bugün

cleaning out my closet.
Kır beni en ince yerimden, ben kirikken bile ödün vermem tirrekliğimden.
yanarak ölmekten daha kötü bir şey varsa o da öldükten sonra yanmaktır.
gözlerime gem vur gel yazmaktan nasır tutmuş bu elleri durdur kes at kangren olmuş günlerime göstereceğin güneşin yoldur anlatacağın yalnızlığın şarkıma sondur biraz dokundur be kalbine.
Durup durup ıssız yerlerde
“güçlü ol ey kalbim, güçlü ol
Daha çok işimiz var” diyorum
Zaman bizi yenecek ve anılar kalacak ve biz ayrılacağız.
Sevmek için yaratılmış kalpler hep bomboş niye..
Hayat elinde maşa et tutan bir sahipmiş maşa daki et hayallerimmiş peşinde koşan aç bir kedi varmış oda benmişim meğer niyet eti vermek değil kediyi kapının ardına kadar yolcu etmekmiş.
sen gelmek isteseydin,o sokakların hepsi bana çıkardı.
Ama sevgilim, bir daha gelseydim dünyaya yine seni severdim.
Canlı canlı çürüyeceğimi bilerek!

Frida Kahlo
Şimdi bir senin yanında iyi oluyorum,
Başka hiçbir yerde değil.
Bugün sinyal verip geçtiğin bu kalbi, yarın dörtlü yakıp beklersin...
Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey.
bugün benim efkarım var zarım var.
Unutmak; evin tozunu kirini halının altına süpürüp evi temiz sanmak gibi bir şey.
görsel
ne korkunç, bir başına düşünmek şimdi seni
daha da korkunç, bir başına değilsen oysa.
o başkasını sarsın, sen sigaranı.
Sana dokunmak Allahtan lütuf sanki zaman kilitlenir kollarında, Firardadır hükmü yoktur benliğimin aklım delilenir uzağında.
ülkemizin yerli tohum sağlıklı zeytin ağaçlarını kesip, israil'den ithal edilen dandik ve yararsız zeytin tohumlarını ektirecekler. yazıklar olsun bu zihniyete! topraklarımızı gdo'lu tohumlar ile verimsizleştirdikleri yetmiyormuş gibi, insanlarımızın da sağlığıyla oynuyorlar... sonra da "süper güç"müş... samanı bile ithal eden süper güç de nasıl oluyorsa artık...

"nasılsa samanı bile ithal ediyoruz; zeytini neden ithal etmeyelim?" adlı karikatürü hatırladım. ama cb hakaret sanmasınlar diye burada paylaşmıyorum.
Saat sensizliğin ertesi yıldız doğmuş gökyüzü apaydin.
bilemiyorum Altan.
deli gibi ulan, deli gibi.
görsel
çaresi kalmamışsa merhem olmaya gerek yok!