bugün

Gerçek dost dediğin bir kere adamın götünü açmayacak arkadaş! Götünü açmak dediysek bildiğin mecazi mürsel yaptık.
Her neyse bırakalım mecazı mürseli de, ben bu karıyı bir gün döverim.

Kendisi, daha önceki entrYlerimi okuyan arkadaşlarım bilirler, egoist kaşarın tekidir.
Bütün erkekler onunla ilgilensin, hepsi aşık olsun. ama o hepsini aşklarını söyler söylemez siktir etsin ister!

Her şeye rağmen insanım ya ben de.

Yaptıklarına rağmen sustum. Zehirli sarmaşık gibi adamları ağına düşürürken, izledim. Ama susmamak lazımmış, bunu öğrendim.

Karı mekanın birinde susması gereken bir konuda bildiğin laf soktu bana...

işte iyilikten maraz doğar misali.

Eh susmamak lazım öyleyse artık.
Zira sırrımı ifşa ettiğine göre dost değilmiş. O halde ben de tüm planlarına çomak sokarım.

ilk olarak da şu adamları bir kurtarayım.:)
ikiyüzlü olmaması.

fedakar olması.

dürüst olması.

dert dinleyip sıkılmaması.
Nereye diye sormayacak.
sorunların değil çözümlerin parçası olabilmek.
sınav zamanı ölümcül gribe tutulan arkadaşa günde 3 öğün nane-limon yapmak.
Hep Yanında Olması.

Seni Teselli Etmesi.

Senin Sırrını Saklaması.

En Önemlisi de Adam Olması.
kıymet bilecek
arkadan konuşmayacak gelip yüzüne söyleyecek
iyilik yapıyorsa bunu yüzüne söylemeyecek.
Gerçek dost diye bişey yoktur, yalandır, uydurmadır inanmayınız. Çıkarlarınız bi çatışsın işin içine para girsin bak dost most kalıyor mu ortada denemesi bedava.
sevgilisi olduğunda ya da evlendiğinde dostluk anlayışının değişmemesi.
seni idare etmemesi.
yalan söylememesi.
bi de temizliğe yardım etmesi lan, vallahi bak bu en önemlisi.
uzun süre bazı nedenlerden görüşmemiş olunsa bile buluşulduğunda ilk günkü samimiyetini hissettirmelidir.
yeri geldiği zaman sevgilisini paylaşmalı. bizim los angeles'ta böyle oluyor valla.
bu devirde gerçek dost bulunması zor olduğu için pek bir şey söyleyemicem efenim.
aranızda kesinlikle güven sorunu olmamalıdır. zor anlarda herkesten önce o yanınızda olmalıdır. onun için para insandan daha önemli olmasın daha da bir şey istemem.
Valla yalan söylediğimde arkamda dursun yeter
Bu özelliklerin sayılmasına gerek bırakmaması.
en çok da dertleşebileceği dostlar lazım insana. şu karı şöyle güzel bu karı böyle diyenlerinden zaten çokça var.
insan olmasıdır.
(bkz: güven)