hiçbir şey umrumda değil" diye devam eden söz. Umrunda olsa hayır verirdi. Bu bir parti seçimi değil. Ciddi bir şey.
çünkü malım diye devam etmesi gereken cümle. şöyle bir durumda boş oy atan adam, üretim çiftliklerindeki sığırlardan daha sığırdır.
çünkü gerizekalıyım.

kendi fikrim hiçbir zaman olmadı.

gidin paşa paşa kararınızı verin ve oyunuzu kullanın. oy kullanmak vatandaşlık borcudur.
buda bir tercih meselesidir. evet, hayır, geçersiz, boykot her türlü harekete saygı duymakta fayda vardır. kimsenin oy kullanmak ya da başkasının istediği oyu kullanmak gibi bir zorunluluğu yok.
çünkü beyinsiz bir sığırım, iyi ve kötüyü ayırabilecek kapasitede değilim, fikir sahibi olamayacak kadar angusum diye devam edebilecek cümledir.
Kimse, bir başkasının fikriyle oy kullanmamalı. Bu tipler ülkenin başına gelip gelebilecek en zararlı tiplerdir. Evet veya hayır, kendi fikrini baz alarak oyunu kullanacaksın. Benim fikrim yok diyorsan da siktir olup git demekten başka birşey gelmiyor elden. Mına koduğumun gerizekalıları.
Avrupa liberali gibi davranmaktan lohusa oldunuz dedirten başlık. Bugüne kadar laf anlatamadık, e sussanız madem artık? Buralar hep yeni zelanda zaten biz de takılıyoruz öyle.

Hadi avrupalı adamlar ülkesinde kurumlar dolayısıyla hiçbir şeyin değişmeyeceğini düşünüyor. "Sağ da sol da aynı." Ama senin ülkende kurum=yok. Her şey kişilere bağlı. O nedenle boykota gitmek, hele hele aylardır her tarafta ne olup biteceğiyle ilgili tükürükler saçılmasına rağmen ben bir şey bilmiyorum zorunda da değilim demek malca.

Ki avrupalının götü rahat çoğu zaman. Ve 4 senelik hükümet için diyor bunu. Fransa'da ab anayasasın oylandığı referandumda katılım oranı %69du ve %55le hayır geçti. Herkes tek ağızdan ortada herhangi bir sorun olmadığını, var olan anlaşmaların mantığını devam ettiren bir metnin onaylanmasını telkin ediyordu. Ama oy verenlerin çoğu sorunun gerçek bir sorun olduğuna karar vermişti. Bu basitçe bir seçmen onayı değil, halkın egemenliği sorunu.

O nedenle popülizm yapmanın daha bir anlamı yok. Hele hele karar günü hiç yok. Halktan ve politikadan kurtulma takıntısına Çanak tutmaktan başka bir halta yaramıyor çünkü iktidar da tam olarak politik meseleleri depolitize edip onları çok ilgisiz bir mekana bırakıyor.

#oyver #bugünhayırçıkacak
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar