bugün

provokasyon yapanlar için, devlet malına zarar verip ortalığı karıştıranlar için bu önerme doğrudur.
doğru söylem. çok şükür böyle ahlaksız, adi bir eyleme katılmadım. bok yoluna gitmek de var bunun sonunda.
gezi parkı zamanının emniyet müdürü şimdi nerededir ?
polislerin çoğunluğu fetöcü çıkmadı mı ?
devlete sızmış fetöcüye karşı gelmek vatan hainliği midir ?
Bu olaylar bu ülkeye hiçbir şey kazandırmamış, hatta bir sürü esnafa zararlar vermiştir. Elbette ki hainlik etme niyetiyle yapmayanlar vardır amma, başındaki ve en azından planlayıcıları için aynısını hayatta söyleyemeyeceğim.
darbe gerçekleşseydi demokrasi şehitleri de vatan hainiydi.
Tenasül uzvun kırılsın.
Tenasül uzvun kırılsın.
Tenasül uzvun kırılsın.
vatan ve hıyanet kavramlarını nasıl algıladığına göre değişen şey.

eğer hainlik buysa (bkz: nazım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hala)
bir çomar söylemi...
görsel
kendi özgür iradesi olmayan, hayatta her yapacağı iş için emir almaya alışmış kişilerin düşüncesi.

bana ne yapıp yapmayacağımı devlet söyleyemez. devlet sadece denetler ve yasaya aykırı durumda müdahale eder. yasaları hayatımı kısıtlamak, yaşam biçimimi değiştirmek için kullanamaz.

bu düşüncede olan, ayrıca yazılı sadece dolarda değil doğada da seven gençliğin yaptığı protestodur ve tarihe altın harflerle geçmiştir.

biz devlet bütçesinden geçinmeden ülkeyi sevenleriz. vatanı seviyoruz diyerek para kazananların sevgisinden de şüphe duyarız.
Polise saldırıp vandallık yapanlar için denebilir. Herkes demek haksızlıktır. Evet.
doğru- ancak çevik kuvvetin gözü önünde palayla göstericilere saldıran şahıslar tabii ki vatan haini değildir. sadece göstericiler vatan hainidir.

aktif destek verdim, gezi parkına ben. alman malı iyi kalite gaz maskesi gönderdim, oradaki çocuklara.

lagaluga bi yana- hiç kimse kendi ülkesini kuran adama " ayyaş" diyemez !! diyen onu diyene destek veren- esas vatan haini o şahıslardır.

sen git ingiltere´de churchill için " ayyaş" de - ki churchill gerçekten su katılmamış bir ayyaştı- senin anandan emdiğin sütü götünden enjektörle çekerek çıkartırlar.

kimse pasaportunu taşıdığı ülkenin kurucusuna " ayyaş" diyemez !!...diyen vatan hainidir. period !!
pkk fetö ve fetö destekcisi akp varken gezicileri o kalıba sokamazsınız.
akp ye karşıydı gezi parkı ve hep de öyle kaldı. 15 temmuzdakinin aşağı inme amacı darbesi askerleri yok etmekti ve bu yüzden kanlı mücadeleye girişti fakat gezinin amacı polis öldürmek veya polisle çatışmak falan değildi. gezi demokratik hakkını kullanıp akp nin diktatörlüğüne karşı tüm kimliklerin haykırmasını hedeflemiştir ardından akp nin polisleri insanları öldürünce bu sefer normal halk daha fazla ölmemek için geri çekilmiş sokaklar radikal sola kalmıştır ki onlar da kolay kolay çekilmez zaten.

yani demem o ki, akp yi devlet tayyip de vatanınız olarak görmüyorsanız o eyleme katılan kimseye vatan haini diyemezsiniz, oradaki insanların karşıtlığı akp ye ve onun zulmüneydi.
nitekim kısmı başarı da sağlandı. öyle yok tomadan kaçıyordu, yok biber gazı yeyince kendine gelemiyordu gibi saçma salan cümleler de kurmayın.
gezi parkı direnişi yetişkinlere de umut vermiştir ve akp diktası altında ezilen kimliklere moral olmuştur.