bugün

sadece kuranın ışığında hareket eden, tek gerçeğin kuran olduğunu bilerek zanna(hadislere, mezheplere rivayetlere) inanmayıp bu şekilde şirk koşmayanların sayısının artmasıdır. şaşırtmıştır ve sevindirmiştir. tanrı yardımcımız olsun.
gerçek islam bu değil nidalarının artışıyla ters orantıda olması düşündüren durum.
Bunu söyleyenlerin çoğu günde 3 vakit salat bile yapmaz.
Gerçek müslümanların sayısının arttığına inansam dünya gözüme toz pembe görünürdü.
9-10 yıl önce mezheplerin fantastik hikayelere dayandığını anladıktan sonra kur'an'ı okuyarak mevzunun aslını anladığımda "ulan bu insanlar niye halâ mezheplere tabi oluyor?" diye düşünmüştüm. o zamanlar her karşıma çıkan "bi sen mi akıllısın?" diyordu... zaman geçti, yıllar geçti ve ciddi anlamda benimle aynı fikirde olan onlarca insanla tanıştım. ve sonuçta "tek akıllı ben değilim"demenin hazzına vardım. evet, tek akıllı ben değilim, daha bir sürü var.
sadece kur'an-ı kerim'i kaynak olarak almak doğru değildir. namazın nasıl kılınacağını kur'an'dan mı öğrendin diye sorarlar adama.

Eğer Hz. Peygamber (a.s.m)'in Kur'an'ın kapalı olan yanlarını açıklayan hadisleri göz ardı edilirse, bu takdirde, yalnız namaz değil, oruç, hac, zekât ve islam'ın ön gördüğü daha pek çok muamelelerinin gerçek durumu havada kalır. Halbuki, bu saydıklarımızın hepsi de, en sağlam bir yolla bize kadar gelmiştir.

Hz. Peygamber (a.s.m),

"Beni namaz kılarken nasıl gördüyseniz, siz de öyle kılın."

"Haccınızın ibadet şeklini benden alın."

kaynak: sorularlaislamiyet.com
kuranın açıklayıcı olduğunu kabul etmeyenlerin zoruna gitmiştir. hadisler rivayetlerden ibarettir doğruluğunu kanıtlayamaz, allah dinini şansa bırakmaz, allahın sözü eksik değildir tamdır. tek kaynak kurandır, saçma sapan siteler değil.
Kuranın ışığı ndan sonrasını okuyamadım.
Mezheb tutanın müslümanlığı tartışılır.
Hadisler olmadan kuran anlasilamaz Allah hz.muhammed'e biz kitabi indirdik onu sana aciklayacagiz demistir.
gerçekleşendir. müslümanların tanrılarının ismi dillerine göre değişir. el ilah tır arapçası. tanrıdır, godtır, yehovadır. hepsi tek tanrının ismidir onun allah gibi özel bir ismi yok.
Sahte dincilerin çoğalması.